Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » (Hosszú) Hogyan javítható a...

(Hosszú) Hogyan javítható a helyzet? Tapasztalt anyukák?

Figyelt kérdés

1 hetes a babám.

Picit sárga, azt hittem rendesen eszik de kiderült, hogy az amit eddig szopizott nem elég.

Orvos, védőnő tanácsára, 2-3 óránként keltsem, és etessem, 2 hetes korára el kell érnie a szültési súlyát. Ez nehezen jön össze.

Borzasztóan aluszékony lett ami valszeg az a minimális sárgaság, és annak az oka, hogy nem evett ezek szerint eleget.


Nehezen ébreszthető, pelus csere közben is van, hogy belaszik.

Na de ha majdnem fél óra nyaggatás után sikerül felébresztenem az olyan, hogy cicire teszem, szopizik párat majd újra elalszik. Ez megy egy ideig, de van, hogy legalább 1-2 percig szopizik addig sikerül ébren tartani a cicin. De hát az semmi.


Fejtem le tejet is, 30 milinél többet nem eszik 1 étkezésnél. De ott még mindig tovább ébren marad mint mellen.


Ma olyan volt a napunk, hogy egy ideig szenvedtem a szoptatással nem tudom most hány alkalommal. Volt,hogy jobban evett, 2x adtam

neki lefejt tejet, mind a 2x 30 milit ivott meg.

Védőnő azt mondta 30 mili nem elég neki és valszeg nincs elég tejem.

De van elég, az biztos, szoptatás közben is ha épp olyan a helyzet folyik a másik mellemből is nem is kevés vagy a gyereket áztatom el ha kiesik a szájábol.


2 kiakis pellus volt ma. És 2 pisis.

De olyan delután 3 óta kb azota nincs megint kakis pellus.

Most fürdetés előtt evett 7 kor. Azt tervezem, hogy majd 10 kor keltem fejek le előtte megint tejet, megprobálok neki elsőnek mellből adni ha látom, hogy nem megy akkor kap cumisüvegből.

De magától nem hiszem, hogy kelni fog ma egesz nap én keltettem...


Nagyon rossz ez az egész helyzet, fogalmam nincs mit tegyek, hogy jobb legyen, ébreszteni szinte lehetetlen de ennie meg muszáj.

Már mérlegen méregetek mindent.

Félek, hogy a fejés miatt a tejem is elapadhat ha ő nem szopizik rendesen mellette. Legalabbis mindenki ezt mondja, ha nem szopik a gyerek rendesen fejés előtt akkor elapad.



A 24 óra alatt kb 2x van hogy rendesen szopik, de akkor is ilyen mohón es nem tart tovább 5 percél se. Az amikor egyértelmű, hogy rendesen eszik.


Akik már átestek ezen, nektek, hogy lett jobb?

És amúgy is ha minimálisan sárga az mikor kéne kiürüljön a szervezetéből? Mert gondolom ha esetleg elkezd rendesen enni az se egyik naprol a másikra lesz jobb.



Holnap veszünk vészhelyzet esetére tápszert, nagyon ellenzem de tényleg félek attol is, hogy elapad a tejem.



júl. 4. 21:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
40%
Szoptatási tanácsadó gyorsan. Addig tápszer. Már most baj van, kérlek vedd komolyan. A szoptatás nem verseny vagy kötelesség, lehet hozzá elég tejed, ha szegény nem tud jól es elég ideig szopni, emiatt is folyik a tejed. Valszeg rossz a pici technikája is sajnos.
júl. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
72%
Hu hat itt egyelore ugy latom eleg nagy a kaosz sajnos. Parhuzamosan kezdj el konzultalni legalabb egy szoptatasi tanacsadoval, de az lenne a legjobb ha hazhoz menne megnezni a technikatokat is. Cumisuveggel ne potolj ha szeretned ha anyatejes maradna mert a cumizavar barmikor kialakul es o meg nehezen ebresztheto is. A 2 pisis pelus keves. A sargasag meg elettani is lehet, attol fugg mennyire sarga, de biztos szoltak volna, ha durva. Cicizes kozben is ebresztgesd, finoman csipkedd meg, csikizd a talpat, ne hagyd elaludni. En jarkaltam is vele szoptatas kozben, minel tobb legyen az inger. Addig legyen mellen ameddig el nem engedi, ha elengedte tedd a masikra, ha elkezd nyuglodni szinten tedd at a masikra. A pisis pelus fontos, hogy meglegyen. Ha ugy latszik nem is ebred fel akkor is tedd mellre ejszaka is rendszeresen, hagyd komfortozni is.
júl. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
88%
Leirta kedves kerdezo hogy cumisuvegbol se eszik eleget . Mert bealszik. En a helyedbe vinnem befele a korhazba kerdes nelkul.
júl. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
85%

Ha van (lefejt) tejed, akkor felesleges a tápszer, a tápszert se fogja jobban enni, mint a tejet...

Doki mit mond? Csak a védőnő aggódik?

Az én fiam is sokáig sárga volt, de az nem egyik pillanatról a másikra jön helyre.

Én egyébként végig cirógattam az arcát, nyakát, míg szopott, hogy ne aludjon be, és minden evésnél mértem is, de én azon is aggódtam, hogy nincs elég tejem, szóval engem ez nyugtatott meg...

Szerencsére biztos volt, mert kb. 3 hónapos korára megduplázta a súlyát 😀

júl. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
48%
Nem elég neki 2-3 òrànkèt enni. 1-2 órànkènt adj neki. Ha folyik a màdik melledből a tej, azt gyűjtsd, ès kanàlból vagy fecskendőből add neki. Mikor alszik a gyerek, fejjèl.
júl. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
30%
Nem vagyok szoptatási tanácsadó, csak 3 gyerekes anya. Szerintem itt alapból ez a cumi és cici keverés is gond. Ezt az ébresztést se értem hogy gondolták. Igény szerint egyszer egyik ciciből, majd másik ciciből kell adni a babának. Hozzám első gyereknél kijött a védőnő és megnézte hogy csinálom. Gyarapodás 3 ok miatt nincs: ha nincs elég tejed, a baba eü okok miatt nem tud hízni vagy rossz a technika (amin nem kell csodálkozni, ha cumit is kap). Szerintem az ébresztés csak kínzás. A 2. babám sárga volt és aluszékony, soha nem keltettem. Biztos van elég tejed?
júl. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobbik kislányom is ilyen volt az elején. Besárgult, nehezen volt ebresztheto. 3 óránként kellett kelteni, szoptatás előtt és után mérni. Amikor bealudt, elkezdtem csikizni a fülét, ha az nem jött be, akkor mást. Lemertuk, ha nem evett eleget, vissza a mellemre és így tovább.

Azt nem tudom mikor érte el a születési súlyát, de szerintem azzal nem volt baj. 1 hónapig így ment, aztán már magától kelt, nem volt aluszékony, de maga a sárgaság 3 hónapos kora körül múlt el.

Mieleott haza jöttünk kapott egy ejszaka kekfenyt a kórházban, illetve vért vettek tőle.

Én a helyedben kérnék beutalot vérvételre, hogy megnezzek a bilirubin szintjét neki. Ha nagyon rossz, akkor kórházba kéne menni vele.

júl. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Itt az a baj,hogy a baba nem bír szopni!


Tej van elég, ha folyik is!


Kérdező! Én bevinném a kórházba. Ez a baba nem bír szopni, nem bír enni. Túl gyenge hozzá.

Minimum egy laborvizsgálat kellene, meg tápszer. Vagy sok lefejt tej folyamatosan.


De az első az legyen, hogy lássa orvos. Kórházban!

júl. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
95%

#6 azért nincs gyarapodas, mert bealszik a baba evés közben. Ha nem kel magától enni, akkor egyáltalán nem eszik, ezért kell kelteni, ez nem játék.

Második kislanyom is besargult, de őt nem kellett kelteni, magától ébredt, ha éhes volt, mégis most, 3 hónapos korában is van rajta egy kis sárgaság. Bőven jó súlyban volt végig, de a kérdező babája alig eszik, ezért kell őt ébreszteni.

#7

júl. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz helyzet. Nálunk is sárga volt, mellén csak aludt. De nálunk kisebesedett a mellem, úgyhogy egy hónapig cumisüvegből kapott mindent. Közben fejtem, tápszert is . Aztán amikor meggyógyult a mellem minden cumit elvettem és vissza szoktattam cicire. 16 hónapos még mindig cicizik. Nehéz helyzet mert nálad is sárga. Szerintem hívj szoptatási tanácsadót. De nézz utána , hogy jó vélemények vannak e róla, mert ott is van jó is meg nem is. Amit emellett tudok javasolni hogy lépj be a szoptatástámogatás csoportba, ott vannak anyagok, illetve időközönként lehet feltenni kérdést és szakértők segítenek. Csak ugye figyelni kell mikor lehet kiírni. És ezek mellett javaslom a child growth tracker alkalmazást, amit a szoptatási tanácsadónak is megtudsz mutatni, vagy akár ha a csoportba teszel fel kérdést akkor oda fel tudod tölteni.

Fél óránként kínáld meg, ha bealszik, akkor birizgáld hátha felébred.

júl. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!