Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5napos babával kétségbe...

5napos babával kétségbe estem?! Segítség!

Figyelt kérdés

Ma jöttünk haza a kórházból. Császárral született a fiam, első két nap egyáltalán nem volt tejem. Azóta indulgat, de nem igazán akar rendesen szopizni. Bekapja a cicit , szívja kb. 4-5percig aztán elalszik és lehetetlen felébreszteni. Még egyetlen egyszer sem sírt azért mert éhes. Ilyennek kell lenni egy újszülöttnek? Tegnap délben pl. szopizott, aztán este 8ig meg sem szólalt, úgy kellett költögetni , hogy egyen. Este 11-kor szintén két perces szopi, aztán hajnal 5-ig megint semmi!

Nagyon bepánikoltam. Normális dolog ez?


2010. aug. 6. 22:00
1 2 3
 11/25 Vilcsianyuja ***** válasza:
az én lányom is sárgult, ezért nekem is keltegetnem kellett. szopi közben is végig kínoznom kellett, hogy ne aludjon be egy korty után... kegyetlen módszerek egy újszülöttnek, de még mindig jobb, mint egy esetleges vércsere sárgaság miatt... szóval a poficsípkedés, fülvakargatás, de leginkább, amit az egyik csecsemősnővértől láttam, a tartkóncsípés relatíve hatékony módszerek az ébresztgetésre. ha nálatok nincs semmi gond, akkor szerintem azért egyszer-egyszer egy nap (mondjuk főleg éjjel) hagyhatsz ki akár 4-5 órát is két etetés közt, de szerintem 8 óra evés nélkül még nagyon sok egy ilyen pici babának!
2010. aug. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
22%

Nagyon átérzem az ijedtségedet, velünk is ugyanez volt! Császár után harmadnap reggel hazaküldtek egy teljesen besárgult gyerekkel, bilirubint nem mértek, és csak annyi "jótanácsot" kaptam acsecsemősöktől, hogy ne hagyjam a mellemen lógni 10 percnél tovább. Sajnos első gyerek és tapasztalatlan voltam, június, kánikula, a gyerek nem evett és lefogyott fél kilót, mire beindult a súlygyarapodása, napokig alig lehetett ébreszteni.

A besárgult gyereket etetni kell, és pár korty teát nyugodtan adj neki, és lefejt tejet, minden cseppet diktálj belé. Méred mérleggel? Mindenképp mérjed, testsúlykilogrammonként kell 150-et ennie. Ne aggódj, minden rendben lesz!!

2010. aug. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nálunk ugyanez volt!Én is bőgtem!6 hetes most a babám!Szerintem nálatok is a sárgaság van a háttérben!Nekem is azt mondták,hogy keltegessem,DE EGYSZERŰEN NEM KELT FEL!NEM REAGÁLT SEMMIRE!Néha evett pár falatot,de ennyi!Már acetonos volt a lehellete!Szagold meg Te is a kis száját,nehogy baj legyen!!!!!!Szopcsizni nem akart,így lefejtem és cumisüvegből szó szerint beleborítottam a tejet!!!!Úgy ébresztettem fel,hogy hideg víz alá dugtam,és gyorsan cumisüveg a szájába!Az első 1 hét így ment!Aztán már elkezdte magától kérni!!!És cicit adtam neki!Nagyon ügyesen szopik azóta!Nincs cumizavar!!!!!Tarts ki!De ha csak nem javul 1-2 napon belül,akkor menjetek vissza a kórházba!!!!És ha acetonos a kis lehellete vagy mindenképp diktáld bele a kaját 2 ÓRÁNKÉNT!vagy ha nem megy akkor azonnal doki!!!!!!!Sok sikert Nektek!!!!!
2010. aug. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Elég nagy súllyal született ,3700gramm és császár. Ezért is vannak nehézségek szerintem, mert első két nap csak cukros vizet adtak neki. Azt is úgy, hogy pohárból leöntötték a torkán.(nesze neked bababarát kórház)Folyton sírt és visszahányta.

Nagyon nehezen sikerült felkelteni éjszaka, és többször is szopizott keveset. Ahogy mocorgott egy picit piszkáltam, és erőszakkal szoptattam. Már nyugodtabb vagyok egy kicsit, remélem sikerül így folytatni. Sárgának nem sárga, és a doki is úgy engedte el a kórházból, hogy tökéletesen stimmel minden!

2010. aug. 7. 10:01
 15/25 anonim ***** válasza:

ne aggódj, ez a legfontosabb!

neki még egy csomó ideig, akár napokig is elég lett volna a gyomrában lévő magzatvíz-maradék, már ha nem szívták le. mivel még cukros vízzel is itatták, ezért se kérte a cicit. és neki még nagyon kis picike a gyomra, nem fér bele túl sok, ne várd, hogy majd félóráig szopizik, el is fárad benne. de amint éberebbnek látszik ébredezik, mocorog, tedd cicire! simogasd, piszkáld, gyengéden fújd az arcát, csikizd a talpát, legalább 10-15 percet szopizzon! az én babám is ezt csinálta, én is attól féltem, éhenhal. aztán eltelt 1-2 nap és le se lehetett szedni a ciciről. szóval nyugi, minden rendben lesz, nem fog ő éhen halni, ha van lehetősége enni. és addig is fejj, hogy mielőbb meginduljon a tejelválasztás!

kitartás!!!

2010. aug. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Leszívták a gyomrát? Mert nálunk dettó ugyanez volt és tele volt trutyival a gyomra és arra nekem sem akart enni és hányt első nap folyamatosan. Aztán mikor leszívták neki, rendbe jött.

Lehet hogy ő is benyelt valamit (magzatvizet) és elrontotta a gyomrát.

2010. aug. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Méred, hogy mennyit eszik? Már csak azért, hogy nehogy elkezdjen még fogyni. Ha fogyna, akkor megint gyerekdoki, nehogy következményei legyenek.

Egyébként az elején pár napig nagyon alszanak. Aztán - remélhetőleg - beindul ám a sírás a kajcsi után. De esetleg próbálhatod az álomban szoptatást is. Ha alszik is, és eltelt már kb. 4 óra is az előző evése óta, tedd álmában is cicire. Ez reflex, úgyhogy remélhetőleg bekapja a cicit, és szívja majd.

2010. aug. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 xStefix ***** válasza:

Az előttem szólókat nem ismétlem, csak néhányat:

A beesett kutacs és az acetonszagú lehelet nagyon jó jele annak, ha a baba a kiszáradás közelébe kerül, úgyhogy ezeket érdemes lenne naponta ellenőrizni! Ha ilyesmit tapasztalsz, akkor minél hamarabb pótolni kell a folyadékot, lehetőleg szopival vagy más módon (de nem üvegből).

Ha meg tudod oldani, akkor semmiképp ne kapjon mást, csakis anyatejet, vizet vagy teát semmiképp! (Ha nagyon muszáj a pótlást, akkor pedig HA-s tápszert kérj.) Ez azért is fontos, mert ha esetleg kissé sárgulna, az anyatej nagyon hatékonyan segíti a bilirubin kiürülését, amitől sárgulni szoktak a babák. (Felháborító, hogy a kh-ban cukros vizet kapott szegény. Mekkora hülyék!!)

Egyébként pedig lehet, hogy csak nagyon fáradt és/vagy lusta baba, de remélhetőleg hamar bele fog jönni a szopizásba. Szerintem is figyeld még egy darabig az órát és 3-4 óránál ne hagyd tovább aludni (kivéve éjjel). Nemsokára meg fog edződni szerintem.

2010. aug. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Ott járunk, hogy fürdetés után nem tudom felkelteni csak sokáig. Amúgy már keveset, de rendszeresen cicilget.Magától nem kell fel, hogy éhes, de kb. 3-4 óránként tudom kelteni, kivéve fürcsi után. Akkor hajnalig se kép se hang.
2010. aug. 8. 08:16
 20/25 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok azóta???
2010. aug. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!