Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A védönöm szerint nem elég...

A védönöm szerint nem elég zsíros a tejem. Mit tehetek ilyenkor?

Figyelt kérdés
2010. júl. 15. 14:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
A védőnőd visszaadhatja a diplomáját.Olyan nincs,h nem elég zsíros a tej,a tej mindig a baba életkorának megfelelő,hacsak nem vagy vészesen alultáplált.Gondolom nem.Mégis,mire alapozza ezt a marhaságot?
2010. júl. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%

Ezt hogyan állapította meg? Én úgy tudom, hogy a tej a kisbaba igényeihez igazodik. Talán fáj a babád pocakja? Használjatok infacolt vagy espumisant, ha fáj a pocak.


14 hónapig szoptató anyuka

2010. júl. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Szerintem is bolond a védönöm mert más dolgokban is mondott meg tett is hülyeséget de nem tudok váltani védönöt sajnos.Most meg belémtette a frászt is.Azért mondta mert 3 és fél hetes a babám és 3 óránként szopizik is 70-80 milit és nem hízik eléggé ö szerinte.Megnézte a lefejt tejemet és ez alapján mondta,hogy biztos,hogy nem elég zsíros.Na?
2010. júl. 15. 14:26
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
3,5 hetes babánál már ilyesmiket meg tud állapítani??Hát,a legjobb ha egyik füleden be,a másikon ki.A gyerekorvosotok legalább normális?
2010. júl. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A gyerekorvos normális hál istennek.Hétfön jön, majd rákérdezek nálla is.Köszi a válaszokat.
2010. júl. 15. 14:44
 6/16 anonim ***** válasza:
70%

A babám 3 hetesen ugyanannyi gramm volt, mint ahogy a kórházból hazaértünk. Nem estem kétségbe, ez a 3 hét még nem idő..., szoptattam továbbra is. 4 hetesen végre hízott 7 dkg-ot egy hét alatt, aztán 10 dkg-ot, aztán 12-t. Szóval, ő most indult gyarapodásnak, később, mint az átlag. Na bumm. :)

ezen ne aggódj, semmi okod rá egyelőre! Ha 2 hónaposan is stagnál a súlya, akkor lehet benne valami, én már hallottam ilyenről, a férjem unokatesójának a teje sajna ilyen volt mind2 gyereknél, végül orvos mondta neki, hogy attól tejtől sajnos nem fognak hízni a gyerekei... De nem 3 hét alatt derül ez ki, és nagyon ritka mellesleg!!

A védőnőnek mikor fejt tejet mutattál? Délelőttit? Mert az vizesebb, színre is halványabb. Este-éjjel jó zsíros, ha 1 napot áll a hűtőben összerázás nélkül, látni kell az edény oldalán a zsírt kiülni... Szóval, nagyon nem mindegy...

De nincs 2 egyforma tej sem egy anyukánál sem, ezen ne parázz, mert az fog a tej rovására menni!

2 füled van, az egyiken be, a másikon ki! :)

2010. júl. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen.délelött fejtem és rá kb 2 órára nézte meg a védönö.Én mellesleg láttam rajta zsírt de ö szerinte ez nem elég.Nem foglalkozok vele mert az én szememben amúgy sem védönö az aki beállít egy újszülöthöz és nem mossa meg a kezét mondjuk.
2010. júl. 15. 14:57
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

Az igen.A miénk még a 4 éves lányaimhoz is úgy jön,h első útja a fürdőszobába vezet.

És mit ajánlott,tápszert?A babád sír szopi után,mintha éhes maradt volna?

De ha nem lenne elég neki,akkor nem bírná 3 óráig két evés között,úgyh nyugodj meg.

2010. júl. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%

4. vagyok. Nalátod... :)))

Az én védőnőm, hála Istennek, normális. Azt mondta, ne aggódjak, hogy hízik-e vagy sem, ha éhes lenne, akkor nem tudnám megvígasztalni, mert egy éhező babát nem tudsz naponta többször mély álomba ringatni. :) Ez a mondat többször cseng a fülemben azóta is... No para

2010. júl. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi.Az a baj hogy egyfolytában enne.Kibírja 3 óránként de sokszor kell vígasztalni mert 2-3x sír 2 evés között és keresgeti a cicit.Tápit ajánlotta pluszba de én nem nagyon szeretném.
2010. júl. 15. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!