Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 6éves gyerek miért kakil be??

6éves gyerek miért kakil be??

Figyelt kérdés
nagyon vékony de a hasa hatalmas szerintem tartja a kakit és mindig csak egy kicsit enged a gatyába , de miért nem wczik? állandóan bekakál nem szól és nem tudja elmondani miért kakil be … valakinek valami ötlet???

aug. 22. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Értelmileg rendben van a gyerek? Ha igen,akkor valamilyen pszichológiai probléma okozza. Mióta tart ez?
aug. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez pszichés probléma. Mindenképp pszichológussal futnék neki és ha egy mód van rá, családterápiában.
aug. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Pszichés problémából indulònak hanzik, de ha már ilyen szintre jutott, akkor valòszínűleg fizikai problémát okozott. Egy besült dugó is lehet akàr, ami mellett folyik ki a híg szèklet. Ilyen ezetben nem tudja sem a székletdugòt kiengedni, se a folyèkonyat visszatartani.
aug. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló a helyzet, nálunk az a baj, hogy nem iszik eleget, ha többet "itatom" megoldja a problémát, az ok az, amit előző írt.
aug. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Pszichés oka lehet. Én is ilyen voltam, mi elég szegény körülmények között éltünk, akkor még nem volt kialakítva WC a fürdőszobában, vödörbe kellett végezni a dolgunkat. Nekem ez nagyon frusztráló volt, sokszor inkább vissza tartottam. Amikor meg már úgy éreztem, hogy mégis menni kéne, már nem jött ki, mert annyira besült a széklet. Sajnos ügyelet lett a végén belőle, ez nem játék. Gyanítom, azért nálatok más okozza ezt a problémát, de vmi biztosan áll a háttérben, ami pszichikailag ezt előidézi nála.
aug. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én majdnem 4 évesem ugyanezt csinálja. Tudom, értelmileg nincs egy szinten egy 6 évessel. Én elvittem hasi uh-ra, ahol láttak egy nagyobb székletdarabot. Ő is tartogatja, nem akarja kinyomni, pedig az állaga teljesen normális, nem kemény. De ő meg is mondta, hogy nem akarja kinyomni. Gondolom egy korábbi rossz élmény miatt tartogatja. Igaz most, hogy kap székletlazítót és naponta többször bilizik, jöttek ki nagyobb darab kakik de ugyanúgy besikerül a bugyiba is. Én most még várom az ovi kezdést, hátha ott a nagyobbak jó hatással lesznek rá, ha nem, akkor elviszem pszichológushoz. Egyébként pont kaptunk beutalót beöntésre de mintha megérezte volna és azóta minden nap kakil...mondjuk nem egyszerre az egész adagot ha többször kevesebbet 🙄🙄🙄.
aug. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!