Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit lehet egyáltalán enni?

Mit lehet egyáltalán enni?

Figyelt kérdés

Kisbabám 2 hetes. Végre van tejem bőven, de egyszerűen minden napunk fájdalmas sírással telik a hasfájás miatt. Hiába a tornáztatás, pocak masszírozás, szélcső, semmi nem használ.

Csak arra tudok gondolni, hogy valami olyat eszek, ami miatt fájdalmai vannak. Három napja nem eszek tejterméket, semmi puffasztó zöldséget vagy gyümölcsöt, füstölt dolgokat, hagymát, fokhagymát, fűszeres ételeket. Ma például üres kenyeret ettem csirkemell sonkával meg almát. Egyszerűen nem merek enni. De már arra is gondoltam, hogy adok neki inkább tapszert, ha a tejemtől úgyis beteg.

Aki volt hasonló helyzetben, mit csinált?


2021. dec. 3. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

honnan tudod, hogy nem túl sok levegőt nyel, és azért fáj a hasa?

de kipróbálhatod, hogy adsz neki espumizant, vagy infacolt, esetleg biogaiat. az sem megoldás, hogy olyan ételeket eszel, amiknek szinte semmi tápanyagtartalmuk. a tejtermék kiiktatása szerintem jó ötlet volt, a puffasztó zöldségeké is. még a kávé is olyan, hogy lehet rossz hatással a picire.

2021. dec. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tápszeres és anyatejes gyerekem is ugyanolyan hasfàjós volt. Egyáltalán nem biztos, hogy a bevitt ételtől. Amennyiben a gyerek nem allergiás, bármit ehet az anyukam
2021. dec. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Újszülötteknél gyakran fordul elő átmenetileg laktáz enzim hiány, éretlen a bélrendszerük. Lehet venni drogériában, bababoltban laktáz cseppet, ilyen a Colief, Coli Comfort. Sokszor sok levegőt is nyelnek a szopizással, a levegőbuborékokat segít lebontani és kipukizhatóvá tenni az Espumisan csepp, Infacol. Sokan esküsznek a BioGaiára, ami probiotikum, segít felépíteni a baba bélflóráját. Amúgy a tejmentes étrend mellett is 1 hetet kell várni, mire a hatását érzed, úgy tudom. Próbáljátok ki esetleg ezeket a szereket, együtt is lehet használni.
2021. dec. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Minden babának fáj a hasa, a tápszereseké is.

Csak a kimondottan puffasztó(káposzta félék, hüvelyesek) és a tejet èrdemes kerülni.

2021. dec. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én tejmentes diétát csináltam.

Mindenben minden összetevőt elolvastam és amibe bármilyen tejszármazék volt azt nem vettem meg (tejfehérje, tejsavó, tejsavópor és hasonlók). Mikor leteszed akkor kb két hét mire kiürül de nekem bevált.

Meglepő mennyi mindenbe van, a végére egész jó kis vegán konyhát rendeztem be magamnak.

2021. dec. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is szigorúan eszek, de szenved mindig. De nála a levegő nyelés a gond, viszont már sokkal könnyebben büfizik és egyre ügyesebben szopizik, így talán egy kicsit könnyebb.
2021. dec. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az első 1-3 hónap ilyen, picike még, meg kell szoknia hogy emészt, mozog a pocakja, büfiznie kell, furcsa neki még minden. Ha nem kiütéses vagy extrém hosszú ideig sírós, nincs semmi gond, szoptasd tovább nyugodtan! Egyél ami jól esik, csak az erős fűszerezést kerüld, meg amitől te is puffadsz.
2021. dec. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!