Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jódot meddig kell/lehet...

Jódot meddig kell/lehet szedni? Szükséges egyáltalán?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy Magyarország egyes területei nagyon jódhiányosak, ezért szedtem a Gravidát. De a 18-19. héttől már nem szedem, viszont szedek helyette vast, magnéziumot és jódot naponta 1-1 szemet.

A jód miért szükséges a szervetnek?

Félek, hogy túladagolom magam, mert a főzés során is jódozott sót használok. Az nem lenne elég?

28 hetes km


2009. júl. 6. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én pajzsmirigy beteg kismami vagyok, és különösen fontos a jód. Egyébként is.

Keress rá, biztosan találsz szakszerű magyarázatot erre.

A jód a fejlődéséhez kell, a szellemi fejlődéshez, nélkülönözhetetlen. Én külön jódos oldatot, jódozott sót, és gravidát szedem (2-3szem/hét).

A Gravidát ne hagyd abba, max egy héten 1-2 szemet azért vegyél be. Túladagolni nem tudod.

Üdv:

24 hetes

2009. júl. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is Gravidát szedek, pont a jód miatt. Én nem veszem be minden nap, csak kb.2naponta. Attól ne félj, hogy nagy lesz a baba, a barátnőm minden nap szedett magzatvédőt és a baba 2850g lett.
2009. júl. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!Akkor amíg van a csomagból, szedem, aztán legközelebb a dokinál rákérdezek.Amúgy nem attól félek, hgy nagy lesz a baba(bár genetikát tekintve nagy rá az esély, hisz sem a párom, sem én nem vagyunk apró emberek). A Gravidával azért álltam le, mert már túl soknak tartottam azt a mennyiségű gyógyszert, amit felírtak. Ráadásul kertes házban lakunk, ahol rengeteg a saját zöldség és gyümölcs, amiről tudom, hogy nem vegyszeres. Ezekkel pótolom a Gravidát.

A doki is jónak látja így, s a vérképem is tökéletes.

De még egyszer köszi a kommenteket és a tanácsokat!

Gondtalan babavárást!

2009. júl. 7. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!