Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Segítség! 22 hónapos kisfiam...

Segítség! 22 hónapos kisfiam még mindig nem alussza át az éjszakát, sőt, egyedül elaludni sem tud? Folyt. Lenn.

Figyelt kérdés
Éjszaka 1-2× sírva ébred, forgolódik. Ilyenkor, ha kap inni, vagy a cumiját, általában visszaalszik. Az elalvásnál csak forgolódik, bizergál mindent, ide-oda mászik az ágyban. Csak úgy alszik el, ha finoman lefogom a kezét pár percig. Nagyon fáradok, mert 6.5 hós vagyok a kistesóval, nem tudom mi lesz, ha meglesz a kicsi, és hozzá is, meg a nagyhoz is éjjel felváltva kelni kell többször. Mit tegyek?
2009. dec. 17. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudok jó tanáccsal szolgálni, ez nálunk is így van. Csak nálunk a nagy már 3 éves és meg is toldja: Most hozzám miért nem jössz sirámmal? Meg a pisilni kell, szomjas vagyok... És aztán: most akkor nem adsz nekem inni? , mintha én lennék a világ legrosszabb anyukája, aki szomjaztatja a gyerekét.

Mondjuk a nagy már átalussza az éjszakát, de kb ennyi idős volt mikor először történt.

De a kezével most is matat és vagy elalszik egy idő után, vagy én is lefogom neki és akkor elalszik.

Nem könnyű, mert egymást szórakoztatják.

Álatlában úgy szokott lenni, hogy előbb elaltatom a kicsit a nagy addig az apjával van és csak akkor mehet a szobába ha a kicsi alszik. Éjjel megha mindkettő felébred, akkor villanyt kapcsolok, kiabálok egy kicsit és akkor mindkettő visszamegy aludni.

2009. dec. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Detto!!! A lanyom januarban lesz 2 eves, es majus elejen jon a kisteso. Az sem segit a helyzeten, hogy anyukam szerint az elejen elszurtam azzal, hogy minden nyikkanasra bementem hozza.. hm hm. Pedig az elejetol fogva sajat szoba, sajat agy. Annyi kulonbseg, hogy szeptember ota nem cumizik, nagyon konnyen leszokott rola.. szoval az sincs mar, hogy ejszaka nyugtassa. Az ejszakak miatt annyira nem is felek, mert a kicsi meg szopival visszaalszik, de a napkozbeni alvas!!!!!!!!! Most par hete azt gyakoroljuk, hogy otthagyom az agyban (2 honapja "rendes" agyban alszik, a racsos kell a kicsinek) es kiulok a szobaja ele, onnan mondom neki, hogy anyu itthon van veled, csak dolga van, csukd be a szemed.. stb. Szerencsere nem maszik ki az agybol. De nalunk is megy az "inni" meg az "olelj meg"... stb. Ferjem sokat segit, nem hibaztat, o is altatja, enekel neki. Amugy total ki lennek mar purcanva. Azzal nyugtatom magam, hogy a kicsi napkozben ugyis a teraszon fog aludni babakocsiban.. remelhetoleg nem kell sokat tologatni, hogy bealudjon. A lanyomnak tobbszor van/volt par hetes periodusa hogy tenyleg ataludta az ejszakat este 9-tol reggel 7-ig, de nem torvenyszeru sajnos :(
2009. dec. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos én ehhez nagyon hasonlót éltem át, élek át a gyermekeimmel. A nagyobbik (fiú) kábé másfél éves volt, amikor egyszerűen nem aludt már el esténként (addig igen, rendesen, sokszor magától), és a párom elég buta módon rászoktatta, hogy a vállán alszik el, illetve kétéves korától már csak úgy aludt el, hogy a párom vele aludt (ez cirka egy év teljes szeparációt jelentett a férjemtől)... Ha nem így volt, nem volt éjjelünk... Aztán próbálkoztunk köztes módszerekkel, sokszor aludt velünk is, vagy fele-fele alapon velünk is, az ágyában is... Egy pokol volt, ami most, 4,5 évesen ért véget. A második gyermek (lány) érkezése után mi már komoly kanosszát jártunk a bátyusnál a rendszeresítésért, és akkor jött a közbülső megoldás, amiből nekem elegem lett. A kicsi rendesen aludt, kelt, ahogy kell, de együtt nagyon ritkán tudtak csak aludni... (Kicsi lakás van, nincs külön altatásra hely.) Pár hete viszont a nagy egyik napról a másikra elment magától aludni, az apja jelenlétének igénye nélkül, életében először! - és ugyanebben a pillanatban a kicsi kezdte el azt (most másfél éves!!!), amit a nagy, ugyanazzal a koreográfiával... Csak most nem hagyom, hogy vállon aludjon el, illetve mindig az ágyában kell tegye. Következetesebb vagyok vele, mint a bátyjával, de ha újra át kell élnem újabb 3 év totális esti rettegést, akkor inkább Dunának megyek... (Jó alvók egyébként, csak addig az állapotig kell eljutni...) ---

--- Hogy mit lehet tenni? Én ezeket a tanácsokat kaptam: addig ott lenni, míg elalszik (na, de amíg ott vagyok, nem alszik el); hagyni üvölteni (ez a mai egy órás üvöltéssel végül is sikeresen zárult, elaludt); illetve nappal többet lenni vele, sokat szeretgetni, foglalkozni vele, kifárasztani (most a tél miatt a kimászkálás szabadba nem könnyű, lehet, hogy ez okozza a tüneteket, de ez folyamatban)...

Érdemes megpróbálni mindegyiket, nem írtad, mennyit vagytok együtt, mennyit van az apjával, mennyit van más gyerekek társaságában? Mennyit mozog, milyen a temperamentuma? (Kreatívabb gyerekek pl. rosszabbul alszanak, lehet, ez van nálunk is...)

Egek, megválaszoltam a saját kétkedéseimet, mikörben írtam.:D

Remélem, tudtam segíteni??? Bocs, hogy hosszú voltam... :)

2010. jan. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, igen, és az elsőhöz: nálunk is a különböző időben való elaltatás lett sikeresebb. Csak az elég megterhelő... De ha segít, érdemes ezt is kipróbálni. Az elején mindenképpen nehéz lesz (nem kecsegtetlek...), mivel a kicsinek tök más lesz az altatásigénye, mint a nagyobbnak, plusz féltékenység... De kitartás, mert csak felnőnek, és remélhetőleg nem kell még az érettségi előtt két nappal is altatni őket. :)
2010. jan. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Barátnőmék is ez volt!Ők úgy oldották meg,hogy még szűlés előtt másik szobába tették az akkor 2éves lányát,apukája vele maradt este amíg elaludt és éjjel is ő ment be hozzá amikor felébredt.A második (kisfia)szerencsélyükre jó alvó volt.Most 3,5éves a lánya és már csak este kel vele maradni amíg elalszik!Nekem 6 éves a fiam,de csak mostanában kezdi átaludni az éjszakát(ez nem ijjesztgetés akar lenni) és nem tudom el sem képzelni,hogy egyszer külön szobában fog aludni,a 15 éves lányunk 15hós koráig minden éjszakát át üvöltött és egyik napról a másikra átaludta,aztán nagyon hamar úgy döntött,hogy a szobájában szeretne aludni(egyedül a tetőtérben,mi pedig lent)Szerintem ezek a dolgok a gyerek természetén múlik!Kitartás!
2010. jan. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Lehet hogy most hülyének nézel, de próbáljátok meg átrakni az ágyát máshova. Lehet hogy egy vízér fut az ágya alatt, és azért alszik nyugtalanul! Nézz utána a neten, nem hülyeség!
2010. jan. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]

Előző vagyok, ezt olvasd végig!

2010. jan. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!