Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fiam 14 hónapos megállás...

Fiam 14 hónapos megállás nélkül szopik még éjjel is rengeteget de enni nem hajlandó vashiányos vérszegény már de a gyógyszert sem hagyja bevenni szeretném hogy szopjon mit tudok tenni hogy egyen?

Figyelt kérdés
2010. szept. 22. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
13%

Próbáld meg hogy caka reggel este van cici, ne adj neki, ha éhes lesz eszik!

Pl. Reggel szopi, majd 8 körül menjetek el a boltba és vegyél neki péksütit vagy kiflit, add a kezébe, és sétáljatok addig hátha megeszi a felèt, és így megvolt a reggeli majd adj neki inni teát szörpöt vagy gyümölcslét. Délben főzelék, addigra megéhezik megeszi, délután megint vidd el a játszótérre, odafele menet nyomj a kezébe egy tejszeletet túrórudit és elnyammodja a babakocsiban, hazafele meg a játszótérrő mikor mentek megint adj neki a reggeliből maradt fél kiflit vagy péksütit, najd este szopi.

Másnap megpróbálhatod hogy mikor felkel szopi, reggel 9 körül beteszed az etetőszékbe, virslit kenyeret felvágva teszel elé és had csipegessen. Délben ebéd, majd délután gyümölcs szeld fel etetőszékbe megint maga had egye, vacsira pl, joghurt kenyér, majd szopi.

Ha kèr ne adj neki cicit napközben hanem pl. Kubus üvegben aminek csőrös az itató feje abból adj inni neki, és akkor nem lakik jól a vizzel teával ráfanyarodik msjd a kajára!

Ha rendesen bevacsorázik + szopi éjjel nem lesz éhes, ha felkel max inni adj neki

2010. szept. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15%
Hát pedig a gyógyszert be kell neki adni.Milyen formátumba kell szednie? Ha szirupos akkor próbáld meg fecskendővel a szájába nyomni. Én azt javaslom ne péksütivel meg túrórudival lakasd jól,hanem olyan kajákkal amik vitaminnal és vassal vannak tele. Szopizni meg ne hagyd éjjel, szoktasd le az éjjeli evésről. Ha este jól bevacsorázik nem fog éhenhalni ha nem eszik éjjel.
2010. szept. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

Az éjszakai szopiról a barátnőmnek sikerült hasonló korban leszoktatni a kislányát az "Aludj jól gyermekem" című könyvben leírt módszerrel. Igaz nagyon erős elhatározás kellett hozzá, de ez megvolt nekik mert már a végkimerülés határán voltak. Nekem is sikerült megtanítanom egyedül elaludni ezzel a módszerrel a kisfiamat. Persze tudom, hogy nagyon megosztja az anyukákat ez a módszer, de mindenki eldönti, hogy mi jön be a gyerekénél.

Az evéssel kapcsolatban, én sem cukros ételekkel és italokkal próbálnám evésre rávenni a gyerekemet, ehelyett inkább egészségesebb vitaminokban gazdag ételekkel.

Viszont van az a helyzet amikor mindegy, hogy mit csak egyen már valamit. Kínáld sokfélével akár egy evéskor is, lehet, hogy egy-egy falatból másnap már kettő lesz.

Remélem megoldódik a problémád!

2010. szept. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

de éjjel egész biztos azért szopik, mert éhes. És azért szopik rengeteget is. Úgyhogy elsősorban az evésre kéne rávenni, aztán a szopizást abbahagyja úgyis, mert minek szopizna egy jól lakott gyerek?

És nincs valami szervi baja? És egyáltalán nem is eszik semmit? Akkor eleve szerintem ugyanúgy rá kell szoktatni a kajákra, mint egy gyereket, nem adhatsz egyből neki túró rudit, tejszeletet.

2010. szept. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnál is vashiányos vérszegénységet állapítottak meg 1 éves két hónapos korában, pedig a "nagykönyv" szerint ettettük 6 hónapig csak anyatej, majd gyümölcs, korának megfelelő ételek + anyatej, anyatej, anyatej. Éjjel is szopizott többször is ekkor még. Kaptunk vasat, amit hónapokig szedtünk (én a Panadolos,vagy Nurofenes fecskendővel adtam be neki) és most már helyrejött, már csak ellenőrző vérvételekre járunk félévente (2 és fél éves). Az éjszakai szopizásról (meg a szopizásról) úgy sikerült leszoktatni (már csak este és éjjel szopott másfél évesen), hogy apa altatta el, és ő kelt fel hozzá éjjel. Első 2 nap volt egy kis sírás, méltatlankodás, de nem volt vészes. 3ik naptól átaludta az éjszakákat (és azóta is). :-)
2010. szept. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy ha rendszeresen adod a vasat, nagyon megjön az étvágya. :-) Tapasztalatból mondom. :-) Én az elején le-lefogtam a kisfiam mikor be kellett vennie a gyógyszert,és határozottan beadtam neki, de egy idő után megtanulta hogy jobb bevennie magától. Nem is volt gond utána többet. Sajnos a vasszirup nagyon elszínezi a fogakat, de idővel visszatér a szép fehér színük, ha abbamarad a gyógyszerszedés.
2010. szept. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:

Szerintem se a szopit kellene elsősorban piszkálni, hanem az evésre bíztatni inkább. Ha többet enne, kevesebbet is szopna idővel.

Ellenben, ha most ripszropsz elválasztod, lehet, hogy még egy plusz terhet veszel a nyakadba egy esetleg hisztiző cicifüggő? gyerkőccel! Egyszerre elég nagy változás lenne most neki az is, hogy többet egyen, nem hiszem, hogy ezt tetézni kellene újabbakkal.. (Előfordul, hogy a gyerek ilyenkor először "csakazértis" tovább szopik ugyanolyan lelkesedéssel és nem érdekli, hogy te már teljesen odavagy emiatt. Ezzel azt is kifejeztheti, hogy továbbra is téged szeretne elsősorban.)


Szerintem az is segíthetne, ha valahogy megpróbálnál megnyugodni és nem drámai kérdésként kezelni ezt az evős dolgot. Persze a gyógyszer miatt mégis muszáj valamennyire, de minél jobban fogod neki erőltetni, sanszos, hogy annál jobban fog ágálni ellene. Ha viszont azt érezné, hogy ez nem egy muszáj-téma, sőt, hanem, hogy az evés egy jó, élvezetes és kellemes elfoglaltság, előbb-utóbb talán nagyobb kedvet kapna hozzá...

2010. szept. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!