Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem hízik a babám?

Miért nem hízik a babám?

Figyelt kérdés

3000 grammal született, volt egy minimális vesztése a kórházban.

1 hónapos státuszon volt 3335 gramm, 2 hónaposon 3565. Ez 1,5 hete volt, és azóta szinte semmit nem hízott (a mérleg hol 3560-at, hol 3600-at mutat).

Tejem van, a baba jól szopizik (volt amikor mértem).

Mitől lehet az, hogy nem hízik többet?



jún. 30. 18:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
Mégsem eszik eleget, vagy felszívódási zavara van. A gyerekorvos nem küldte kivizsgálásra?
jún. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem.

A védőnő mondta, hogy ha nem hízik akkor kell majd neki pótlás, de legutóbb azt mondta, mivel hízott alamennyit ezért nem kell. Szoptatási tanácsadó azt mondta, ha van elég pisis-kakis pelust akkor nem kell pótlás.

jún. 30. 18:27
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
És az orvos mit mond? Ez nagyon kevés gyarapodás.
jún. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Csak hogy tegyem nyugodtan cicire gyakrabban.
jún. 30. 18:36
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

A centiről semmit nem írtál. Van olyan hónap amikor stagnál az egyik, vagy mindkettő. Nem kell megijedni ennyitől, főleg hogy mégcsak 1.5 hét telt el. Ha pisil, kakil, nincs panasza akkor nincs gond szerintem. Na meg azt is érdemes megnézni hogy a ti gyarapodásotok milyen volt. A lányomé kb olyan mint az enyém.

Ebben a melegben egyébként alapvetően is jó ha többször megkínálod cicivel, óránként vagy akár fél óránként.

jún. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Nem a másfél héttel van a gond. Az a baj, hogy 2 és fél hónap alatt összesen 600 grammot hízott.
jún. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Több mint 5 cm-t nőtt születése óta.
jún. 30. 20:12
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
Az is nagyon kevés.
jún. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Lépj be a szoptatás támogatás csoportba , sok írás van ott és ha kell segítség akkor lehet feltenni kérdést szakértőknek. De megvan hogy mikor lehet, azt figyelni kell.

Plusz van a child growth tracker alkalmazás ott nyomon tudod követni hogy a babád hol helyezkedik el a skálán, mennyire esik ki esetleg. És ha ezeket beírtad, akkor ha esetleg teszel fel kérdést a csoportba tudod csatolni a diagrammot.


Nekem sokat segített az a csoport, elég nehezen indult a szoptatás.


De még mindig nem mindegy hogy milyen a szülők beállítottsága és ők baba korukban hogyan fejlődtek.

A pisis, kakis pelus, és a kedv is mérvadó. Na meg az még mindig áll hogy óránként, fel óránként kínálni.

Nem minden baba egyforma.

jún. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Egyébként pisil-kakil rendesen. Gyakrabban cicire szoktam tenni, van amikor csak iszik, de általában 2,5 óránként van egy hosszabb szopizás is.

Sem én, sem a párom nem születtünk nagy súllyal, a gyarapodásunk sem volt egetrengető, de egyikünknek sem tudtak konkrétat mondani a szülők.

Eddig senki nem mondta, hogy probléma lenne, hogy keveset hízott (tudom én is, hogy legtöbbször nem így szokott lenni).

Csak érdekelt volna, hogy volt-e valakinek hasonló, és ha igen, mi volt az oka? Mert nyilván én is a legjobbat szeretném a gyerekemnek, de mivel első baba ezért csak mások tapasztalataira és a szakemberek véleményére/tanácsaira tudok támaszkodni.

jún. 30. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!