Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ezt hogyan fogom megoldani...

Ezt hogyan fogom megoldani egy 3-4 hetes kisbabával? Több kórházba is el kell mennünk vizsgálatok miatt, de előre rettegek tőlük.

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy nagyon korán kell bemennünk minden intézménybe, egy ilyen pici babával hogyan fogom ezt a tortúrát végigcsinálni? Mi lesz, ha várakoznunk kell, hogyan fogja ezt kibírni? Mit vigyek neki, ami feltétlenül szükséges (pelenka, víz, stb). Hogyan öltöztessem fel a kórházakba? De a legfontosabb kérdésem, hogy hogyan fogom megszoptatni? Készítsek neki tápszert arra az időre? Ne mááár... Fejni egyáltalán nem tudok, mindent ő maga szív ki. Hova fogok tudni vele elvonulni? Már előre látom, borzalmas tortúra lesz ez nekem, de főleg neki, szegénykémnek, tiszta stressz... Ti hogyan oldottátok, oldanátok meg? HELP!!!
2010. júl. 14. 16:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

ezt mi is végig csináltuk napi 2*380 km-t és egyedül voltam a 6 hetes babámmal

Szopi az autóban, legtöbb kórházban van elkülönitett hely

Ha amúgy szopizik miért adnál neki tápszert?

Várni mindenhol kell,mert mindenki kisgyerekkel lesz nem csak Te

Ez nem katasztrófa,más is végig csinálta már, Te is túl fogod élni

a gyerek jobban fogja birni, mint Te, mert ő valószinűleg végig aludni fog

sok ruhát ne adj rá. ha lány akkor csak egy kisrucit, amit a vizsgálatok alatt könnyű feladni,levenni, ha kisfiú akkor póló, rövidnaci

tartalékot egy váltást vigyetek.

Vizet csak magadnak,de jobb ha veszel hűtöttet,mert 10* felforr az otthoni egész nap.

2010. júl. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Ha nyilvános helyen kell szoptatnod, akkor a szoptatóskendő megoldás lehet: [link]
2010. júl. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Ha minden hova időpontod van,ne izgulj,nem fognak megvárakoztatni egy picivel!

Szerintem a Kocsiban is megtudod szoptatni,ha nagyon muszáj.

Én is sokat paráztam,de nem volt semmi baj.Sőt nekem az a tapasztalatom,hogy a kocsi elringatja a babát,úgyhogy az utazást észre sem fogja venni!


Persze vigyél magaddal pelust,vizet és én még váltó rucit is szoktam neki vinni.


Ne izgulj nem lesz baj.

2010. júl. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Mi is jártunk ide-oda kórházakba amikor pici volt. Semmiképp ne vigyél tápszert, ahol én voltam, ott csak az undorító, büdös wc-ben lehett volna szoptatni, de mindig besírtam magam valahová, mindig nagyon rendesek voltak a dolgozók. Szerintem ez nem probléma, ha nem csinálsz ebből gondot. Vigyél, ami kell, pelus, váltás rugi, stb.
2010. júl. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Ne aggódd túl, szinte végig fogja aludni hidd el. Vigyél magaddal sok vizet, hogy ha melege van át tudd törölgetni. Vigyél pelenkázótáskába több pelenkát, popsitörlőt, eldobható alátétet (a gyerekkórházakban van pelenkázó, de arra ne tedd rá, csak alátéttel!!)popsikrémet.

Ha autóval mentek, egy elhagyatott utcában vagy a parkolóban a hűvösben, a kocsiban meg tudod szoptatni (én ott szoktam, bár nekünk sötétített a hátsó ablak, de hidd el senki nem lát semmit a babától)de előtte azért érdeklődj, ha látod, hogy éhes a baba, nincs e olyan hely a klinikán, kórházban, ahova el tudsz vonulni. A legtöbb helyen erre fel vannak készülve.

Tápszert semmiképp ne adj neki ezért!!!!

Ruha: én valami nagyon szellős, kényelmes napozót adnék rá ebben a melegben. Nem kell gálába öltöztetni, legtöbbször a kutya sem törődik azzal, hogy miben vannak a babák, csak az a lényeg, hogy tiszta legyen és a hőfoknak megfelelően legyenek öltöztetve.

Ha kint is kell lennetek (útközben pl.) sapka (valami nagyon vékony) és fényvédőkrém nem árt, sőt!

2010. júl. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Mintha saját magamat hallanám...

Az én kisbabám már 5 hónapos, de ugyan így izgultam és izgulok is minden egyes alkalommal,amikor orvoshoz kell mennünk.

Csomagolj:pelenkát, popsikenőcsöt,pelenkázó alátétet, popsitörlőt, pótruhát. Én mindig teszek be neki olyan ruhát ami az éppen aktuális időnek megfelelő és egy melegebbet ( kardigánt )vagy egy lengébbet.Vigyél egy-két textilpelenkát is, hogy a vizsgálatok alatt alá tudd tenni.

A várakozást meglepően jól szokta bírni a mi babánk, ilyenkor ha már nyafog akkor a karomban tartom.Hol fogsz szoptatni? Hát igen, nekem is ez volt a legnagyobb parám.Szerintem ha éppen szoptatnod kell, akkor egy ott dolgozó nővért, asszisztenst kérdezz meg, hogy hol tudnád megetetni a kisbabád. Segíteni fognak.

A tápszert felejtsd el!!!!Én szoptattam folyosó végén falnak fordulva a férjem takarásában.

Ezeken a helyeken hozzá vannak szokva, hogy egy kisbaba sír, mert mondjuk éhes, melege van, álmos stb.

Hogyan öltöztesd?Időjárásnak megfelelően ( ezt mondanom se kellett volna )és adj rá olyan ruhát, amit könnyen fel és le tudsz róla venni.

Nyugalom, én is rengeteget aggódtam, megértelek, nehéz egy kisbabával elindulni. Nekünk autónk sincs, esőben, hóban, hidegben, melegben babakocsival megyünk mindenhova.

Szeretettel:K.

2010. júl. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mindannyian nagyon aranyosak vagytok és köszönöm szépen nektek! Remélem probléma nélkül végig fogjuk csinálni, mert az egészben Őt sajnálom a legjobban, hogy ilyen tortúrán kell keresztül mennie... Tápszert nem is akartam neki adni, ez csak amolyan "SZÜKSÉG ESETÉN BETÖRNI"-dolog volt részemről. Ráadásul ma felfedeztem egy hemangiómát a szájában, most már emiatt is idegesíthetem magam, amíg nem látja orvos... Ja, meg persze utána is, hogy mi lesz...:(
2010. júl. 14. 16:38
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
ERnyém baba a feje búbjáig képes összekakilni magát, úgyhogy két váltás ruhai is mindenképp van nálunk mindig. Textilpelus, ha valahová le akarom tenni, kalap a fejére a nap ellen, kellő mennyiségű popsitörlő kendő. Olyan ruhát adj rá, amit könnyen le tudsz venni róla, igaza van az egyik előzőnek, ne gálába öltöztesd.
2010. júl. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Első vagyok!

Ha esetleg van bármi kérdésed, vagy segitségre van szükséged, irhatsz privit, eüs voltam,mig le nem babáztam

2010. júl. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én is az voltam szülésig, aztán elszállt minden tudásom, tapasztalatom... Köszi, aranyos vagy, valószínűleg élni fogok a lehetőséggel!
2010. júl. 14. 18:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!