Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan szoktassam le a 2.5...

Hogyan szoktassam le a 2.5 évesemet a pelusról?

Figyelt kérdés

Már 10 hónapos kora óta ismertetjük a bilivel. Akkor sem akart ráülni, üvöltött és direkt “lemászott” róla. Most pedig már kb 2 hónapja meztelenül van otthon. Érzi mikor kell neki pisilni/kakilni, ilyenkor szól, kéri a pelust. Bármivel is próbálkozunk, egyszerűen nem hajlandó a bilire ülni. Már 3 külömböző bilit vettünk neki, elvittük, hogy egyedül válasszon, elmagyaráztuk neki vagy 100szor, hogy a bilire kell pisilni, kakilni, már én is ráültem a bilire, hogy megmutassam neki, de nem, egyszerűen rá sem akar ülni. Ha nem adok rá pelit amikor kéri, visszatrtja a pisit ameddig csak lehet.

Tudom, hogy általába a gyerekek ráülnek a bilire, de nem produkálnak semmit. Én már annak is örülnék ha egyáltalán ráülne, legalább fél másodprecig.

Volt valakinél hasonló probléma? Hogyan szoktattátok a kicsit a bilire?



#pelenka #pisi #kaki #bili #Szobatisztág
júl. 27. 12:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%

Az én fiam májusban töltötte a 2 évet, ugyanez. Hallani se akar a biliről. Rá se ül. Mondjuk nem is erőltetem. Szem előtt van, tudja mire való, de egyelőre nem ül rá. Wc-re se.

Szokott pelenka nélkül lenni, olyankor simán bepisil, vagy bekakil, hiába szól. Mert szól, de ráülni nem akar.

Én egyelőre ennyiben hagyom. Ha kint vagyunk, hagyom, hogy pelenka nélkül legyen. Egyre többször kéri ő maga, hogy vegyük le. Nálunk már ez is haladás. Elkésve nincs, a te gyereked se.

Anno a lányom kb.2,5 évesen lett szobatiszta, 3 hét alatt éjjelre és nappalra fixen, nulla balesettel. Addig ő se akart hallani a biliről. Bár nála pl.a wc volt a nyerő, lépcsős szűkítővel. Ő sosem bilizett. Egyből a wc-re ült.

Majd akarok egyet venni a fiamnak is, hátha tetszene neki.

júl. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A bili nalunk sem megy, de a wc szűkitővel prímán. "Mint a nagyok". Próbaltatok mar? Kakinal még sajnos az en lanyom is gyakran visszakeri a pelust, de én ugy vagyok vele, hogy a visszatartasnal minden jobb... mondjuk idegen helyen tudta wc-be, nyaralasnal, nem is ertem hogy van ez.
júl. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozzatok a rendes Wc-vel és egy szűkítőt szerezzetek rá.
júl. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
De miért erőlteted ennyire? Egyértelmű, hogy még nem áll készen a dologra. Várj 1-2 hónapot és próbálkozz újra, hátha akkor nyitott lesz rá.
júl. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

#4

Ha jelzi hogy kell, és kéri a pelust vissza amikor jön, akkor érett. Tudja tartani, felismeri hogy jön, és jelez. Csak mások az elkepzelesei arrol,hogy hova menjen a pisi.


Nalunk az segitett sokat, hogy mentunk ovis nyílt napra, és latta, illetve mondtuk, hogy itt mar senkin nincs pelenka.


Nehéz ügy szerintem. Mondjuk az nem vilagos, mire jo mar 10 honaposan "próbalgatni", hulla felesleges, és ha akkor már ordított tőle, ki tudja nem amiatt van-e. De most mar mindegy.


Többen irtak a wc-t, nálunk is az lett a befutó. Bokor van? Hogy legalabb kiprobalja máshova.


Hozza teszem, az én lanyom egy darabig a kakit sehova nem akarta (se pelenka, se wc, se bili), na az brutalis. Az nem is annyira rossz, ha visszaveszi a pelust, ugyhogy tenyleg ügyesnek kell lenni,nehogy vegul sehova ne menjen.


Idegen környezet? Nyaralas? Mostanában pont akutalis.

júl. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt bili. Egybol wc-re szoktattuk. Mert az olyan nagy dolog! Mert h anya es apa is wc-re ul. Vettunk fellepeot imadta.
júl. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok. Annak ellenére, hogy érett, lehet tartanék egy kis szünetet ezzel a szekírozassal, főleg ha nincs ovi kényszer, de talan akkor is. Aztan az újrakezdesnel kizarolag szűkítős wc-vel próbalkoznek. Ha mar 10 hónapos kora ota sikitofraszt kap a bilitől, kötve hiszem hogy elmúlik.
júl. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam elmúlt 3,5 éves mikor le tudtam venni róla a pelenkát. Nem akarta még akkor sem, de muszáj volt az ovi kezdés miatt. Már elmúlt 4 éves, de kakilni még mindig csak a pelenkába hajlandó.
júl. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyet mondj meg, hova siettek? Főleg mi olyan sürgős, hogy ez 10 hónapos kora óta téma? Le kéne szállni a szerencsétlen gyerekről inkább.
júl. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Wc szűkítő is van, azt még jobban utálja.

Szeptemberbe indul oviba, addig valahogy le kell szoktatni a pelusról.

Nem erőltettem 10 hónapos korába a bilit, meg akartam neki mutatn hadd “ismerkedjen” meg vele, de nem ment. És 2 hónappal ezelőttig nem is próbálkoztam ráültetni amikor láttam mennyire nem tetszett akkor neki. Állt a fürdőszobába, néha néha mondogattam neki mire szolgál, de ennyi.

júl. 28. 01:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!