Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » SNI-s a gyerekem. Valaki...

SNI-s a gyerekem. Valaki segítene, ohgy akkor ez most mit jelent? Hogyan tovább, muszáj neki speciális iskolába mennie?

Figyelt kérdés
2010. jan. 22. 08:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Sajátos

Nelvelési

Igény


Fiam harmadikos, a papír szerint SNI-s (hipekinetilus mozgászavar)

Sima suliba jár, szavalóversenyt nyert 2x és most fog menni matekversenyre.

Magatartása, szorgalma 4-es.

Úszni jár.

Nem az a leültetem a sarokba és ottmarad fajta, de okos, értelmes, érdeklődő

Egyedül simán eljátszik a robotjaival, legózik, olvas, számítógépezik.

Állítólag hiperaktív, amikor a papírt kapta szerintem minden második gyerknek ilyen papírt adtak.

Egy pozítív oldala van, fééárat fizetek az iskolai étkeztetésért és ingyen kapja a könyveket.

3 évig járt delacato terápiára nevtan-ba.

2010. jan. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ez most előny, de később hátrány lesz.

Nekem is felajánlották anno, hogy menjek el vizsgálatra és akkor 100% hogy kapok papírt és fel vagyok mentve egy pár tantárgy alól... De ez megbélyegez. Nehezebb munkát találni és vannak olyanok, akiket e miatt már egyáltalán nem érdekel a tanulás és nem tudnak semmit...Szóval szerintem ez hátrány.

De viszont nem tehet erről senki. És a gyerekeknek lehet jobb az SNI-s suli, mert ott fejlesztik. De oda kell figyelni rá és azokat a tárgyakat is tanulnia kell, amikből nem kap jegyet. Pl nyelvtan vagy matek, hiszen még nem látja be, de a jövőben kellesz majd neki!

2010. máj. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Szia Kedves utolsó4

De örülök,hogy így látod:))))

Pontosan ezt a megbélyegzést nem akarom a kisfiamnak.

Most középsúlyos ADHD a diagnózisunk, marad még oviban. De nem akarom,hogy hátránya legyen bármi is. Sikereket akarok neki sokat, és azt, ohgy szeressen tanulni,mert ahhoz,ohgy boldogulni tudjon tanulnia kell majd. S igen nekem sokat- sokat kell majd mellette lennem, úgy, ohgy a testvérének is ugyanezt akarom megadni.

sok sikert neked az életben!

2010. máj. 10. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!