Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hány hónapos kortól kell...

Hány hónapos kortól kell hason fekve megemelni a kisbaba fejét?

Figyelt kérdés
kislányom 2410 grammal hoztuk haza jelenleg 4550 gr, és azt hallottuk hogy már 6 napos korban meg kell emelnie a fejét, de mivel ilyen kis sullyal hoztuk haza nem engedtük hasra tenni és most pár napig nem volt hason, és nem emelte a fejét! jelenleg 3 hónapos, 4550 gr
2010. márc. 29. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Szia, ezt miért nem a gyerekorvosoddal beszéled meg?

Szerintem ha valaki nem szakember, ebben érdemben nem tud hozzászólni, hiszen nincs két egyforma baba.

2010. márc. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem értem az összefüggést a kis súly és a hasonfekvés között. Kislányom még kisebb volt, mint a tied (2360 g), már a korán hason fektették, mi is végig úgy altattuk. Napközben kb 2-2,5 hónapig általában háton volt, utána kezdtük hasra tenni többször, imádta, annyira, hogy amikor már tudott forogni, ahogy letettük hátra, azonnal hasra fordult. A kórházban már forgatta a fejét, 1 hét híjján 3 hónaposan "könyökölve" nézegetett, 3,5 hónaposan folyamatos forgást "produkált" (hasról hátra, hátról hasra), 4 hónap 3 hetesen "kutyázott", 1 hónapra rá mászott, 1 héttel később kapaszkodva felállt. Meggyőződésem, hogy a kis súlya is közrejátszik jelentősen abban, h ilyen gyorsan csinált mindent (általában - a neten található iránymutatók szerint - a babák ezeket később kezdik ezeket a mozgásokat). 3 hónaposan 4870 g volt, most 15 hónaposan 8370 g. Barátnőm hat hónapos kisfia ugyanennyi (8300), most kezdett forogni, de csak az egyik irányba.

Ha aggódsz, mindenképpen mutasd meg a dokitoknak, egyébként meg tedd minél többet hasra, előbb-utóbb rájön, h. milyen jó is úgy :)

2010. márc. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

én sosem emeltem meg a fejét hason.

most jön 2., neki sem fogom, hiszen ha én hason alszom, párnán, nekem is kényelmetlen, így szerintem neki is.

A fiam 17 hós, és most vettük észre, h használja a kispárnát. (nem hason, hanem az oldalán fekve)

Én nem erőltetném.

2010. márc. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem az volt a kérdés, hogy meg akarja emelni párnával a gyerek fejét, hanem az, hogy mikortól tudja a gyerek felemelmi hason a fejét.

Kérdezőnek:

ezt a súly összefüggést én sem értem, a fiam is kis súlyú volt, 2590 gramm, de én amiatt nem raktam hasra, mert nagyon bukós volt.Meg is lett az eredménye, kilenc hetesen nem tartotta a fejét, így otthon kellett tornáztatnom.Szerencsére három hét alatt rendbejött.Nézd meg azt, hogy ha felhúzod ülő helyzetbe a két kezénél, akkor lógatja -e a fejét, vagy tartja.Ha lógatja, akkor kezdd el tornáztatni, és sűrűn rakd hasra, akkor is ha ordít.Hamar meg fogja szeretni.

/Z/

2010. márc. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
hát szerintem ez nagy baj, mert emelnie kellene a fejét. Még akkor is ha kicsi súllyal született és koraszülött volt. Nem emlékszem de szerintem a kisfiam legelső képein már hason felemelt fejjel látható. Nem tudom mennyi idős volt akkor. Amelyik nyaki hypotóniával született, ő is emelte a fejét 1 hónaposan.
2010. márc. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

22:43 vagyok, bocsi, félrenéztem a kérdést...

szerintem a helyedben elvinném dokihoz.

2010. márc. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
elnézést minden válaszadótól, de nem irtam le hogy a kislányom bal oldali agykamratágulattal született! (corpus callosum)
2010. márc. 30. 17:09
 8/9 anonim ***** válasza:

szakorvos,vidd el

kislányom már születése után emelte a fejét,de ő nagyon ügyes baba volt, a fiam kb 1 hónaposan

2010. márc. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vidd orvoshoz!!!! Nem is értem, hogy nem kérik vissza ilyen esetben gyakrabban kontrollra? Neurológus+gyógytornász+esteleg korai fejlesztő. Ilyen helyeken van állapotfelmérés, ahol több szakember körbenézi és megtanácskozzák a terápiát.
2010. márc. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!