Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan "büntetitek", szidjátok...

Hogyan "büntetitek", szidjátok 1,5 év körüli gyereketeket, ha rosszat csinál? Mi az a pont, ami már sok?

Figyelt kérdés
2014. okt. 4. 17:40
1 2
 11/16 v.carter válasza:
67%

Látod ez a baj h vannak elképzelések mint nálad amik sajnos szembe mennek a valósággal! De látom vagy el se olvastad az előző hosszászólásomat a sógornőmmel kapcsolatban, vagy ami még rosszabb h a való életből kiragadott példát semmibe veszed! Hidd el azok a trükkök, amiket te felsoroltál sőt még jobbak is belettek vetve az ő kisfiánál, ennek ellenére engedetlen maradt csak azért mert a mai napig még csak egy pici kézrácsapást se kapott!

Egyébként ha már itt tartunk, az h elveszed a játékát ugyanúgy nem a probléma forrását oldja meg! Az a baj h a hozzád hasonlóknak vagy még nincs gyereke, vagy nagyon ügyes, születésétől fogva nagyon nyugodt temperamentummal rendelkező gyerekkel áldotta meg a sors ennek következtében meg álomvilágban él és azt hiszi h 3 éves kor alatt elég a magyarázkodás a gyereknek vagy az h felemeled a hangodat! Arra például mit mondasz h sógornőm gyereke nem volt soha megütve mégis nagyon verekedős lett! Pedig elvileg a mondás úgy szól h az " erőszak erőszakot szül" itt pedig a fordítottja történt!

2014. okt. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 rodrigoo válasza:

A verés egy alternativa, de csak egy, sok más módon érheted még el a célod. Ha neked igy jó akkor csináld igy, nem ettől lesz verekedös a gyereked... igen látja hogy, te hogyan érsz célba mgprobálhatja ő is, de hidd el ha nem tartottad bura alatt, akkor mindenképen látott már ilyensmit - akkár verted akkár nem, megtanulja, hogy van ilyen és lehet igy is elérni azt amit akarok. Más gyerek példája nagyon ragados, sőt, még jobban utánoznak egy gyereket, mint egy felnőtet. Ha csak attól tartasz, hogy erőszakos lessz a gyereked, ha vered - csak rajta üssed, attól még nem lesz az. Hogy te milyen leszel az más kérdés. A roma aki kitöri a fogát a gyermekének sem ezzel kezdi, az elején csak simán rácsap a kezére, majd egyre többet enged meg magának és a gyereknek is erössebb büntetés kell, hogy müködjön - igy jut el oda, hogy a fogát is kitöri (persze utánna ö is megbánja - de akkor mérges volt és nem tudta visszafogni magát). Van aki képes meghúzni a határt és van aki nem, ez már ilyen.

A veres egy könnyű módja a engedelmességre birása, aminek vannak hátulütői, de általába azonnal hat. Van nehezebb ut is, amibe türelem, következetesség és jó adag kiegyensulyozottság kell. Veressel és anélkül is el lehet szurni a gyerek nevelését. Engedetlen gyerek nem egyenlő verés hiánya.

Verés mellett is lehet engedetlen a gyerek ÉS tapasztalatom szerint, verés nélkül is lehet enedelmes.

Ilyenkor az jön, hogy "látnám én, hogy azzal és azzal a gyerekkel, hogyan boldogulnál verés nélkül". Szerintem menne. Azert elég sok szülő van, aki nem veri a gyerekét.

2014. okt. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Mi ha "rosszat csinál" a gyerek, akkor általában leültetjük gondolkodni...(az oviban is ezt csinálják amúgy) Mondjuk ő már 3 éves, de mi kisebb kora óta ezt csináljuk. Ma van, hogy már megy magától is ha tudja hogy rosszat csinált.

A székben addig ül, míg meg nem nyugszik. Volt már 1 perc és 1 óra is akár. Utána próbálom elmagyarázni neki mit nem tett helyesen és hogy hogyan teheti jóvá.

Ha életveszélyes dolgot csinál én rácsapok a kezére, vagy elrántom, vagy igenis felemelem a hangom rá, hiszen én vagyok a felelős az ő testi épségéért.

Ha mondjuk olyan dolgot csinál, ami csak engem idegesít, mert nem úgy kéne, vagy mert takarítani kellene utána akkor rászólok, elmagyarázom, ha nem működik semmi,elkezd hisztizni vagy dühöngeni, akkor ül a székbe.

Ha valamit elront, kárt tesz, akkor azt neki kell jóvá tennie. Pl. kiömlik a kakaó mert nem figyel oda, akkor azt eleinte míg kisebb volt, ő segített nekem feltörölni, most már ő csinálja egyedül.


Amúgy hogy mi a sok, az szerintem nagyban függ az adott szülő vérmérsékletétől, idegi állapotától, bár nem kéne :)

2014. okt. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

1,5 éves gyereket büntetni?

Inkább elterelni a figyelmét...talán.

Nagyon-nagyon pici még! Te vagy az anyukája, neked kell el/lefoglalnod!

2014. okt. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Igen én vagyok az anyukája és a büntetni szó idézőjelben van....

Nyilván nem eget verő dolgokra gondoltam.

Köszönöm a válaszokat!

2014. okt. 16. 18:26
 16/16 v.carter válasza:

10-16 14:19-es hozzászólással teljesen egyet értek, és leginkább erről beszéltem én is!


Rodrigoo: "Engedetlen gyerek nem egyenlő verés hiánya.

Verés mellett is lehet engedetlen a gyerek ÉS tapasztalatom szerint, verés nélkül is lehet enedelmes. " Ezzel teljesen egyetértek viszont úgy gondolom h el kéne különítenünk a kézrácsapást a verés kategóriától! Ugyanis ha kimondjuk h verés a legtöbb ember már szó szerint veszi a dolgokat és nagyon dúrva dolgokat tudnak beleképzelni a fantáziájukkal! Mint pl amit te is említettél h a fogát kiverik vagy harapdálják a gyereket kék-lila foltok vannak rajta folyamatosan stb. Ezek mind abszolút elitélendő dolgok! Nem gondolom h a többség akik kézrácsapással kezdik azok tovább is jutnának ennél! Normális szülő tudja h ez már a legteteje, nem véletlenül fordul nálunk is elő 2-3 havonta egyszer egy kézrácsapás!

És ez sem azért mert már nem tudunk mihez nyúlni,hanem pl azért mert veszélyes dolgot csinál és épp be van annyira indulva h nem hajlandó figyelni a szép szóra ilyenkor igenis nem fogom megvárni h önmagában vagy másban kárt tegyek ezért gyorsan a "legdrasztikusabb" módon lépek fel ellene. Akinek meg nincs annyi önkontrollja h ne tudjon megállni a kézrácsapásnál az pedig vagy ne vállaljon gyereket, vagy ha már benne van és látja h át tud esni a ló túloldalára akkor legközelebb sose alkalmazza még a kézrácsapást se!

2014. okt. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!