Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 2 éves pontosan a gyerekem....

2 éves pontosan a gyerekem. Kezdenem a szobatisztaságra nevelést. Hogyan fogjunk hozzá? Bilivel, vagy vécére szerelhető szűkítővel?

Figyelt kérdés
okt. 9. 17:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Mi biliztünk, a magasító később kellett kakiláshoz. 2 éves korban nagyon kevés gyerek képes a szobatisztaságra, csodát ne várj! Bölcsiben dolgozom és 3 gyerekem van.🙂
okt. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 babyboom567 ***** válasza:
90%
Legfőképp sehogy, ha nem látod rá, hogy megérett rá.Illetve extrém rossz ötlet pont télen belekezdeni ebbe.
okt. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%

Mind a 2 gyerekem 2éves korára szobatiszta lett. Nyáron nem adtam rájuk pelust és ennyi.

Bilit használtunk

okt. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Első lépésként én bilire ültettem fürdés előtt és ébredés után.

Beszélni tud már?

okt. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
Szobatosztasagra nem nevelünk, nem a 80as években vagyunk.
okt. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Sok sikert...Hajlandóság nélkül nem fog menni. Mármint a gyerek hajlandósága nélkül.

Ha nem tapasztalsz jeleket,hogy készen áll rá,el se kezdd.

okt. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

Jaj, hagyjátok már ezt a hülyeséget, hogy nem lehet próbálkozni, majd 4 éves koráta megérik ra. Érdekes, régen 1,t-2 éves korra szobatiszták voltak a gyerekek, nekik más agyuk volt, vagy mi?


Kérdező, én a gyerekem 2 éves kora előtt 3 hónappal kezdtem, télen, semmi "jele" nem volt annak, hogy ő szobatiszta akar lenni.


Simán ráültettem bilire heti 2-e alkalommal, mellé ültem és képeskönyvet nézegettünk, míg rajta ült. Nem volt semmi erőszak, ha nem akart már rajta ülni, elmehetett.


Egyszer véletlenül belepisilt, akkor rajött, mit kell csinálni és utána máskor is belepisilt. 1 hét alatt szobatiszta lett az első bilibe pisi után, volt pár baleset, de nem sok, pedig még azt se mondta akkoriban, hogy pisi.


Rá 1 hónapra már éjszakára is szobatiszta volt, 2-szer pisilt be össuesen utána. 2 éves kora előtt már szobatiszta volt teljesen.

okt. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
38%

7!


"Akkor rájött,mit kell csinálni "


Nem mondtad el neki,nem beszéltétek meg előtte?

okt. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen, már rövid mondatokat is mond.
okt. 9. 19:44
 10/13 anonim ***** válasza:
72%
8, de, természetesen elmondtam neki, hogy oda bele kell pisilni, beszéltünk róla, de nem tudom, ezt akkor mennyire fogta fel. Mikor véletlenül sikerült, nagyon megdícsértem, megtapsoltam és szerintem akkor értette meg lényegeben, mit akarok 😃
okt. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!