Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A 17 hónapos fiam a falba...

A 17 hónapos fiam a falba veri a fejét. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A 17 hónapos kisfiam már egy ideje ha megtiltok neki valamit vagy valami nem úgy sikerül ahogy ő szeretné akkor hol a földbe hol a falba veri a fejét. Utána fogja hogy fáj neki, de lagközelebb megint ezt csinálja. Nem tudom mi tévő legyek, kehez forduljak. Kinövi ezt? Vagy ha már nagyobb lesz megérti hogy ezt nem szabad?
2010. jan. 14. 14:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
46%
Szia...én is a magamhoz ölelős módszerrel csitítottam a fiam.Eleinte nehezen ment,de nagyon hamar elmaradoztak a földhözvágós,csapkodós hisztijei.:)
2010. jan. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
13%
Nincs ebben semmi rossz. Én 21 éves vagyok és még mindig a falba verem a fejem:)
2010. jan. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam is a falba veregette a fejét,és olyankor semmivel nem tudtam elvonni a figyelmét,ha elvettem onnan akkor visszament és folytatta.

Egy párszor mikor már nagyon meguntam,akkor otthagytam,úgy hogy azt higgye nem látom mit csinál,és egy idő után elhagyta ezt a rossz szokást.

2010. jan. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
14%

Sztem ez 1 alig másfél éves gyereknél nem normális. (Mivel 2 éves korban alakul ki az éntudat) Szóvl nem hoiszem, hogy ez tudatos lenne.

Nem akarok hülyeséget diagnosztizálni, de nemrég olvastam a Tourette-szindrómás (Turet)gyerekekről, bár az 10 éves kor körül gyakori. Ez egy idegrendzseri apró rendellenesség (hormonalulműködés), és ált. kinövik, csak hülyén néz ki, ha csinálják. Szval pont a fej falbaverést is említik. Sztem érdemes odafigyelni, vagy gyerekorvosnál rákérdezni, ha már túl gyakori.

2010. jan. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A Vásott kölykökben én is láttam hasonlót, amikor a fejét a falba veri.Ott a pszihológus nő úgy oldotta meg, hogy raktak rá egy fejvédőt olyat amit a brendonban is lehet kapni (kutacs védő). És arra kérte a szülőket ne figyeljenek rá amig ezt csinálja mert figyelem felkeltés a cél. Náluk bevált. Néhányszor bepróbálkozott és utánna szépen kezdett leszokni róla. De előtte a szülők nem merték figyelmen kívül hagyni mert állandóan féltették, hogy ne legyen baja de a fejvédővel nyugottan ütögethette a gyerek a fejé anélkül, hogy baja történt volna.De jó a másik módszere is amit már itt az egyik szülő említett az, hogy amikor ilyet csinál leülteted az ölebe és hátulról átöleled úgy, hogy nem beszélgetsz vele, nem nézel rá.
2010. jan. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom,szerintem nem kellene rá hagyni.

Nekem 4 ismerösöm van aki gyereként a fejét a falba verte vagy hintázot utána mikor felnőtek ugyan ugy folytaták egy 22 éves lányrol van szó egy 26 éves lányrol ,20 éves autistárol és ez egy 32 éves öngyilkos férfiröl.

Felnőt emberek és még mindig csinálájak ,eből ketten korházba is kerülütek ez miatt egy öngyilkos lett a másik meg beteg ,ugy hogy szerintem ez kicsit se normális.

Érdekes dolgokat írtok ide "hagyd rá".Szerintem nem kellene rá hagyni most tudsz neki segititeni vid el szakemberhez hogy mi baja lehet.

2020. nov. 8. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!