Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szükséges terhesvitamint...

Szükséges terhesvitamint szedni, vagy nem?

Figyelt kérdés
Érveket és ellenérveket várok. Előre is köszönöm.
2008. máj. 19. 12:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem a doki azt mondta, hogy a 20. hétig szükséges, mert addig tart a genetikai fejlődés.
2008. máj. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én ezzel kapcsolatban annyit írnék, hogy a terhességem legelején tökre rosszul voltam minden nap. Hányingerem volt, alig tudtam pár falatot enni, és csak az adott kicsi megnyugvást a számomra, hogy szedem az Elevitet, mert azáltal lett a szervezetemben vitamin.
2008. máj. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

a 12.hétig ajánlott.

én a 20.hétig mindennap szedtem, aztán hetente 3x, és most ( 30.htesen )heti egyet fogok szedni.

boldog babavárást

2008. máj. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Érveket és ellenérveket? Amikor még maguk az orvosok sincsenek egységes állásponton?Ha beütöd a keresőbe, rengeteg eddigi kérdésre írt válaszokat fog kidobni, mert tényleg mindenkinek mást mond az orvosa, de a nyers, lecsupaszított tény az, hogy aki hisz a vitaminokban, illetve a "normál" életben is szedett ilyeneket, az azt fogja mondani, igen. Akik a vegyes étrendet preferálják, azok nemet mondanak. Te meg majd jól eldöntöd, melyik táborhoz tartozol, ennyi.
2008. máj. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Folsavat mindenkepp. Aki azt mondja, eszik eleg spenotot ahhzo, h ne kelljen, hazudik. Napi 12 tanyer spenotban van annyi folsav, ami terhersseg 14. heteig kell.

A folsav szedese 70%-kal csokkenti a nyitott gerinc kockazatat.

Terhesvitamint ha akarsz szedj melle, de ha egeszsegesen taplalkozol, akkor nem muszaj.

A folsavat viszont nem gyozom elegszer mondani.


Boldog babavarast :)

2008. máj. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az első 3 hónapban fontos a folsav szedése,ez tuti.

Én szedtem mindennap Elevitet és Magne B-t a 12. hétig.

Most már csak heti egy Elevit,nekem így mondta a dokim,én meg hiszek neki.:)

34 hetes kismami

2008. máj. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem azt gondold végig, hogy hogyan táplálkozol. Nyilván olvastál már arról, hogy egy kismamának milyen vitaminokra és ásványi anyagokra van szüksége, illetve melyek azok, amikből megnövekedett mennyiség kell a baba egészséges fejlődése szempontjából. Itt a neten találsz erről elég sok írást. Ha úgy gondolod, hogy te mindent eszel, ami le van írva és annyit eszel mindenből, hogy meglegyen a napi megnövekedett szükségleted, akkor nem kell a terhes vitamin. Ha viszont nem eszel mindent, mert pl nem kívánod vagy vannak olyan ételek, amiket nem szeretsz, akkor ajánlott, mert bár a baba a te szervezetedtől elvonja azt, amire neked szüksége van, de ha a te készleteid kimerülnek, akkor neked lesznek hiánybetegségeid.

Amit minden kismamának ajánlanak az a folsav (gerinc és idegrendszeri fejlődések csökkentésére), Magne B6 (izomlazító és hányingerre is jó) és valamilyen terhes vitamin.

2008. máj. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38%

nekem is ajánlották, de én úgy gondolom, hogy mi is, anyáink is és az őseink is vitaminok nélkül születtek.

szerintem nem kell megbolygatni a természetet. van olyan ismerősöm, aki vitaminokat szedett, és 6 kilós gyermeket szült...

de neked kell eldöntened. ha hiszel bennük, akkor szedd nyugodtan.

2008. máj. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Mindenképp fontosak a vitaminok.Én is úgy gondoltam,hogy zöldséggel gyümölccsel pótolható.de attól sokkal több kellmint amennyit meg bírnál enni naponta.De a laboreredményeid úgy is megmutatják majd miből van kevesebb.
2008. máj. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
Én soha nem szedtem vitaminokat.Úgy vélem (olvastam is erről),hogy ha elkezdesz szedni valamilyen vitamint rendszeresen,akkor a szervezeted leállítja annak termelését.Mivel megkapja anélkül is,hogy bármit tenne érte a szervezet.Így amikor abbahagyod majd,akkor jelentkeznek a problémák,mert nem állítja elő magától azt,amit a vitamin szedése elött igen.Azt sem mondhatom,hogy egészségesen táplálkozom,mert mindig azt eszem amit éppen megkívánok.A vérképem mindig jó volt így is.Amikor megtudtam,hogy terhes vagyok,akkor elkezdtem a gravidát.Heti 2-3 szemet szedtem az első trimeszterben.Azóta heti 1,vagy max 2 szemet szedek.Viszont semmi mást nem szedek mellé.Se magnézium,se vas,semmi.A dokim egyetért ezzel szerencsére.A védőnő kicsit húzta a száját,de mivel azóta is tökéletes a vérképem,így nem piszkál miatta.Azt mondta sok kismama a terhesség elött is örülne ha ilyen vérképe lenne,nemhogy az utolsó hónapban.Picur gyorsan fejlődik így is.Szóval ha elötte sem ettél össze minden vitamint akkor nem kell túlzásba vinni,mert termeli a szervezeted autómatikusan.Ha már hozzászoktattad a szervezeted a vitamin szedéshez,akkor viszont szedd most is.Bár a kérdésedből ítélve nem szedhedtél te sem sokat elötte.Ahogy érzed.Én csak akkor veszem be,ha valamiért olyan érzésem támad,hogy most bekapjak egyet.
2008. máj. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!