Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan szoktassam le a 2.5...

Hogyan szoktassam le a 2.5 évesemet a pelusról?

Figyelt kérdés

Már 10 hónapos kora óta ismertetjük a bilivel. Akkor sem akart ráülni, üvöltött és direkt “lemászott” róla. Most pedig már kb 2 hónapja meztelenül van otthon. Érzi mikor kell neki pisilni/kakilni, ilyenkor szól, kéri a pelust. Bármivel is próbálkozunk, egyszerűen nem hajlandó a bilire ülni. Már 3 külömböző bilit vettünk neki, elvittük, hogy egyedül válasszon, elmagyaráztuk neki vagy 100szor, hogy a bilire kell pisilni, kakilni, már én is ráültem a bilire, hogy megmutassam neki, de nem, egyszerűen rá sem akar ülni. Ha nem adok rá pelit amikor kéri, visszatrtja a pisit ameddig csak lehet.

Tudom, hogy általába a gyerekek ráülnek a bilire, de nem produkálnak semmit. Én már annak is örülnék ha egyáltalán ráülne, legalább fél másodprecig.

Volt valakinél hasonló probléma? Hogyan szoktattátok a kicsit a bilire?



#pelenka #pisi #kaki #bili #Szobatisztág
júl. 27. 12:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
29%

Vidd be magaddal ha pisilni mesz. A ferjed is. Mutasd meg h a nagyok igy csinaljak es anyan/apan sincsen pelus.

A gyerekek szeretnek utanozni es megfelelni a szuleiknek.

júl. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Még csak 2,5 éves, főleg ha fiú (bár ezt nem írtad) nekik ez lassabban megy. Van, aki az alváshoz 4-5 évesen is használ pelust. Nem vagytok semmiről lekésve. A félelem is azt jelzi, hogy még nem teljesen érett, mert nem érti a folyamatot. Sok bilireszoktatós mesekönyv létezik, meg az, amit már írtak, hogy beviszitek magatokkal. Ha motiválni akarjátok, akkor talaljatok ki valamit, ami tetszhet neki, ha megcsinálja (pl: megcsenget egy csengőt, amit először ti csináltok, amikor elmentek Wc-re).
júl. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Meg akkor is pucéron van a kisfiad vagy a kislányod amikor esik az eső?
aug. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!