Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyire normális, hogy nem...

Mennyire normális, hogy nem akarok szoptatni?

Figyelt kérdés

A közeljövőben tervezünk párommal gyereket, és ezzel kapcsolatban egy dolog nagyon aggaszt. Mégpedig hogy mi lesz ha már meg lesz a gyerkőc. Mivelhogy tudom, valami nagy gáz van velem amiért irtózok a szoptatás gondolatától. Nem tudom megmondani miért, nálam igazából a mellem a fő erogén zónám, és én teljesen összekapcsoltam a fejemben ezt a dolgot a szexualitással. (igen, tudom hogy az nem olyan lesz, de azt se tudom elképzelni, hogy ha a mellemmel már a gyerekem csinált valamit, utána a párommal való együttlét már furcsa lesz számomra) Tudom, ez nagyon tabu téma, és nem is merném ezt arcom vállalva kitenni, mert én is szégyellem magam emiatt hogy ilyenekre gondolok, mikor elvileg a gyereknek ez a legjobb, és én ezt elvenném tőle az önzőségem miatt. De tényleg nagyon aggaszt..

Esetleg ha valaki járt már hasonlóan, hogy nem azért nem szoptatott mert nem tudott, hanem mert nem akart, meg lettél társadalmilag bélyegezve, értek téged emiatt támadások(gondolok itt rokonra, orvosra)?

Egyébként szerintem minden másban szuper anya lennék, imádom a gyerekeket és nagyon óvó-védelmező típus vagyok.



2021. júl. 5. 20:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%
Te dolgod.
2021. júl. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
68%
Senki nem fog támadni, manapság tök normális dolog, hogy valakinek nincs kedve szoptatni, így tápszerez. Ahogy első írta. Te dolgod.
2021. júl. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
30%
Mondjuk az érdekes, hogy abszolút nem a gyerek érdekel, hanem hogy ki mit szól...
2021. júl. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
82%

Bár tapasztalatom nincs, több ismerősömtől is hallottam, hogy ugyanígy álltak a szoptatáshoz, majd mikor meglett a gyerkőc, totál automatikus és egyértelmű lett az egész, és már semmi ellenérzésük nem volt.

De ha meg ne adj isten nem változik a véleményed, akkor nem szoptatsz és kész. Nem te lennél az első. De nyilván a gyerkőcnek azért valóban jobb lenne az anyatej.

2021. júl. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket. Kedves 3# Elsősorban a leendő gyerekre gondolok, ezért is viaskodok ennyit ezen magammal, csak kíváncsi is lennék hogy van e még rajtam kívül ilyen, és ha igen ő miért nem, mit gondolnak róla mások (egyszóval az ők sztorijukra is kíváncsi lennék).

Illetve még egy gondolat: ez az érzés lehetséges hogy elmúlik, ha megszületik a baba? Egyszerre lehet mindez teljesen természetes lesz számomra?

2021. júl. 5. 20:12
 6/26 A kérdező kommentje:
#4 köszönöm! Hátha az én esetemben is így történne! :D
2021. júl. 5. 20:13
 7/26 anonim ***** válasza:
80%
Hát nekem nem is ment a gyerek is visított a mellemen,így hamar feladtuk,de bennem az az 1-2 hónap próbálkozás olyan "sebet ejtett" a szexuálitásomon meg a nemi életemen,hogy most 2,5 éves a lányunk,de azóta is ideges vagyok és flusztrál,ha hozzá ér a párom szex közben. Teljesen tönkrement ez a része.
2021. júl. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
79%
Ne foglalkozz azzal hogy mások mit mondanak. MIndig mindenkit lehetne valamiért támadni, megszólni. Kinek mi köze hozzá? Az a lényeg hogy neked és a babának jó legyen. Igen, az anyatej talán jobb de azért azt sem kell keresztre feszíteni, aki idegenkedik a szoptatástól. Megjegyzem, nekem is ellenérzéseim vannak jelenleg a szoptatással kapcsolatban, aztán majd meglátjuk. Az én anyukám nem tudott szoptatni, és azt mondja elég nagy macera volt éjjelente is, az üvöltő gyerek mellett a tápszerrel bajlódni, kényelmesebb lett volna csak mellre tenni, és azonnal meg lehet etetni a babát. Kényelem szempontjából tehát a szoptatás jobb. De, ettől függetlenül ez maximálisan a te döntésed, ahogy írtam én is idegenkedem kicsit tőle, csak egy másik szempontra is rá akartam mutatni ezzel.
2021. júl. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
87%
Kórházban szoptottam meg itthon egy hetet szenvedve mert nagyon fájt. Tudtam már terhesség alatt is hogy ez lesz, nagyon nagyon érzékenyek, azt se szeretem ha a párom hozzányúl, nemtudom mitől van ez. Nem kell senkinek az orrára kötni semmit. Ha valaki kérdezte tőlem, hogy szoptatok e, azt mondtam, hogy kevés volt a tejem és elapadt, ennyi.
2021. júl. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
85%
Magánügy
2021. júl. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!