Iqos cigi ugyanolyan káros szoptatás alatt, mint a rendes?
Mérlegelni kell. Vajon mi tesz jobbat a babának?
Ha anyuka elszív pár szálat vagy sík ideg egész nap ?
Vajon az IQOSban levő károsanyag (csökkentett a normál cigihez képest) hány százaléka jut át az anyatejbe?
Vajon mekkora a különbség ha szoptatás előtt, vagy után cigiznek?
Vajon a statisztikák figyelembe veszik-e azt, hogy a cigi füstje, vagy a tejbe jutó káros anyagok hatnak-e jobban a babára. Az IQOS-nak ugyebár nincs füstje.
Vajon a tápszerben mennyi káros anyag van?
Vajon az IQOS-os anyatej tesz jobbat egy babának, vagy a tápszer.
Szerintem ilyen tanulmányok, statisztikák nem léteznek, úgyhogy minden más csak okoskodás.
Ha választanom kellene, akkor én százszor inkább választanám az IQOS-os anyatejet, mint a tápszert.
Igen utolsó, válaszd nyugodtan a gyermekednek azt az anyatejet, amiben nem tudod, milyen kemikáliák, a kisbaba fejlődését befolyásoló vegyi anyagok ÉS nikotin van, mint a tápszert, ami egy éveken/ évtizedeken át fejlesztett, szigorú előírásoknak megfelelő, a baba fejlődéséhez a legjobban összerakható (igaz mesterséges) tápszert. A mai tápszerekben az anyai immunglobulinokon kívül tényleg minden benne van már, és nem engedélyeznék, ha ebből bármi káros lenne a babára. Persze, hogy nincsenek ilyen tanulmányok, mert ha logikusan belegondolsz, már maga a feltételezés, hogy egy nikotinos/vegyi anyagos anyatej, vagy egy bevizsgált engedélyezett tápszer-e a jobb...
Számomra visszataszító az olyan bagós, aki keresi a kifogásokat, hogy miért nem teszi le a cigit, ha gyereket vállal. Szegény kisbaba.
Vannak tanulmányok. Nem lell senkinek sem hasra ütés szerűen okoskodni.
Le lehet pontozni ha ettől jobban érzitek magatokat. Nem dohányzom amúgy.
"Ezért – bár a nem dohányzó anyával összehasonlítva a dohányzás számos nemkívánatos hatást gyakorol mind a laktációra, mind a szoptatott csecsemőre – a szakemberek mégis egyöntetűen azt javasolják, hogy a dohányzó anya is szoptassa a csecsemőjét, mert a dohányzó családban mesterségesen táplált gyermek egészségi kockázata nagyobb, mint a szoptatott gyermeké."
#6
Elnézést, igazad van. Én egy kicsit lemaradtam az utóbbi pár év alatt. Mikor az utolsó gyerekünk született (ezelőtt 5 évvel), akkor még nem tartott itt az orvostudomány. Örömmel hallom, hogy azóta sikerült kifejleszteni a teljesen biztonságos, adalékanyag mentes és az anyatejet 100% helyettesitő tápszert. Nem is értem, hogy miért szoptatnak még manapság is az anyukák.
Remélem, hogy az élelmiszeripar is annyit fejlődött azóta, hogy már az ételek sem tartalmaznak olyan káros anyagokat, amik átmennek az anyatejbe. (mert ugye mi van akkor, ha a kérdező anyuka nem eszik bolti szemetet, csak otthon termelt élelmiszert, viszont néha elszív 1-2 szál cigit.)
De ez lényegtelen is, végre itt az anyatejet teljes mértékben helyettesítő tápszer, így már biztonságban lehet minden baba.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!