Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy mutatkozzak így be?...

Hogy mutatkozzak így be? Most, hogy új iskolába megyek?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam ide vagy a kamaszokhoz írjam,de íde írom :(

13 éves lány vagyok most megyek át gimibe.És az a NAGY baj van,hogy enmtudom kiejeteni az "R" betűt.És a nevem:

...r. R... és így nehéz még a Keresztevemet nagyából lehet érteni,de a vezeték nevemet hát nem főleg,hogy az uolsó előtti betű R mert még ha a végén vagy az elején lenne :(

Olyan rossz érzés mikor kimondom a nevem és nemértik vagy látszik rajtuk h vicces vagy valami és zavarba vagyok.Akármilyen természetes is.Már javult az elmúlt években,de még mindig nemjó.Mit csináljak,hogy gyakoroljam?Tudtok valami linket küldeni esetleg??Kérem segítsetek.

/logopédust NE írjatok lécci/


Egy kétségbeesett 13 éves lány kéri segítsgeteket :(


2009. aug. 10. 14:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
csináld ugy mint a kocsi vagy a motor bugjál olyan rrrrr betüsen a lányom igy tanulta meg csak az a lényeg hogy nagyon sokat gyakorolj ha otton vagy és csinálsz valamit akkor is,mire eljön a suli simán kitudod majd mondani
2009. aug. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Én aki nem vagyok beszédhibás úgy gondolom hogy semmi rosszat nem gondolnék arról aki ilyesmivel küzd. Persze nem árt, ha dolgozol rajta, de önmagában ez a kis 'hiba' nem minősít téged, nincs miért szégyellned magad!
2009. aug. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld úgy, hogy lássák, nem szégyenkezel, hanem poénosan kezeled a dolgot. Tudom,hogy nagyon nehéz, de akkor a többiek is másként kezelnek. Már az elején indíthatsz így:

Sziasztok! Lehet,hogy néha nehezen értitek majd, amit mondok, de ez van, én beszédproblémával küzdök.(ha jól sejtem, raccsolsz?)

Volt raccsoló barátnőm, nem volt gond soha, bár őt is néha zavarta.

A lányom borzasztóan hadar, mert nálunk a családban szinte mindenki gyorsan beszél. Járt is logopédushoz.

Sok-sok mosoly, derű, és szerintem ez át fog segíteni a dolgon, lássák rajtad, hogy nem veszed véresen komolyan!

2009. aug. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Azt csinálom,de közbe borzatóan zavar,de még beszéd közbe nem is,de mikor bemutatkozok :(

Pedig nagyon szeretel,beszélni és ismerkedni,de mikor egy 4 éves visszakérdez,hogy mi a nevem az már zavar.

Beszéd közbe még elnevetem magam,de a nevem mit leírtam a nevembe hol van r betű és nagyon rossz,de az első válaszolonak megpróbálom megcsinálni :)

Köszönöm aranyosak vagytok.

2009. aug. 10. 18:00
 5/15 anonim ***** válasza:
Csak annyit megnyugtatásul, hogy én soha nem gondoltam rosszat senkiről azért mert raccsolt. Több ismerősöm is volt. Ha tudatosítod magadban, hogy mások ettől nem tartanak téged kevesebbnek, könnyebb lesz. Jó gyakorlást!!
2009. aug. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm aranyos vagy és igyekszem gyakorolni este lefekvésnél is csináltam már anyuék ordítottak át,hogy mostmár elég lesz :) meg miközbe tusoltam közbe is gyakoroltam.Meg meg is álmondtam szóval mosmtár remélem összefog jönni .
2009. aug. 11. 15:14
 7/15 anonim ***** válasza:
szia .az elsö iro vagyok .remélem fog a gyakorlás segiteni,majd ird meg hogy ment. a lányomnak megy,bár még kell neki gyakorlás.sok sikert.ja a szüleidet ne zavard vele :)
2009. aug. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A szüleim nagyon nem foglalkoznak vele :S

Szóval Őket nemfogom tegnap is 11-ig még az ágyban csináltam,mert anyuék nemvoltak itthon,kocsmába voltak utána hazajöttek aludtam is.Köszönöm mégegyszer hogy ilyen aranyosak vagytok.

2009. aug. 12. 07:15
 9/15 anonim válasza:

1. a gyakorlás tényleg segít, nekem is segített.

2. ha nagyon-nagyon zavar a dolog, akkor kérd meg a tanárnőt, hogy az osztály előtt mutasson be, mondja ki a teljes neved. És utána az ismerkedésnél szünetekben úgyis a keresztneved lesz fontosabb.

2009. aug. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nyugi, a 'r' betűt én se tudom kimondani, sőt, a 'ty'-t sem. Illetőleg amikor először mentem középsuliba, nagyon dadogdtam, leginkább a stressz miatt. Senki nem nézett hülyének, és nem cikiztek. A dadogás elmúlt, miután beilleszkedtem, viszont az említett hangokkal még mindig bajban vagyok, de azt mondják, hogy ez így tök aranyos:D

Amúgy az én nevem is tele van 'r' betűvel, és néha tényleg nem lehet érteni, amikor bemutatkozok:S

17L

2009. aug. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!