Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5napos babával kétségbe...

5napos babával kétségbe estem?! Segítség!

Figyelt kérdés

Ma jöttünk haza a kórházból. Császárral született a fiam, első két nap egyáltalán nem volt tejem. Azóta indulgat, de nem igazán akar rendesen szopizni. Bekapja a cicit , szívja kb. 4-5percig aztán elalszik és lehetetlen felébreszteni. Még egyetlen egyszer sem sírt azért mert éhes. Ilyennek kell lenni egy újszülöttnek? Tegnap délben pl. szopizott, aztán este 8ig meg sem szólalt, úgy kellett költögetni , hogy egyen. Este 11-kor szintén két perces szopi, aztán hajnal 5-ig megint semmi!

Nagyon bepánikoltam. Normális dolog ez?


2010. aug. 6. 22:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Nem sárgult be esetleg?
2010. aug. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Ébreszd fel őt még, és igenis erőltesd, hogy egyen! Különben besárgul, kiszárad, stb még sorolhatnám...

2-3 óránként legalább tedd cicire!!!

Ha így haladtok, a babád beteg lesz, neked pedig elmegy a tejed.

Nem akarok vészmadárkodni, de jobb félni mint megijedni.

2010. aug. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős...az én fiam is az első héten ezt csinálta...8-9 órát is aludt! Közben fejtem, hogy azért meginduljon a termelés. 2 hét kellett, hogy bedurranjon a mellem. Manót nem hagytam csak maximum 5 órát egybe aludni, aztán finoman felébresztettem. Bár nálam Zsombóc szívott, mint egy ipari gép! :)
2010. aug. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%
Egyetértek az előttem írókkal. Ébreszteni kell 2-3 óránként és erőltetni hogy egyen, mert nagy baj is lehet! ha bőre egy kicsit is sárga menjetek orvoshoz. Mi a kórházból úgy jöttünk haza hogy egy kicsit sárga volt a lányom. 3 óránként mellre tettem, őt is ébresztgetni kellett. És adtam neki forralt lehűtött vizet, meg teát, pár kortyot! - ezt mind, orvos és csecsemős tanácsára! De ha nem javul én mennék orvoshoz! Jobb félni mint megijedni! Remélem minden rendben lesz veletek.Drukkolok!
2010. aug. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Szerintem is feltétlen ébreszd fel legalább 2 óránként enni, de egyébként a tekintetben, hogy eszik-e eleget, az is árulkodó jel, hogy mi van a pelusban? van elég pisi, kaki? ha száraz a pelus, az nem jó jel. És igen, a tejtermelés miatt is kell, hogy szopizzon rendszeresen.
2010. aug. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
bocsánat, előző voltam, de elírtam. helyesen: legalább 3 óránként ébreszd fel
2010. aug. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Ma reggel megnézte bent az orvos, akkor ő azt mondta minden rendben!Tenném én nagyon szívesen cicire, de nem tudom rászedni,hogy felkeljen mikor akarom és hogy bekapja a cicit!
2010. aug. 6. 22:24
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Én babám is ilyen volt, az orvos mondta, hogy maximum 3 óránként ébresszem! Nem tudsz mást tenni egyenlőre mint törekedni arra, hogy minél tovább ébren tartsd szoptatás közben és max 3 óránként ébreszd. Ha beáll szépen a szopi, akkor majd nem kell természetesen kelteni.


Sajnos nem mindig működik az "éhes baba úgyis felkel sírva" elmélet, mert ha nagyon bealszik és leesik a vércukra, akkor nem kel fel enni.

2010. aug. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi időre született a babád?

Ha nem teljesen időre, akkor fejjél és ha más nem eteésnél pohárból itasd meg! Meg kell az ilyen babákat erősíteni eleinte! Nincs rendesen kifejlődve a szopó reflexe!!!

Ha viszont időre született halgass az előttem szólókra és ha nincs más akkor vesd be amit írtam!

2010. aug. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
nálam uez volt,8 naposan hazajöttünk,és első két nap nagyon keveset evett,nem lehetett felkelteni.megviselte az új környezet,stb.addig fejtem,és mivel nem volt elég kitartó,kapta cumisüvegből a tejet,szegény még a tisztába tevés közben is aludt.volt hogy csak fürdetésre ébredt,8 óra alvás után,de ahogy kivettem a vízből,és megtörölgettem,újra aludt.frászt kaptam,mert nekem is mindenki azt mondta beteg lesz.hál'isten,3.napra győzött az éhség,AZTÁN MEG BEÁLLT 1 hét altt a 3-4 órás kajálásra-már ciciből.
2010. aug. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!