Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Újra szoptathatnék?

Újra szoptathatnék?

Figyelt kérdés

Elég fura kérdésem lenne. Van egy 5 hónapos babám. Kb 1 hónapos koráig kapott anyatejet, utána tápszeres lett.

Pár napja csinálja azt, hogyha bújik hozzám akkor rá csatlakozik a cicimre és szívja, persze nincs benne semmi így ideges lesz és sírás lesz... kérdésem az volna hogy ennyi idő kihagyás után újra lehet kezdeni a szoptatás és vagy a mellszívást? Már csináljuk a hozzá táplálást, eddig 1 étkezést váltottunk ki.. tudom hülyeség és lehet le is törlöm a kérdést, de kíváncsi vagyok ti mit mondtok.



#szoptatás #Újracici
júl. 1. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Persze, lehetséges. Megpróbálkoznék egy szaporító fejéssel, hátha pár nap után már látod a hatását.
júl. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Első válaszoló köszönöm
júl. 1. 17:51
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
A tejet vissza lehet hozni, ha szoptatási tanácsadó segít, de felesleges, hiszen ha ennyire rohansz az étkezések kiváltásával, hogy 5 hónaposan már egyet kiváltottál, akkor semmi értelme.
júl. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Második válaszoló köszönöm q te válaszod is 😊 nem sietek mert 1 hónapja mondta a védőnő hogy kezdjük el. El kezdtük és annyira jól megy neki hogy már ott tartunk hogy kiáltottunk egy étkezést 🥲
júl. 1. 19:16
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
A védőnőd ezek szerint nem rendelkezik naprakész tudással. 6 hónapos kor előtt kizárólagos anyatejes, vagy tápszeres táplálás javasolt, a hozzátáplálás 6 hónapos kor után kezdhető
júl. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Van fb-on egy csoport, szerintem kérdezz rá, én ott már sok segítséget kaptam szakértőktől.

[link]

júl. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

5-s válaszoló, mit csináljak ha ezt mondta? Nekem nincs segítségem csak a férjem aki melózik és kire hallgassak első babásként ha ő ezt mondta? 😐

De itt nem a hozzá táplálás a lényeg és a kérdés hanem a szoptatás 🥰🥰 azt pedig valamilyen szinten meg is válaszoltam szóval azt meg köszönöm 🥰

tegnapelőtt 09:18
 8/10 A kérdező kommentje:
6-os köszönöm
tegnapelőtt 09:19
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

"és kire hallgassak első babásként ha ő ezt mondta?"


A szakirodalomra, ami 2 kattintással elérhető. A védőnő csak javasol, nem köztelez.

tegnapelőtt 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem nem lehetetlen visszahozni a szoptatást, persze érdemes ebben szakértő tanácsát kérni.

Amúgy ha csak egy kicsit is szopizik, nem értelmetlen, minden cseppje aranyat ér még hozzátáplálás alatt is.

Az amúgy igaz, hogy 6 hónapos korig is lehet várni a ht-vel tápszeres baba esetén is, illetve 1 éves korig nem kell étkezést kiváltani, elég kóstoltatni, nyilván 1 évesen már nem napi egyszer, hanem akár 5-6szor is, ha a táplálek 1/3-a más mint az anyatej/tápszer már jók vagytok. De azzal sincs gond ha a babádnak igénye hogy többet egyen.

tegnapelőtt 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!