Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire okos dolog néha...

Mennyire okos dolog néha “babaként” bánni a 6 éves gyerekkel?

Figyelt kérdés

Kisfiam totyogó és rengeteg figyelmet igényel… lányom az esetek többségében egyedül teljesen elvan, de látom hogy sokszor hiányzom neki.

Ilyenkor családi ebéd közben beleül az ölembe, vagy meg szokott kérni, hogy ugyanúgy vegyem fel mint a testvérét. Természetesen nem tudom ugyanúgy cipelgetni, de nem vonom meg ezeket tőle.

Sokan azt gondolják tutyi-mutyi szülő vagyok, hogy nem vagyok elég szigorú vele… tényleg annak kellene lennen?



júl. 14. 22:58
 1/9 A kérdező kommentje:
Félréértések elkerülése érdekében, szoktunk napokat tartani vagy órákat, amikor csak vele foglalkozom/unk.
júl. 14. 22:59
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem megfelelően cselekszel. 6 éves gyermek. Nem tudom mások milyen kiképzőtáborban gondolkodnak, de én nem vagyok híve az ilyen ridegtartásnak. Gondolom inkább az neki a lényeg, hogy épp akkor szoros kontaktban legyetek, meg hogy érezze, hogy még ő is a te kislányod. Én is simán teljesíteném ezeket a kívánságait, nem lennék szívtelen.
júl. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális.
júl. 15. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit gond ezel.
júl. 15. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

Azèrt bánnál babakènt vele szerinted mert oda akar ülni az öledbe vagy megkèr, hogy vedd fel? ?

Dehát ez alap . Nekem 7 èves a lànyom de ezek nàlunk mèg simán megvannak . Miert is kène a közelsèget amit megszokott meg szeret elvenni tôle?

júl. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Nincs semmi gond ezzel az én lányom is nehezen éli meg a kistesót. Nekem nem kell felvennem, de újra odahív mondjuk amikor kakil, hogy törőljem ki neki(4 éves), mindig hív magával, hogy mit hozzunk ki a szobájából, csináljak katonat a szendvicséből és még sorólhatnám. Próbálja úgy csinálni, hogy rá is folyamatosan figyelve legyen, pedig sokat társasozok, kártyázok és festek vele. Néha úgy érzem, hogy elveszett az önállósága, de nem így van.
júl. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6-os. Igen, ugyanígy van itt is.

Mióta megszületett a kicsi, azóta több mindenben kéri a segítségünket.

júl. 15. 07:39
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

9 lesz a lányom, de simán az ölembe ül. Nem lesz ettől baba.

Az 5 éves tesó is mászik folyton. És harmadik, kisebb nincs, nem azért van.

júl. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen természetes. Egy ideig bele kell menni a játékba és majd elkopik. Egy-két hét után elkezdheted motiválni, hogy ő nagylány, milyen ügyesen tud enni, milyen jó, hogy tud egyedül pisilni/kakilni, stb. A babás szokásokat elhagyja idővel.

De a szeretet igényét elégítsd ki. Az hogy az öledbe bújik, vagy kéri, hogy vedd fel, teljesen normális.

júl. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!