Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egyedülálló anyukák! Akinek...

Egyedülálló anyukák! Akinek korábban vissza kellett mennie dolgozni és bölcsibe adta a babát az hogy bírta az éjszakázást és így dolgozni menni?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen bírom az éjszakázást és foggalmam sincs hogy fogok visszamenni dolgozni és ott teljesíteni. Van, hogy 2-kor megebred szopizni a babám és reggeli 6-ig nem alszik vissza és engem sem hagy aludni. Nem tudom hogy fogok így 8-ra bejárni dolgozni mikor semmit nem aludtam. Most még csak 1 hónapos... A védőnő azt mondta, hogy 7-8 hónapos korára ez változni fog, mikor vinném bölcsibe. De félek így is, hogyan fogom bírni a munkát. Sajnos muszáj vissza mennem, mert egyedül vagyunk.


Más ezt hogy bírta??


2022. ápr. 28. 15:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy hónapos :)

Az enyém akkor húszszor is felkelt.

Most öt hónapos, hajnal egykor kel, eszik kb 15 perc alatt, és alszik reggel fél hétig.

Nyugalom, fokozatosan jobb lesz.

2022. ápr. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És fokozatosan gyorsabban is fog enni? Úgy értem nálunk kb 30 perc egy etetés, utána bofi, pelenka csere, és kb 45 perc lesz végül egy kelés. Csak hogy utána nem is alszik vissza és nyoszorog, mintha kevés lett volna neki a szopi.. és kezdjük az egészet elölről, mintha legalábbis nem 30 perccel előtte evett volna. És ezzel elszorakozunk reggelig, amikor nekem már dolgozni kéne menni nulla alvással.
2022. ápr. 28. 15:32
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Enni gyorsabban fog. A büfi nekünk szinte azonnal jön, ha nem, akkor éjszaka nem kinlodok vele, nem hasfájós.

Tisztába meg csak akkor teszem, ha bekakil, annak érzem a szagát. Szerencsére éjjel ritkán van kaki. A tisztába tételhez lámpát kell kapcsolni, attól megéled, akkor már tényleg nehezebben alszik vissza.

A pisis pelust én csak reggel cserélem.

2022. ápr. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nálunk minden szopi kozben rotyogtat.. Szóval muszáj cserélnem. Bufi meg elég ritkán jön 🙄 Lehet az is a baja.. de egyszerűen nincs energiám 20 percet bufiztetni és könyörögni érte.
2022. ápr. 28. 15:45
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A kaki is ritkulni fog, kezdetben nekünk volt hogy naponta hétszer bekakilt.
2022. ápr. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nagy valoszinuseggel annyi hónaposan már 1-2* fog kelni, és aránylag gyorsan eszik, legalábbis ez az átlagos ismerősök közt, sőt olyan is van, aki nem kel ejjel. Az éjjel 4 órát fent van az nem gyakori egy 8 hónaposnal, ne a legrosszabbra készülj :)
2022. ápr. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Újszülöttként egy órát evett, 3 hósan 5 percet. 6-7 hósan már megteheted, hogy este jól bekajáltatod valami gabonapéppel, aztán éjjel csak vizet kap, így kevesebbet fog ébredni. Elvileg ez a bababarát módszer.
2022. ápr. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden hónap más lesz, előre ne félj 8 hónapon át.
2022. ápr. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Annyi minden fog még változni, 7 hó ap alatt. Ne izgulj előre, felesleges. Nálunk az első hónapban 3 órás sírásmaratonok voltak. Aztán betöltötte a 6 hetet, és mint amit elvágtak, megszűnt. Max kétszer kel éjjel, de van, hogy egyszer sem.
2022. ápr. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!