Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Baj ha a 4 éves gyerek meg...

Baj ha a 4 éves gyerek meg mindig szopik?

Figyelt kérdés

jún. 30. 22:47
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem elég baj, DE a ti dolgotok.
júl. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
72%
Hát, ha a gyereknek meg az anyjának is jó így, akkor nem baj. Az én ingerküszöbömön már nagyon durván túl van, számomra abszurd. A lányom is 4 éves, el se tudnám képzelni, hogy szoptassam.
júl. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
43%

Normális fejlődés esetén, ha külső presszúra nincs, maguktól elválasztódnak a gyerekek általában 3-4 éves kor között, de legkésőbb 7 éves korig. Tehát ha 4 évesen még szopik, az biológiai szempontból teljesen normális, minden más szempontból pedig csak az anyára és a gyerekre tartozik.


Ha egy 8 éves szopik, akkor szakemberhez fordulnék a szülők helyében, mert valami problémát sejtenék a háttérben. Pont ugyanúgy, mintha más normális fejlődési fázis késne, például még 8 hósan se forogna vagy 2 évesen nem járna.

júl. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
De a barátnőm gyerek lassan igazából már 5 éves lesz.. és állítólag ez a gyereknek egészséges
júl. 1. 12:14
 15/27 anonim ***** válasza:
44%
Jah hogy nem a te gyereked… akkor mi közöd hozzá?
júl. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
69%
Engem nem zavar ha más csinálja, nem szólok bele. Ha a véleményemet kérdezi valaki akkor szerintem már sok. Egy 4 éves már mindent eszik, más módon is megnyugtatható, szóval nem igazán van értelme.
júl. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
52%

Nekem a 2,5-3 éves kor feletti szoptatásban az a bizarr, hogy emlékezni fog rá. Főleg egy fiú esetében nem hiszem, hogy később "egészségesen" tud majd viszonyulni a női mellhez, ha emléke van róla, hogy szopja az anyja mellét.

Szerintem amelyik a 4 éves még nem utasítja el a mellet annak a gyereknek valami problémája van. Nincs rendben a kötődés vagy valami komoly trauma lehet a háttérben vagy fizikai probléma, de egy egészséges óvodásnak már nincs szüksége az anyja mellére.

júl. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
59%

17: egészséges, biztonságosan kötődő gyerekem van, akit 1 éves koráig szoptattam. Volt cumija is, kb 3,5 éves koráig. Mégis imádja azt játszani, hogy játékból odahajol és imitálja, hogy szopizik, ha hagynám csinálná is. Megkérdeztem miért szereti ezt annyira, és azt mondta, hogy mert megnyugtatja. Megjegyzem, amióta nincs cumija (csak alváshoz használta, illetve néha kérte megnyugodni. Mi vettük el, vele megbeszélte, rávezetve, mert azt gondoltuk, hogy már túl nagy hozzá), no azóta így-úgy-amúgy de sokkal többet van a szájában a keze (nem a klasszikus ujjszopás, de a funkciója ugyanaz). Egyszerűen ebben a korban még szükségük van az orális nyugtatásra. És attól hogy ez nem a konkrét szoptatás an jelenik meg, attól még van.

Btw a tejfogat azért hívják _tej_fognak, mert a leváltásukig az emlősök még szoptathatnak. Így az ember is, hisz emlős és még ha el is távolodtunk a természettől az evolúció hatására, akkor sem íródnak felül ezek az ösztönök, max elnyomjuk őket.

júl. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
28%
15 vagyok: bocs de mi köze van a kérdezőnek ahhoz, hogy barátnője szoptatja e még a 4-5 éves gyerekét?
júl. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
41%

#18 Gondolom van testvére, akit látott szopizni. Vagy unokatestvér vagy valaki és azért imitálja. Ha 1 éves kora óta nem szoptattad és nem is látott példát szoptatásra 3,5 évesen nem fog emlékezni rá, hogy a melled "mire való".


Ha van testvére inkább a testvérféltékenység jelének venném, az olyan játékot, ahol ő szeretne a baba lenni, ugyanolyan figyelmet, testközelséget szeretne kapni, mint a testvére. Ugyanez előfordulhat unokatestvér miatt is, vagy igazából bármilyen kisebb baba miatt, akivel kapcsolatban látott olyat, hogy több figyelem irányul a babára, mint rá.

júl. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!