Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan "büntetitek", szidjátok...

Hogyan "büntetitek", szidjátok 1,5 év körüli gyereketeket, ha rosszat csinál? Mi az a pont, ami már sok?

Figyelt kérdés
2014. okt. 4. 17:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
16%

Büntetni ugyan hogyan????a gyerek megsem ertenea bubtetes lenyeget es valoszinu nem is tartana be!!

Ra szolsz,esetleg ra csapsz a kis kezere!

2014. okt. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Megfogod a kezét és mondd neki, hogy nézzen rád, a szemébe nézel csúnyán és megmondod, hogy a maminak ez nem tetszik ha ilyet csinálsz, ezt nem szabad! Fontos hogy közben a szemébe nézz. Ha újra csinálja, átküldöd a másik szobába vagy egy játék megy a szekrény tetejére amíg nem tanulja meg mi a helyes.
2014. okt. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%

Határozottan, hangosan rászólok. És ha nem érti, akkor rácsapok a kezére. Persze nem nagyot, de azért megérezze. Vagy elviszem onnan, ahol rosszalkodik.

Büntetni majd később fogom, amikor felfogja ésszel az ok-okozati összefüggést.

2014. okt. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
44%

Ha rácsapsz a kezére, az nem büntetés???

Egyébként a gyerekek verését a törvény tiltja. A másfél éves is gyerek.

2014. okt. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%

Utolsó válaszolónak-->Ember, ez most komoly, amit írsz?...


Akkor te is azon emberek közé tartozól, akiknek nincs gyermeke, s veritek a melletteket a szülők ellen, hogy el kell venni tőlük a gyermekeket, mert kapott egy kis pufit a pelusos popsijára....!!! Miattatok van nehéz helyzetben rengeteg szülő, s miattatok sok gyerek ezzel védekezve küldi el anyukáját, apukáját a fran.ba!...SZÉGYEN!


Hol lenne már gyerek bántalmazás, verés az, ha a szülő megdorgálja a gyermekét??? Ezt miért kéne tíltania a törvénynek, azaz miért büntetendő szerinted??? Nem a gyermek fogát veri ki, s nem a nyakát töri ki!!!

Bár hány ilyen eset volt, s a ROMA szülő csak pár évet kapott életfogytig helyett, de ha a kedves kérdezőt feljelentenék, mert kapott egy picit a kézfejre a gyermeke, tőle elvennék, s még kapna 20 évet is! Ez az undorítő! Fölöslegesen harcoljátok ki a gyerekbántalmazás bűntettét, miközben fogalmatok sincs, hogy mi történik...!!!


Különben is a lényege, hogy a gyermek megtanulja, hogy van, amit nem szabad! Én igaz nem ütök rá a kezére sem, de rászólók, elöszőr szépen, aztán elmagyarázom neki, ha ezek után is csínytevő, akkor esetleg jöhet hangosabban! De én úgy vagyok vele, hogy inkább legyen kis huncut, mint beteg...magamra emlékeztet! De hidjétek el, hogy értik, hogy mit akarsz vele közölni, s szavakkal is lehet nevelni!

2014. okt. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Hát én se gondolom, hogy gyermekbántalmazás lenne a kézre csapás. Bár én ha jól emlékszem talán 2x ha tettem.

Nálunk most az van, ha vmi rosszat csinál, fogom és rászólok a szemébe nézek és elmondom neki, mi lesz ha még egyszer megpróbálja. Aztán ha megteszi, akkor jön a "bünti". Pl. átviszem a másik szobába és elmegyek onnan. Egyből sír és tudja, sőt mikor viszem, már akkor tudja. Aztán ilyesmi módon már sikerült elhagyni pár szokást. Főleg a harapást. Nem is durva, de ért belőle.

2014. okt. 7. 18:13
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
Emlékeim szerint nem büntetni kell, hanem nevelni, sok türelemmel. Igen-igen sok magyarázattal és igen sokszor újra elmagyarázni neki, mire megérti, hogy mit miért szabad, illetve nem szabad. Jó nevelést, sok türelmet kívánok!
2014. okt. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 v.carter válasza:
80%

A kisebbik fiunk, aki most 2,5 éves szinte egy időben született a sógornőm gyerekével! Sógornőm már az elején eldöntötte h sose fog rácsapni a gyerekére vett is egy könyvet amiben taglalják, h ez milyen lelki sérelmeket okoz a gyereknek.... nekünk is kölcsön adta elég sokat bele is olvastunk adtak benne tippeket is, amikkel lehet próbálkozni több köztük már itt is elhangzott.

AZONBAN!

Az az igazság, h egyszerűen van az a pont ahol már nem lehet betartani a "csak hangosabban rászolok, szemébe nézek többször elmagyarázom, elveszem a játékot tőle stb" dolgokat! És bizony volt h mi is rácsaptunk a kezére főleg ha valami számára vagy más számára veszélyes dolgot csinált és nem volt hajlandó abbahagyni!

Sógornőm azóta se csapott rá soha és sajnos ott már ennek hatására nagyon a fejére nőtt a kisfia, szófogadatlan, verekedős lett holott senkitől se látta ezt a példát sógornőm meg már többször el is sírta magát emiatt, h nem tudja h mit csináljon! És higyjétek el nem azért van ez mert nincs foglalkozva a gyerekkel, mert a könyben ezt is taglalják h a gyerek csak fel akarja magára hívni a figyelmet, azért rosszalkodik mert nem figyelsz rá! Ezt cáfolom mindkét gyerekkel folyamatosan foglalkoztunk tanítottuk játszottunk velük stb. ennek ellenére a gyerekek igenis olyanok h szeretik feszegetni a határaikat és ha te nem vagy elég kemény és következetes akkor ő fog irányítani és jobb ha most fogod meg a gyeplőt mint kamaszkorában próbálod azt visszaragadni ugyanis akkor már nem tudsz semmit se tenni! A mi fiunk nagyon jó nevelt lett 2-3 havonta rá kell csapni egyszer a kezére, de ennyi itt meg is áll a dolog ez nem gyermekbántalmazás! Sógornőm meg most már bánja h nem csapott rá beadta ő is bölcsibe a gyereket azt reméli h majd egy másik ugyanolyan harcias kölök mint az ő fia majd megneveli vagy egymást megnevelik! Meg is történt az első verekedése az oviban csak sajnos ő nem sokat kapott inkább adott úgyh ebből se lesz semmi! Ahogy látom ő lesz a suli verőlegénye is pedig mindig foglalkoztak vele, sose lett rácsapva és nem is látott ilyen példát sehol!

2014. okt. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

# 5/8 tegnapelőtt 10:26-os voltam-vagyok!


Egyetértek a # 8/8 ma 09:43-mas válaszolóval! Teljesen jogos és bűncselekmény mentes :-)

2014. okt. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 rodrigoo válasza:

Szerintem a verés az olyan mint a fájdalomcsillapitó, megszünteti a fájdalmat de nem annak az okát. A verés hatásosnak tünhet mert azonnal megszünteti a viselkedést, de nem tanitja meg mi a helyes csak azt, hogy ne tegyen valamit, ha az kitudodhat; vagyis csak akkor tartjak be, amit kértél, ha te is ott vagy.

Mert olyan hatekony eleg gyorsan eltanulják a gyerekek is, a szülőktől, más gyerekektől médiából - szinte lehetetlen, hogy ne lássanak ilyen modellt valahol.

1,5 évesen igen korlátozottak a képességei hogy eldöntse mi a rossz. A felnott szabályokat állit fel neki, és ezt következetesen be is kell tartassa vele - nagyon sok helyzetben el kell ismételni mig megtanulja. A büntetés legyen valamilyen logikus következménye a viselkedésnek. Például ha nem szeded össze a játékodat, akkor az elteszem én és igy nem játszhatsz vele; vagy ha megütöd a kistestvéred, akkor ki kell jönnod velem a konyhába és igy nem játszhatsz majd a játékaiddal.

2014. okt. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!