Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért nem akar ráülni a bilire?

Miért nem akar ráülni a bilire?

Figyelt kérdés

Kisfiam két éves volt áprilisban. Folyékonyan beszél, egész mondatokban, rövid verseket megjegyez, páros lábbal ugrál szerintem nagyon ügyes mindenben. Egy ideje próbálkozunk a szobatisztasággal. Eleinte szívesen ráült a bilire, nem produkált bele semmit de mindig megdicsértem azért is, hogy ráült. Bíztattam, hogy sikerülni fog. Olvassuk a pápá pelus könyvet milliószor imádja. Egy ideje viszont nem hajlandó ráülni azt mondja nem is akar inkább soha bilibe pisilni. Nem erőltettem soha nem volt kötelező csak ha akarta ő is. Mit csináljak, hogy visszahozzam a kedvét? Miért nem akarja már vajon?

Nem akarom erőltetni sem de szerintem már érzi amikor kell neki vannak jelei és jó lenne ha mire oviba megy szobatiszta lenne.


aug. 8. 20:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

#10

Én csak a saját példánkat ismerem, biztosan lehet sokféleképpen. De amíg én "noszogattam", meg probakepp levettem a pelenkat és neztem mi törtenik, érzi-e ha jön, mikor szól, stb., meg magam mellé ültettem a bilire, hogy de jó, ide is lehet, stb - ez nem vezetett eredményre.

Aztan hagytam, úgyis jött az ősz, a tél, majd amikor elmentünk egy ovis nyílt napra, közölte hogy ő már nagy, nem kell neki pelenka. És tenyleg nem kellett. Levettem, es minimalis kisebb balesetekkel, amikor nem értunk időben a wc-re vagy nagyon belefeledkezett a játekba, 1-2 hét alatt teljesen szobatiszta lett, anélkül, hogy én terelgettem volna. Nagyon mas volt a két "próbalkozas".

A hugomeknal a kislanyuk masfel evesen egyszer bilibe kakilt, oda meg vissza voltak... most 2 eves múlt, és még mindig bőven pelenkás, nyilvan az az egy eset sem volt teljesen tudatos.

En a helyedben tartanék szünetet.

aug. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Ket évesn még egyszerűen nem érett meg rá , miert kell eroltetni ? A legtöbb gyerek három éves korára éri meg a szobatisztaságra. Jövő áprilisig pedig még 8 hónap van.
aug. 9. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Szerintem is hagyd még. Április messze van, addig simán lehet még szobatiszta.

Az én fiam májusban lett 2 éves. Ő se akar hallani se biliről, se wc-ről. Nem is erőltetem. Néha megkérdezem, ennyi. Főleg kakinál, mert ott szól előre, hogy kakilni fog.

Pelenka nélkül ő is pisilt mindenhova. Még nem érzi az ingert valószínűleg.


A nagyobbik gyerekem annak idején majdnem 2,5 évesen lett szobatiszta. Akkor viszont 3 hét alatt éjjelre és nappalra fixen.

aug. 9. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Az enyém nemrég lett 3, nálunk is ez volt. Csak ő még le is tagadta, hogy kell neki, vagy hogy tele a pelenka. Aztán a nagyszülőknél az udvaron levettük a pelenkát, és konkrétan azóta szobatiszta.

2 évesen szerintem nyugodtan elengedheted az egészet - én kicsit kezdtem stresszelni, mivel egy hónap múlva oviba megy, ahol nem lehet rajta pelenka.

aug. 9. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Semmit ne csinálj, hagyd békén, és tedd el szem elől a bilit pár hétre. Bőven ráértek még erre, hagyj neki időt. Nálunk is volt ilyen időszak. Aztán valami átkattant benne, és 2 hete szobatiszta. Mondjuk ő novemberben 3 lesz már, szeptembertől ovis, és az oviban nem lehet pelenkában nálunk.
aug. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Nalam ugy lett az, h elszamoltam a pelust. Vagyis unnepek elott vettem de keveset, mert abba coltam h van meg otthon 1 nagy csomag. De nem volt. Igy marast a reggel a kezembe 2db ...

Na mondom fasza...

Leultettem a gyereket es mondtam neki h hat az a helyzet h elfeljtettem venni pelust es most zarva vannak a boltok par napig igy anelkul lesz. Itt a bili ha pisilni kell szoljon segitek de pelus csak ejszakata kap majd. Felkeszultem h azon a par napon folyamatosan mosok es felmosok majd. De osszesen 1 baleset rortent csak. Igy mikor nyitba voltak a boltok mar nem is igazan vettem pelust.

aug. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Dehogynem erőlteted...

Azért, mert páros lábbal ugrál, meg persze szuperokos, nem lesz érett a szobatisztaságra. Őszintén, mit akarsz ezzel elérni? Hogy a többi anyuka irigykedjen? Volt egy ilyen ismerősöm, aki ugyanígy szenvedett a témán, egy évig napi 10szer öltöztette át a gyereket, végül ugyanakkor lett valóban balesetmentes, mint az enyém. Mondta utólag, hogy nem érte meg az egész hercegurca.

Szóval hagyd a csodagyereket a maga tempójában fejlődni.

aug. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Őszintén? Nyilván azt akarom elérni, hogy minden anyuka irigykedjen még véletlenül sem a gyerekem érdekeit nézem. 🤣

Az ilyenek mit éreznek? Ide jársz random idegeneken kiélni a frusztrációdat?

Mindenki másnak köszönöm a hasznos válaszokat. Szüneteltetni fogjuk a bilit. 🙃

aug. 9. 08:41
 19/22 anonim ***** válasza:

A 2 évesem most tart ott hogy egyáltalán ráült a bilire 1 hete.

Őszintén szólva én korainak éreztem az egész szobatisztulást, de a bölcsis szülőin meglepve hallottam hogy többen mondták hogy ők már próbálkoznak meg már félig meddig megy nekik mikor kérdeztük mennyi meg milyen pelenkát kell vinni.

Szerintem is pihentesd a kérdezgetést is. Mivel a gyerek így is érzi a nyomást, az elvárást ha nem is erőlteted csak kérdezed szerintem.

Ha kicsit lenyugodtak a kedélyek akkor dobd be de sokkal ritkábban szerintem. Még egy egészséges felnőttet se láttam aki pelenkás maradt volna.

aug. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Az én fiamnál is volt egy ilyen fázis, én mindig kérdeztem, aztán ha nem, nem. Volt, mikor ha wc-re mentem, mondtam neki, és azonnal el akarta foglalni előlem (akkor azt engedtem és úgy belepisilt). Mondjuk ő közben a pelenkát se akarta felvenni, azért voltam kitartóbb a próbálkozásban, mert a pelenkát is utálja már 10 hónapos korától. Szoktam tőle azt is kérdezni, hogy ő akar a bilire ülni vagy a plüssmaci, és rá is ültetjük a plüssmacit ha azt kéri. Tudja hol a bili, néha magától is ráül, már le tudja szedni magáról a pelenkát. Próbálok nem izgulni rajta, augusztus végén tölti a 3-at, tehát szeptembertől óvodás lesz, és amúgy se tudnék tovább itthon maradni.
aug. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!