Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » (Hosszú) Hogyan javítható a...

(Hosszú) Hogyan javítható a helyzet? Tapasztalt anyukák?

Figyelt kérdés

1 hetes a babám.

Picit sárga, azt hittem rendesen eszik de kiderült, hogy az amit eddig szopizott nem elég.

Orvos, védőnő tanácsára, 2-3 óránként keltsem, és etessem, 2 hetes korára el kell érnie a szültési súlyát. Ez nehezen jön össze.

Borzasztóan aluszékony lett ami valszeg az a minimális sárgaság, és annak az oka, hogy nem evett ezek szerint eleget.


Nehezen ébreszthető, pelus csere közben is van, hogy belaszik.

Na de ha majdnem fél óra nyaggatás után sikerül felébresztenem az olyan, hogy cicire teszem, szopizik párat majd újra elalszik. Ez megy egy ideig, de van, hogy legalább 1-2 percig szopizik addig sikerül ébren tartani a cicin. De hát az semmi.


Fejtem le tejet is, 30 milinél többet nem eszik 1 étkezésnél. De ott még mindig tovább ébren marad mint mellen.


Ma olyan volt a napunk, hogy egy ideig szenvedtem a szoptatással nem tudom most hány alkalommal. Volt,hogy jobban evett, 2x adtam

neki lefejt tejet, mind a 2x 30 milit ivott meg.

Védőnő azt mondta 30 mili nem elég neki és valszeg nincs elég tejem.

De van elég, az biztos, szoptatás közben is ha épp olyan a helyzet folyik a másik mellemből is nem is kevés vagy a gyereket áztatom el ha kiesik a szájábol.


2 kiakis pellus volt ma. És 2 pisis.

De olyan delután 3 óta kb azota nincs megint kakis pellus.

Most fürdetés előtt evett 7 kor. Azt tervezem, hogy majd 10 kor keltem fejek le előtte megint tejet, megprobálok neki elsőnek mellből adni ha látom, hogy nem megy akkor kap cumisüvegből.

De magától nem hiszem, hogy kelni fog ma egesz nap én keltettem...


Nagyon rossz ez az egész helyzet, fogalmam nincs mit tegyek, hogy jobb legyen, ébreszteni szinte lehetetlen de ennie meg muszáj.

Már mérlegen méregetek mindent.

Félek, hogy a fejés miatt a tejem is elapadhat ha ő nem szopizik rendesen mellette. Legalabbis mindenki ezt mondja, ha nem szopik a gyerek rendesen fejés előtt akkor elapad.



A 24 óra alatt kb 2x van hogy rendesen szopik, de akkor is ilyen mohón es nem tart tovább 5 percél se. Az amikor egyértelmű, hogy rendesen eszik.


Akik már átestek ezen, nektek, hogy lett jobb?

És amúgy is ha minimálisan sárga az mikor kéne kiürüljön a szervezetéből? Mert gondolom ha esetleg elkezd rendesen enni az se egyik naprol a másikra lesz jobb.



Holnap veszünk vészhelyzet esetére tápszert, nagyon ellenzem de tényleg félek attol is, hogy elapad a tejem.



júl. 4. 21:14
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Sziasztok, ahogy kiírtam a kérdest rá 15 percre felsírt. Cicire tettem rendesen szopizott, ez alatt azt értem, hogy halottam, hogy nyeli. Amit írtam, hogy 1-2 percig szopizik, addig sikerül ébren tartani akkor az a szopizás olyan, hogy rendesen hallom, hogy nyeli a tejet mert nagyon mohón eszi.

Na igen, ott tartottam, hogy cicire tettem, rendesen szopizott majd lett megint egy kakis pellus.

Cseréltem, majd vissza cicire, mindkettőből evett. 5 percel ezelott fejeztem be az etetését.

Tényleg nem szopizik sok időt de most végig ette az egészet. Sajos büfivel egy pici jött is fel. Meg csuklott is. Utána megint kapot cicit aztán bealudt rajta. Mind a 2 ciciből evett.


Most akkor ez egy minimális haladásnak mondható?


Fejésre azért került sor mert annyira kisebesedett 2. Nap a cicim meg vérzett is sajos. De amúgy 4. Nap már fajdalom mentesen ment a szoptatás.

Nem csak a bimbót szopizza rendesen bekapja. Ha meg nem tudja akkor össze szoritom neki kicsit es úgy adom a szájaba.



Az elején tényleg gond volt a technikával nálam meg a babánál is de ebben azóta észre vettem a fejlődést.



Mindenféle képpen fogok holnap keresni valami szoptatási tanácsadót.


Köszönöm a valaszokat! Várok még!!

júl. 4. 22:20
 12/27 A kérdező kommentje:
"5 percel ezelőtt fejeztem be az etetését" 22:07 kor fejeztem be az etetését
júl. 4. 22:22
 13/27 anonim ***** válasza:
21%
Mindkettőből ne egyen ilyen rövid időközben mert a hátsó tejhez nem jut el ami úgymond "hízlalná". Az előtej vizesebb, a hátsó zsírosabb. Szerintem próbáld meg kicsit tovább ciciztetni ugyanabból.
júl. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

#6

Szerintem tényleg van elég tejem mármint 2-3 oránként 1 étkezésre.

Egyenlőre 60 milinél többet nem tudok 1 alkalommal lefejni sajnos, 2 cicből. De nem is szoktam minden szoptatás után fejni.


A háziorvos tegnap előtt volt itt, azóta tudom, hogy keveset eszik a babám. Az előtt meg a védőnő ő is említette, hogy kicsit sárga.

Mielőtt ezeket megtudtam, azelott 2-3 óránként kellt és vagy cici vagy fejtem le és azt ette. Ezért is hittem azt, hogy minden jól megy. Nem is volt addig aluszékony.

Tegnap kezdődött.

júl. 4. 22:37
 15/27 A kérdező kommentje:
#13 köszönöm, ezt nem tudtam, hhogy az jobban hízlal:) legközelebb így csinálom
júl. 4. 22:39
 16/27 anonim ***** válasza:
49%
De tényleg lépj be abba a fb-s szoptatás támogatás csoportba, ha kérdést nem is akarsz kiírni, sok infó van rajta.
júl. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
A szoptatáshoz nem értek. De amikor a lányom nem evett és szinte nem volt ebresztheto 1 hetes korában. Azt mondták, hogy azonnal vigyük be a kórházba, ott kiderült, hogy húgyúti fertőzése van, antibiotikum kellett.
júl. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt már irány kórház. Főleg ha a születési súlyát is ilyen nehezen éri el, valamint ennyire aluszékony.

Vedd komolyan, mert maradandó szellemi károsodás is érheti a babát.

Szoptatásból meg ne csinálj presztízst ezen a ponton, a gyerek élete a tét.

júl. 5. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Kávézol? Elvileg az élénkítő hatásból valami átjut a tejbe is. én ittam kávét, amikor sárga volt a babám.

Meg keltegettem x óránként, birizgáltam, amikor el akart aludni szopizás közben, hogy egy kicsit még tartson ki.


A szaksegítséget én is javaslom, ahogy írták a többiek is.

júl. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek azokkal, akik a szoptatási tanácsadót javasolják, illetve innen a Szoptatós füzetet és a Kisokost töltsd le: [link]


Olvasgass a neten, mennyi gyarapodás elvárt napi szinten kb., illetve a WHO-nak van egy súly/hossz applikációja, ahová szépen be lehet vinni a gyerek súlyát napról napra, és látszik, hogy hogy áll az átlaghoz képest.

[link]


Még egy jó összefoglaló:

[link]

"Az újszülött babánál megszületést követően egy élettani fogyás figyelhető meg az első 3-5 napban. Általában 100-150 grammot esik vissza a baba súlya, melyet a következő 10 napban visszanyer. Ha a súlyvesztés mértéke nem haladja meg a születési súly egytizedét (vagyis maximum 10%-át), a fogyás nem tekinthető kórosnak. A csecsemők általában a 4. vagy 5. nap után kezdenek újra gyarapodni, és a 10-15. nap környékén érik el a születési súlyukat."


Mennyi volt a születési súlya? Mennyi most? És pontosan hány napos?


A napközbeni, szopás előtti-utáni méregetés teljesen felesleges, sajnos én is beleestem ebbe a hibába az első napokba. Nekünk a gyerekorvos és a védőnő is azt javasolta, hogy minden reggel kb. ugyanabban az időpontban (vagy pl. az első nagy kakilás után), pelusban vagy pucéron (de akkor ugyanúgy mindig) mérjünk.


Szoptatási tanácsadó nekem nem javasolta sem a fejést, sem a pótlást (hasonló helyzetben voltunk, az enyém ráadásul kapott tápszert is a kórházban pótlásként, hogy egyáltalán hazajöhessünk, és az első 5 napban otthon is adtam). Azzal egyetértett, hogy max. 2-3 óránként keltsük ha nem ébred, de sajnos ha a baba az ágyában van nem látjuk az apró jeleket, amikor majdnem felébred vagy éberebb, szóval a javaslatára én kb. 3 napra beköltöztem a kanapéra/franciaágyba a gyerekkel együtt, gyakorlatilag rajtam/mellettem aludt, és amikor picit is ébredés jeleit mutatta, akkor finoman ébresztgettem és kínáltam a cicit. Ha csak 2 percig szívta, akkor annyi, utána aludt tovább. Tényleg csak wc-re és zuhanyozni keltem fel szinte, mentálisan elég nehéz volt, de szépen beindult a tejem és a gyerek is gyarapodásnak indult.



A másik, hogy egy egyhetes baba gyomra nagyon pici, 45-60 ml, tehát még sok is, ha az ő szopizása után 60 ml tudsz fejni. A gyerek pedig sokkal jobban ki tudja üríteni a melled, mint a fejőgép.


[link]

júl. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!