Kedves szülők, van még valaki itt rajtam kívül, akinek "hyper érzékeny" a gyereke?
Áttenném kisebb létszámú közösségbe. Adni kell neki egy embert, akiben ott megbízhat és biztonságot nyújt neki. "Nézd Julcsi, Gizi néni fog vigyázni rád, ha bmi van, akkor hozzá fordulj!"
2. Kell keresni vmi egyéb stressz levezetésére szolgáló tevékenységet, amiben sikerélménye van. Tanuljon zenét, rajzolni, sportolni. Bmi olyat, amivel ki lehet váltani a - hát így látatlanban félve mondom - fóbiáját.
3. Keress szociális fóbiára szakosodott pszichológust!
Köszönöm a válaszokat! Ez első válaszolónak: az iskolapszichológuson már túlestünk elsőben. Ő azt mondta, hogy okos, intelligens gyerekem van, semmi gondot nem tapasztal. Hogy hogyan lehet ez,nem tudom, mert megfigyelte órán és a szünetekben is.
Kedves második: nagyon jókat írsz, egyébként jártunk többféle sportot kipróbálni, de nyűg volt, mert ügye az is közösség. Ott is ugyanaz a lemez, mint mindig.. Sokszor sok féle képpen kerestemneki pszichológust,de a szociális fóbia kifejezést most hallom először. Köszönöm, megfogadom!
Első körben nevelési tanàcsadót javasolnék teljes kivizsgàlàssal. Tippre ez idegrendszeri fejletlenség( vegetatív)/ autisztikus tünet illetve a hosszútàvú következmény. Amivel az a baj,hogy hatàreset is felületes vizsgàlaton észre sem veszik csak legyintenek,hogy jajj anyuka hàt majd kinövi- ahogy történt is kb.
Mozgàst mindenképpen javasolnék, valami nem kifejezetten csapatsportot,de olyat amit nem tök magànyosan kell csinàlni. Pl kis csoportban úszàs max 2-3 fővel, futàs,biciklizés. Te meg próbàlj hàtrébb lépni tőle,olyan értelemben,hogy ne erősìtsd benne az elszigeteltséget. Magyaràn ne te akarj a baràtnője lenni. Tudom ez nehéz,de csak àrt.
Nagyon nehéz lesz eredményre jutni a vizsgàlatok tekintetében,mert az enyhe dolgokkal nem igazàn foglalkoznak sehol,csak az életet nehezìti meg. Pl egy enyhe disz van hogy főiskolàn bukik ki,addig meg a gyerek el van könuvelve rossz matekosnak/ olvasónak/ helyesìrónak holott nem tehet róla szegény. Viszont több éven àt stresszelik.
Kitartàs.
Nincs gyerekem, de én is ilyen vagyok illetve voltam.
Ma sincs egy barátom sem, de hiányzik csak mikor lehetőségem volt ápolni mindig inkább tehernek éreztem. Nem szerettem hazudni, azt mondani amit a másik hallani akar és ezt nem szeretik általában. Ha megpróbáltam az engem fárasztott le és nem éreztem magam őszintének ami nekem fontos volt. Egész iskola alatt idősebbnek és komolyabbnak éreztem magam a többieknél. Nem néztem le őket csak valahogy nem éreztem magam egy korosztálynak velük és ez nagyon nehéz volt.
Máig félek az idegenektől, emberekkel való kontaktustól alap dolgoknál is. Utálok telefonálni, rettegek tőle, de ha muszáj megteszem. Csak ezekben a szituációkban mindig leblokkolok a félelemtől és emiatt elrontok dolgokat ami megintcsak kudarcélmény.
Az én szüleim nem tettek semmit amit te megpróbáltál. Én is sokszor éreztem hogy egy pszichológushoz elmennék hátha tud segíteni vagy megmagyarázni mitől vagyok más, de nem vittek el soha.
Egyébként kitűnő tanuló voltam, tanulásban sikeres voltam és sportoltam is. Ez nem oldotta meg a dolgot.
* könyvelve. Bocs
Hintaszék pl tök jó lenne neki,sokat segìtene.( a fellógatós fajta,amibe bele tud kucorodni,pl ikeaban van) Illetve autogén tréning, masszìrozàs.
A pszihomókusokról meg annyit,hogy a fiamra kb 3 évesen kijelentette az oviban a nagyokos,hogy autista( az alapjàn hogy a hàta mögött azt suttogta,hogy pakoljon össze,erre a kisfiam alkalmi süket lett és nem pakolt el) Na volt egy kedves beszélgetésem a hölgyel hogy meséljen màr hol vette a diplomàjàt. Tehàt nem bizti hogy ez kell nektek. Inkàbb a mindenre kiterjedő vizsgàlat,akàr a gekkoban- ha foglalkoznak ekkora gyerekekkel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!