Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van véleménetek Logopédiai...

Van véleménetek Logopédiai ovodával kapcsolatban Budapesten?

Figyelt kérdés
Beszédfejlődése elmarad az átlagtól a gyerekemnek. Logopédiai oviba kellene járnunk és szeretném ha irnátok ilen oviról.
2010. jan. 9. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Én csak annyit hallottam erről (nem is tudom, hogy bp-en hol van ez), egyik rokonunk fia ilyenbe jár és valami havi 50 ezret fizetnek az oviba. :(

Ő négy éves elmúlt és még nem beszél, illetve mások számára érthetetlen a beszéde.


Nálatok mennyire komoly?

Sztem ennyi pénznek a negyedéért lehet külön logopédiai foglalkozásra vinni a gyereket.

2010. jan. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az én fiam 3,5 éves és nem beszél. Tehát kell a logopédia. Ha megtudsz többet kérlek irj.
2010. jan. 9. 21:39
 3/9 A kérdező kommentje:
Járunk külön logopédiára de normál oviba nem járhat nekem meg dolgoni kell.
2010. jan. 9. 21:41
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát többet nem tudok.

Sorry.

2010. jan. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ha egy normál, átlagos ovi elutasítja a gyermekedet, mert nem beszél, akkor azt jelenti, hogy van olyan speciális óvoda a városban/kerületben, ahova jobb, ha jár, mert ott speciális fejlesztést kaphat. és ez nem a pénzes ovit jelenti! az más, valószínűleg alapítványi, azért ekkora a térítési díj. a logopédustól kérj segítséget, hol lehet ez az ovi a ti körzetetekben. a területi tanulási képességet vizsgáló szakértői bizottság az illetékes abban, hogy kijelöljön egy speciális és INGYENES intézményt a gyermeknek, amennyiben valóban szüksége van rá.


az én kisfiam sem beszél még elég jól. 3,5 évesen kezdte az ovit, logopédiára járunk vele. mindent megért, sokat hablatyol, egyre tisztább és érthetőbb a beszéde, de egy idegennek még mindig gond megértenie őt. az oviban semmi gond nem volt, nemhogy elutasítsanak, hanem még bátorítottak, hogy más gyerek is van/volt hasonlóan, a gyerekközösség jót fog tenni neki, stb.


szerintem a beszéde miatt nem tanácsolhatnak el egy 3 évest egy normál oviból...

2010. jan. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mi már 4 évesek vagyunk 3 hónapmulva. 2 éve bölcsisek és 1 éve heti 2x logopédus foglalkozik vele. Budapestiek vagyunk és több ovi van. Pont ezért érdekelne melyikröl mi a vélemény.
2010. jan. 13. 19:43
 7/9 A kérdező kommentje:
De nagyon köszönöm a választ.
2010. jan. 13. 19:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3 éves 3 hónapos, alig érteni, ahogy beszél. 1500.-/negyedóra árért foglalkoznak vele. Az 50-es simán elmegy egy hónapban, és külön kell cipelni. Mehet sima oviba, állítólag neki jobb lenne, ha a logopédiaiba menne, de nem vagyunk pestiek, és nem tudom százfelé hordani a gyerekeket oviba, 30 km-es körzetben. Egyébként oda javasolták, ősztől megy majd oviba, simába, és marad a külön foglalkozás... Állítólag Budán van ez az ovi.
2010. jan. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2010. jan. 24. 18:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!