Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A 17 hónapos fiam a falba...

A 17 hónapos fiam a falba veri a fejét. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A 17 hónapos kisfiam már egy ideje ha megtiltok neki valamit vagy valami nem úgy sikerül ahogy ő szeretné akkor hol a földbe hol a falba veri a fejét. Utána fogja hogy fáj neki, de lagközelebb megint ezt csinálja. Nem tudom mi tévő legyek, kehez forduljak. Kinövi ezt? Vagy ha már nagyobb lesz megérti hogy ezt nem szabad?
2010. jan. 14. 14:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

szerintem hagyd rá, de ne engedj neki, amikor az öcsém pici volt,ha vmi nem tetszett neki, addig hergelte saját magát míg hányt,eleinte anyu kétségbe volt esve, aztán mikor megint vmi neki nem tetsző dolog történt,már mondta is,hogy -Akkor hányok!

mire anyu:akkor hányjál kisfiam..

egy pár alkalom után tesóm abbahagyta,mert rájött,hogy nem jött be ez a zsarolási módszer.

2010. jan. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha elkezdi, menj ki és hagyd magára - ugyanis attól nem lesz baja, hogy veri a fejét a falba, ezzel csak teged akar manipulálni, mert látja, hogy megijedsz.

Ha utánna fájlalja a fejét, akkor nem ápolni kell, hanem megmondani neki, hogy te akartad, te verted a fejed a falba. HA nem tetszik, akkor máskor ne csináld.


Csak addig fogja csinálni, amig ezzel téged zsarolhat, ha nem figyelsz rá, illetve utánna nem sajnálgatod, akkor rájön, hogy az ilyen magatartással csak neki lesz rossz, es abba fogja hagyni.


(Négy gyerekes anyuka)

2010. jan. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk nem zsarolásból csinálták, egyszerűen tetszett nekik, hogy frászt kapok.

Csak annyira ütögették, -gondolom- hogy ne fájjon, mert közben néztek rám és nevetgéltek.

Amikor leálltam, -az aggódással, rövid idő múlva ők is.

2010. jan. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%
Ha nagyon aggódsz miatta,akkor csinálhatod azt,h amikor elkezd hisztizni,szorosan megöleled,lehetőleg hátulról,h ne kerüljetek szemkontaktusba,és addig tartod,amíg megnyugszik.Ne beszélgess vele,ne nézz a szemébe,csak tartsd.Így nem tudja megsérteni magát,de nem is hagyod rá a dolgot csak azért,h ne hisztizzen,és tulajdonképpen figyelmet sem kap úgy,ahogy szeretné.
2010. jan. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

bocs az offért, de utolsó annyira szépet írt, szval nem is tudom ,hogy fogalmazzak, de az annyira tetszett.

a többi is jó megoldás természetesen

2010. jan. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Ez valóban érdekes,amit az utolsó irt.Ez be szokott válni?
2010. jan. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam.

Ez a hiszti kezelésének az egyik módja,ezen kívül még van sokféle.Tévében is volt már egy gyereknevelős műsorban-Vásott kölykök,ha valaki emlékszik rá-,én is szoktam néha csinálni,bár nálunk ilyen durva hisztik nincsenek.Általában bejön.

2010. jan. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!! Remélem beválik.

Kösz mégegyszer!!

2010. jan. 14. 21:12
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős helyzet, nálunk a földhöz vágás, hiszti a divat. Nem igazán szólok bele a nevelésbe, mert nem az én gyerekem, de ahogy a testvéreivel viselkedik :S:S Szerintem hagyd rá, hadd csinálja, majd befejezi.
2010. jan. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ne várd meg amíg valami baja lesz. Ha látod, hogy ezt akarja csinálni akkor menj oda, és emeld fel, beléd csak nem veri a fejét. Én is ezt csináltam egy ideig 11 évesen ha az anyukám felidegesített. Egyszer vérzett a homlokom, azóta én is abbahagytam, és ő sem idegesít fel (bár néha nem mondhatom el róla).
2010. jan. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!