Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Melyik cumisüveg szoptatott...

Melyik cumisüveg szoptatott babának cumizavar elkerüléséhez?

Figyelt kérdés
100% anyatejes babám szopizás mellett lefejt tejet is kap, eddig avent cumisüvegbôl, de azthiszem elkezdôdött nála a cumizavar (cicin csapkod, rugdos, dühöng sajnos sokszor). Most keresem az alternatívát, hogy elmúljon a cumizavara. Sajnos már rengeteg pénzt elvertem mindenfélére ezért egy tuti beváló dolgot vásárolnék még utójára.... (rengeteg cumisüveg, cumifej, amiket ugye nem szabad már használni, svéd itatópohár, amibôl csak ráömlik a fele miközben sír, stb....) Még legjobban a fecskendôs etetés válik be, de az se az igazi... Van valami ötletetek, ami nektek bevált esetleg? Medela calma? Vagy létezik valami esetleg, ami kompatibilis lenne az aventes üvegeimmel?

jún. 10. 19:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
64%
Minek fejsz? Így soha nem áll be a kereslet-kínálat, mindig túl fog termelni a melled. A harmadik gyerekemet szoptatom, soha nem fejtem, hagyni kell a természetet, hogy tegye a dolgát. Szoptatom a babámat, mikor kéri és kész. Éjszaka egyszer ébred, kevesebb tejet is termelek éjjel már, mint kezdtetben, akkor egy hosszasabb alvásnál majd eldurrant a mellem. Napközben meg több tejem van, olyankor ha többet alszik 3 óránál, már feszít, csomós lesz. Én a helyedben fokozatosan elhagynám a fejést, csak időpocsékolás, hagyd,hogy a baba egyen, amennyire szüksége van és kész.
jún. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

11-es, van, amikor muszaj fejni. Most a kerdezonel nem tudom mi a helyzet, de nalunk volt egy idoben, hogy a kisfiam nem tudott hatekonyan szopizni, az arcizmai nem voltak akkor rendben. De amugy megoldodott ez idovel, devenyes foglalkozott vele, de addig is ehezni nem hagyhattam, igy fejtem es potoltam is a szopizas mellett, hogy a tejtermelest is fenntartsam. Aztan el tudtuk hagyni a potlast is.


Persze ugye nagyon fontos, hogy a pontos problema kideruljon. Van, amikor az ember tenyleg feleslegesen potol, csak mert megijed, hogy a baba tul sokat van mellen, ami amugy termeszetes, ha kozben hatekonyan tud enni is es hizik.

jún. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
79%

#11 Tudod nem mindenkit áldott meg az ég olyan mellekkel amikből ömlik a tej, így van, aki csak akkor tudja a baba igényét kielégíteni, ha amikor nem eszik a baba akkor is szívja mellszívóval a mellét.


Én egy kis időre áttérnék szondára a helyedben. Nem olyan bonyolult. Nem kell extrás szoptanít, a leggagyibb cumisüvegnek átszúrod a cumiját, hogy átférjen rajta a szonda, rendelsz online gyógyszertárból CH5-ös tápszondát, a műanyag végét belelógatod a cumisüvegbe a másik végét meg betolod a szájába miközben szopik.


Később Medela Calma cumisüvegeire ki lehet próbálni, bár én 1 hét után megelégeltem, hogy nem tudtam kB soha úgy rátekerni a fejét, hogy ne folyasson.... A baba jól evett belőle, de csak a férjem tudta összeszerelni úgy, hogy ne folyjon az üveg oldalán a cucc.

jún. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!