Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet kezdeni egy hatéves...

Mit lehet kezdeni egy hatéves gépfüggő gyerekkel?

Figyelt kérdés

Röviden: nagyon gáz az egész család, sok gyerek van, a legkisebb elég késői gyerek, én a nővére vagyok. Az oviban is, és otthon is problémás a gyerek, agresszív, engedetlen, egyfolytában bedugják a gép elé, következetesség nulla. Nagyon csúnyán viselkedik, nem tudom már elrángatni a gép előtt mert hiszitrohamot kap, vagy bármikor, ha nem kapja meg, amit akar. (Ez tökéletesen a "nevelésnek" tudható be, ráadásul a gyerek éjszakánként sokszor bepisil, anyukám volt is vele nevelési tanácsadóban, el is látták őt tippekkel, de mondanom sem kell, egyikhez sem tartja magát, nincs ideje rá.)

Én, mint nővér mit tehetek, ha egyszer hiába könyörgök neki, hogy jöjjön velem játszani, rajzolni, ő nem jön, mert a gép előtt ül? Ha kikapcsolom akkor őrjöng, és apám újra benyomja neki...



2012. dec. 23. 11:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
szólj apádnak, hogy ideje lenne elkezdeni nevelni a gyereket. Jól csinálod, de ha a szülők nem következetesek, akkor sajnos a te erőfeszítésed is kárba vész. Ülj le a szüleiddel és beszélj velük, hogy szeretnél nekik segíteni nevelni az öcsédet, de ehhez nekik kell legelőször megváltozniuk.
2012. dec. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
az a baj, hgoy apám elég.. fura eset, nincs is vele kb. kapcsolatom azon kívül, hogy megjavítja itthon a dolgokat, nem ért az emberekhez. HA meg anyámmal próbálok beszélni, akkor jön a lelki terror, hogy persze ő mindennek az elrontója, és minden az ő hibája és hogy én nem tudom milyen ez, és milyen nehéz, és stbstb. Szóval abszolút le leszek cseszve, hogy szóba merem hozni. (Közben az összes gyerekük elcseszett, velem az élen, én is lelki roncs vagyok, és nem akarom hogy öcsém is így járjon. De nem hallgat meg, még a pszichológus tanácsaira sem hallgatott!)
2012. dec. 23. 11:43
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,de én asszem addig játszanék mellette feltünően kiskocsikkal stb,míg nem kezdi érdekelni.talán bejön talán nem
2012. dec. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Unokaöcsémmel is ezvan. A szülei nem foglalkoznak vele, hozzánk nem sűrűn jár le, én nem tudok vele sokat foglalkozni mert rengeteget dolgozom, hetente felnézek hozzájuk akkor a barátnőmet is vinni szoktam, akkor ők elvannak ameddig én a bátyámmal beszélek, de nagyon rossz gyerek ő is. Szintén gépmániás, vagy xboxozik, agresszív, tanulni sem hajlandó, pedig már kellene neki. Iskolába magatartási gondjai nincsenek neki ugyan, de van amikor nagyon agresszív lesz és volt már hogy egy társát fellökte akinek a szemö9ldöke egy kicsit felrepedt.

Ha több időm lenne akkor 1 hétre lehoznám hozzánk akkor kicsit helyreraknám, semmi más nem kell ehhez csak odafigyelés, törődés, meg emberként kellene kezelni őt, tanitgatni kell őt a dolgokra, az életre, hogy mi hogyan megy stb.. Képességeit fejleszteni, meg észrevenni hogy mi az amihez a legjobb érzéke van és annak az irányába terelni a gondolatait, mert akkor egy tehetséges gyerek lehet belőle, és későbbiekben nagy előnyére is válhat.

de erre rengeteg idő és figyelem kell rá, tehát ha van időd akkor próbáld így.

2012. dec. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Volt már, hogy könyörögtem neki, mindent kitaláltam, el is tudtam csalni egy-két percre de azonnal rohangált vissza.

Nem köthetem ki, mert "nem én vagyok itt a főnök", meg akkor le vagyok cseszve, hogy "bosszantom" a gyereket.

Tényleg foglalkoznék vele, pedig magam is nagyon padlón vagyok.

A mi családunkban meg egyáltalán nem "divat" a kommunikáció.

Akkor ezt már benéztem, nem tudok többet csinálni?

2012. dec. 23. 12:04
 6/17 A kérdező kommentje:
én igyekszem... De egy hatéves gyereknél hogy lehet ezt feltérképezni? (Eddig nagyon szeretett állatokkal játszani, mindenféle történetet kitaláltunk és eljátszottuk, de már arra sem hajlandó)
2012. dec. 23. 12:07
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, próbáld meg azt, hogy megelőzöd, hogy leüljön a gép elé. Még előtte találj ki vele valami programot, akár séta, süti kint valahol, bármi amit ő szeret akár a gépi játékaiból meríteni, és játszátok el. Húzd az időt, hogy kevesebb legyen a gép előtt. Ha már ott van, onnan biztos nehezebb elhozni. És beszélj vele, hogy te csak szeretnél vele játszani, ne arra koncentrálj, hogy a géptől akarod elcsalni.
2012. dec. 25. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, de szomorú ezt olvasni! Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagytok és le a kalappal előtted, hogy "gyerek" létedre (bár nem tudom hány éves vagy) érettebben gondolkodsz, mint a saját szüleid!

Az én nagyobbik fiam is 6 éves, de azon kívül, hogy havonta 1x megnéz pár videót a youtube-on, nem ül gép elé és videojátékunk sincs. Mondjuk ez utóbbin már gondolkodom, de csakis olyanon, ami mozgással jár.

Na mind1, a lényeg, hogy ne add fel, próbálj meg foglalkozni vele, amennyit csak tudsz. Tudom, ez nagyon megterhelő lehet neked, meg hát tényleg nem a te feladatod lenne, de meg fog térülni a befektetett energia.

Menjetek pl. sétálni, bringázni, görkorizni, rollerezni, focizni, hógolyózni, szánkózni, hóembert építeni, korizni (időjárástól függően), a lényeg, hogy sokat mozogjon, mert úgy kevesebb energiája marad a "rosszalkodásra".

Otthon pedig pl. egy bújócskás játékkal talán ki lehetne csalni a gép elől. Pl. te elbújsz és keressen meg vagy eldugsz egy játékot valahová és hideg-meleg instrukciókkal meg kell keresnie.

Vagy pl. építhettek bunkert úgy, hogy egy asztalra leterítetek egy nagy plédet vagy lepedőt.

A fiamnak ezek a játékok nagyon bejönnek.

2012. dec. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tippeket, próbálkozom majd ezekkel!

Egyébként 20 éves vagyok (A baj csak az, hogy közben otthon folyton disznóól van, és azt is pakolászni kell, még a házban sincs semmi rendszer, semminek nincs helye (kb mint a fejemben..)

2012. dec. 26. 11:35
 10/17 anonim ***** válasza:
Az lenne a legjobb, ha egy kicsit kimozdítanád ebből a környezetből. Találj ki valami egésznapos programot, vidd el otthonról, kirándulás, állatkert, vidámpark, hegymászás, valami gyerekprogram valahol, vagy akár egy mozi, utána közös beszélgetés, séta. Kettesben jobban tudtok egymásra is figyelni, beszélgetni, neked is jót tesz. Lehet, hogy először nehéz lesz vele közös témát találni, szerintem egy ilyen gyerek vszínű a számítógépről, gépes játékokról beszél legszívesebben, ahhoz ért leginkább, hát hallgasd meg, mivel szeret játszani, hagy meséljen, s lassan csempéssz más témát is a beszélgetésbe. Ha jól érezte magát hívd el máskor is magaddal, keress változatos programokat, így csábíthatod el a gép közeléből. Ez egy hosszú folyamat, ami nem fog egyből menni, hisz hozzá van szokva a gépezéshez játékfüggőséghez, és nincs gyakorlata másban, ezért nem érdekli, ha hívod játszani, rajzolni, nem tudja, miért lenne az jó neki. Ezért kell kimozdítani ebből a környezetből, otthon ez nem fog sikerülni. Sok időt és türelmet kell rászánni, és akkor lehet, hogy a szüleid is belátják, hogy másképp is lehet. Sok sikert!
2012. dec. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!