Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 11 hetes babàm nem eszik...

11 hetes babàm nem eszik eleget, és nem is hízik eleget, baj lehet?

Figyelt kérdés

Igény szerint szoptatok, a születési súly 2850 volt, ez visszaesett 2700-ra és a 2,5 hónapos súlya 4450 g volt.

Mindig madárètkű kislány volt születésétől fogva, de az utóbbi 3-4hétben állandóan azt veszem észre, hogy 1-1 evés alkalmàval csak 30 (harminc!) milit szopizik, ezt többször egymás utàn, így van, hogy egy nap leforgása alatt nem eszik többet, mint 200 ml!!!!

Ilyenkor minden kevés szopizàs utàn megpróbálok felkínálni neki pótlásként cumisüvegből lefejt tejet vagy tàpszert, és azt sem kéri.

A súlya is mintha stagnálna:(

Valaki volt már így?

Romániàban élek, itt nincs olyan, hogy védőnő, itt a családorvos látja el a pici babàt is, ès ő meg vonja a vállát, hogy nem tudja, mi az oka - látszólag jókedvű, életvidám baba


2021. szept. 14. 07:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Így voltunk/vagyunk mi is. Igény szerint evett, de mindig keveset evett. Bár én soha nem mértem, nem tudom, hány mili lehetett, de hamar abbahagyta, majd 1-2 óra múlva megint éhes volt. A védőnői méréseken látszott, hogy keveset hízik. Amikor elkezdtük a hozzátáplálást, akkor is csak kis mennyiségeket evett. Mi nagyon aggódtunk, kipróbáltunk mindenféle vitamint: Béres csepp, Vitakolán, stb… de nem javult. Kértünk vérvételt, de minden rendben volt. A doki is meg a védőnő is azt mondta, ne aggódjunk, ő ilyen. Nem láttak még olyan gyereket éhenhalni, akinek az asztalán kaja van. Most 8 éves, a mai napi minimális mennyiséget eszik. De nem beteges, nagyon mozgékony, sportol, fizikailag nagyon toppon van. Nehezen, de elfogadtuk, hogy ő ilyen érkű.

Szerintem ha szopi után nem sír, hogy éhes, nem lehet nagy gond.

2021. szept. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*étkű
2021. szept. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Van elég tejed? Nem lehet az a gond, hogy a kevés szopizás miatt, a tejtermelésed is kevesebb? Többször kéne mellre tenni, vagy ha van tejed, akkor lefagyasztani és azt adni cumisüvegből, lehet a tápszer nem ízlik neki, az én gyerekem sem fogadta el.
2021. szept. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!