Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak a 9 éves gyerekk...

Mit csináljak a 9 éves gyerekkel, hogy megegye az ételt?

Figyelt kérdés
Egyre kevésbé kezelhető a probléma. Minden étkezés alkalmával eljátsszuk, hogy nagy nehezen megeszi az étel felét, a többit pedig összedurkálja, összepocsékolja és dacból, makacsságból azért sem eszi meg, amiért mondom neki. Nem az étel mennyiségével van a probléma... Már különböző módszereket bevetettem, de minél inkább telik befelé a pohár, annál nagyobb elégedettséget látok az arcán, és még az sem érdekli, hogyha büntit kap. Korábban is voltak problémák, mert iszonyúan lassú, mindig késésben van, de az utóbbi egy-két hétben kezd eldurvulni a helyzet. A testvérével soha nem volt ilyen gond. Van valakinek hatékony módszere a problémára?
2010. jan. 29. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Te a második mondatodban leírod, hogy eljátszátok és ez az alapprobléma: a játszma - ezt együtt csináljátok. Oda-vissza működik a dolog.


Javaslom: F.Várkonyi Zsuzsa: Már százszor megmondtam című könyvét olvasd feltétlenül el, és rájössz a megoldásra magadtól is. Nem vastag könyv, nagyon jó!

2010. jan. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Ne csinálj harcot belőle.Étkezéskor elé teszed,ha nem eszi meg,akkor ha mindenki befejezte,elveszed.Ne tegyél megjegyzést,ne prédikálj,ne győzködd,ne büntesd,éppen elég büntetés lesz,ha ott marad éhesen.Nassolás,kedvenc kaja utólagos megfőzése persze nincs.Éhen halni nem fog.

Figyelj arra is,h a suliban ne tudjon betankolni a büfében.

2010. jan. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval: eléteszed az ételt, ha megeszi megeszi, ha nem nem. Nassolás kizárva. mondjuk ha holnap reggel kezded a dolgot, reggelit eléteszed, ha nem eszi meg elveszed, és közlöd, hogy legközelebbi étkezés az ebéd, ebédnél ugyanezt eljátszod, vacsorára éhes lesz. És fontos, hogy azt tedd elé, amit előzőleg nem evett meg!
2010. jan. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval: eléteszed az ételt, ha megeszi megeszi, ha nem nem.
2010. jan. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én 10 éves lányom is hasonló, évek óta. Nagy ritkán eszik meg egy akkora adagot, amivel elégedett vagyok. Nem sovány, de sajnos nagyon-nagyon válogatós. Egy ideje úgy döntöttem, eléteszem az ételt, és nem piszkálom,nem utasítgatom, hogy tessék szépen enni. A múltkor jól meglepett, mert egy egész nagy adag rántott húst megevett rizzsel, káposztasalátával, holott a salátáról nem is álmodtam, hogy belekóstol:) Szóval szerintem is hagyd rá, hogy mennyit eszik.
2010. jan. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szerintem is 9 éves korban már eldöntheti maga, hogy eszik-e vagy nem.

Persze ha az anyuka saját sikereként könyveli el az evést, akkor a gyerek továbbra is sakkban tartja majd a szülőt.

Én már csak tudom, 20 évig csinálta ezt a családom, mert vékony vagyok.

És most is ugyanannyi kg. vagyok, mint 4 évvel ezelőtt, de már éhes vagyok mindig, mert nem foglalkoznak az evésemmel olyan behatóan.

2010. febr. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sztem se erőltesd!Egyetértek azokkal, akik ezt írták. Kitartás, és légy következetes! Ne hagyj neki kiskaput, ne légy engedékeny egyik nap sem. Mostantól új szabály van, amit TE hoztál. Ez van, tetszik, nem tetszik. De ne állj mellete, lényeg hogy hagyd magára. Ha provokál, ne vedd tudomásul. Ez lesz a legnehezbb. Szó nélkül hagynod. De azt kell látnia ebből: hogy NEM ÉR EL VELE SEMMIT!
2010. febr. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Persze hogy elégedettséget látsz az arcán, hiszen ilyenkor ő a főnök, az van amit ő akar, te meg kiszolgáltatod magad.

Lehetséges hogy ha túl vagytok a kajás zsaroláson, talál majd más vonalat ahol bevetheti a zsarolósdit, úgyhogy legyél következetes mindenben, és ne engedj :)

2010. márc. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!