Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért nem akar ráülni a bilire?

Miért nem akar ráülni a bilire?

Figyelt kérdés

Kisfiam két éves volt áprilisban. Folyékonyan beszél, egész mondatokban, rövid verseket megjegyez, páros lábbal ugrál szerintem nagyon ügyes mindenben. Egy ideje próbálkozunk a szobatisztasággal. Eleinte szívesen ráült a bilire, nem produkált bele semmit de mindig megdicsértem azért is, hogy ráült. Bíztattam, hogy sikerülni fog. Olvassuk a pápá pelus könyvet milliószor imádja. Egy ideje viszont nem hajlandó ráülni azt mondja nem is akar inkább soha bilibe pisilni. Nem erőltettem soha nem volt kötelező csak ha akarta ő is. Mit csináljak, hogy visszahozzam a kedvét? Miért nem akarja már vajon?

Nem akarom erőltetni sem de szerintem már érzi amikor kell neki vannak jelei és jó lenne ha mire oviba megy szobatiszta lenne.


aug. 8. 20:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%

Jovo szeptembertol ovodakoteles, miert eroszakoskodsz egy 2 evessel ?

NEM erett ra, ennyi.

aug. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Nem erőszakoskodom. Csak furcsa, hogy eddig szívesen ráült most meg hallani sem akar róla.

Áprilisban kezd oviba járni. Külföldön élünk, itt nem is muszáj szobatisztának lennie de ismerem a gyerekemet és tudom, hogy nem szeretné ha más cserélné ki a pelenkáját.

aug. 8. 20:45
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha soha többet nem akar bilire ülni, akkor kérdezd meg tőle, hogy a wc-t kipróbálná-e? Egy szűkítővel lehet, hogy az nagyobb buli lenne.


Ha meg nem, akkor majd újra ráül a bilire, wc-re :)

aug. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne csinálj semmit, majd menni fog idővel. Esetleg a vécét próbáljátok, a lányom sem volt soha hajlandó bilire ülni, inkább a vécét használta. De ha azt sem akarj, azt se erőltesd.
aug. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Ugyanez a helyzet a szűkítővel is. 😅 Isten bizony, hogy nem erőltetem egyiket sem csak megkérdezem, hogy akar e és ha nem akkor nem.

Csak feltettem egy kérdést hátha valaki volt hasonló helyzetben és van valami ötlete. Mert egyébként váltott lábban lépcsőzik, órákig száraz a pelenkája ez mind annak a jele elvileg, hogy érett lenne rá.

aug. 8. 21:09
 6/22 anonim ***** válasza:
Amikor pelus van rajta, a pelusba simán belepisil? Kakival mia helyzet?
aug. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

A pelusba belepisil simán és mondja is, hogy abba akar pisilni. Többször hagytam pelenka nélkül, alsógatyában az nagyon tetszik neki. Kérdeztem mindig, hogy kell e pisilni szóljon ha kell azt mondta szól de a vége mindig az lett, hogy bepisilt és kiborult rajta sírt pedig természetesen sosem szidtam le érte. Kakilni próbált a bilibe mindig ha ráült, erőlködött volt, hogy a nagy erőlködésben véletlenül sikerült is neki egy kis bogyót belenyomni. 😄 Ennek mindig nagyon örültünk.

Kicsit összetettebb ez annál mint, hogy miért erőltetem nem érett még rá amit az első válaszoló írt.

Lehet, hogy a bepisilések vették el a kedvét.

Illetve azt vettem még észre, hogy ha pisilni próbált a bilibe akkor is erőlködik. Próbáltam elmagyarázni neki, hogy a pisit elengedni nem kell erőlködni.

Lehet, hogy erre nem képes még?

aug. 8. 21:38
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű, de azért annyira nem is bonyolult. Nem érett még. Majd szólni fog magától, ha szeretné, mindent tud már úgyis. Én elengedném az egeszet, amíg nem ő akarja. Ha fél év múlva sincs semmi, esetleg akkor újra próbálnam.


Két évesen általában még ilyen megy is meg nem is, de inkább nem. Aztán 3-hoz közeledve sokszor csak úgy közlik, hogy már nagyok, nem kell pelenka, és pikk-pakk le is szoknak. Érdemes megvárni.

aug. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

4 éves lesz a lányom jövő hónapban. 3 hete végre bilibe kakil, ma pelusba kérte....ez nem világvégekatasztrófa.

Türelem, rengeteg türelem

aug. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Akkor szerinted ne is ajánljam fel neki, hogy van ilyen lehetőség?

Nem tudom mivel teszek jót. Kétes érzéseim vannak mert tényleg nem akarom erőltetni de közben úgy érzem ha nem is hozom szóba magától nem fog eszébe jutni. Vagy mégis?! 😅

aug. 8. 21:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!