Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Bölcsiből a kislányom egyre...

Bölcsiből a kislányom egyre több "hülyeséget" hoz haza, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Márciustól jár bölcsibe, nagyon szereti, vidáman, mosolyogva megy be reggel. A gondozónő is kiváló , a csoporttal sincs többnyire baj egy kakukk tojást kivéve. Ő üt-vág-pofozkodik-hajathúz. Én mondtama kicsimnek, hogyha bántják igenis védje meg magát.Most ott tartunk, hogy sülve-főve együtt játszik a másik gyerkőccel és állandóan összekapnak valamin és persze verekedés lesz belőle. Itthon is egyre "elevenebb" ÉS!!! újabban harap és ellenkezik. Jön a dackorszak??? Nem szeretném hogy kis mimóza anyámasszony katonája legyen, de azt se hogy minden nap arra menjek érte, hohy na már megint verekedett ( persze csak azzal az egy gyerekkel)

Ki hogyan vészelte át ezt az időszakot?


2010. máj. 17. 00:13
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Igaz én nem voltam bolcsis, de nálam is előjött ez a dac.

Gyakorlatilag alig tehetsz valamit. De ne próbálj vele veszekedni, vagy ne pofozd meg (ha nem muszály). Inkább kezeld magaddal egyszinten. Apum velem is ezt csinálta, és rá sokkal jobban halgadtam, mint anyumra aki mindenáron megpróbált fegyelmezni.

2010. máj. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mély levegő és mondogasd magadnak hogy ez is elmúlik.

Ha majd komolyan randizni kezd na akkor kell pánikolni.

2010. máj. 17. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

A környezeti hatások közé,amik egy gyermek jellemét formálják,az otthoni hatásokon kívül ugyan úgy formálja a közösség is ahova jár...

Figyelgesd,beszélj vele minden nap,mond el,hogy a mi családunkban nem szokás verekedni,csúnyán enni,és beszélni..Hozd fel példának az unokatesókat,vagy a szomszéd jókislányt.Adj neki jó példaképeket,hogy viszonyítani tudjon.Ja és jól jön még a pozitív megerősítés, dicsérd sokat amikor jól viselkedett!

Biztos,hogy odafigyeléssel lassan-lassan jó felé fogod terelni.:))

A lényeg,hogy Apa és Te is sokat beszélgess vele minden nap,mert meghálálják.

Sok sikert!:))

2010. máj. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mintha az én lányomról irtál volna. A legvadabb fiúval baba szerelembe estek. kéz a kézbe járnak, de el is szapulják egymást. Érdekes viszont nálunk lecsengett a dackorszak első része (2 évesek vagyunk)viszont nem vett fel semmi durva szokást bentről. Nála a dac abból állt, hogy mindennek az ellenkezőjét csinálta amit mondtunk. Így folyton fordítva mondtuk és célba értünk. :)
2010. máj. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2 évesek vagyunk :)
2010. máj. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk én soha nem bujtogatnám erőszakra a gyerekemet, attól, hogy nem ő üt először, akkor már rendben is van a verekedés, pofozkodás??? Nagyon elszomorító, hogy manapság a legtöbb szülő így gondolkodik: védd meg magad gyerekem, sózz oda neki Te is! :(

Ezzel pont hogy normális konfliktus kezelést nem fogja megtanulni a gyerek, hanem minden problémánál ütni-vágni fog.

2010. máj. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
12:10-es ! Már ne is haragudj, de inkább mimóza módon tűrje hogy épp tigris csíkosra marja a másik???! Mert jött már haza úgy a gyerek hogy az arca mindkét oldalán ott viríott úgy egy hétig 3-3 köröcske nyoma szájtól fülig...és még sorolhatnám a többi esetet is. A "védd meg magad " számomra nem jelenti azt hogy verd agyon a másikat és még csak azt sem, hogy bármi áron, de torold meg lányom a dolgot!Egyszerűen csak annyi, hogy az adott helyzetben védje a saját testi éppségét. Nem gondolom, hogy ezért annyira rossz anya lennék. A kérédsem az volt , hogy ki hogyan vészelte át ezt az időszakot?!
2010. máj. 19. 09:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Hú, nálunk ugyanez van. Lányom is március óta jár bölcsibe, Ő most 22 hónapos. Eleinte egy tündér volt bent, minden nap csak megdícsérték Nekem, hogy milyen ügyes, okos ... Hát most meg pár napja megharap mindenkit, itthon akaratoskodik mindenen. Ha már valami nem úgy zajlik ahogy szeretné, balhézik. Én nagyon nehezen bírom, idegileg amúgy sem vagyok túl stabil. Általában nyugodtan elmondom neki, mit és hogy kellene csinálni. Ha nem használ, akkor jön Apa, mert az Ő szava szent neki. Sajnos Ők így vezetik le a változást. Nekem azt mondták a bölcsibe, nem egyedi eset, szépen lassan majd feldolgozza, hogy közösségbe került, és lenyugszik. És akkor ha minden jól megy, itthon is lenyugszik.
2010. máj. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!