Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Megkésett beszédfejlődés?...

Megkésett beszédfejlődés? Aggódjunk vagy csak várjunk tovább?

Figyelt kérdés

A fiunk 2,5 éves lesz hamarosan és nem akar beszélni. Remekül elmutogat mindent, ha valamit akar, akár másfél órán keresztül magyaráz, de nem mond semmit. Szavakat néha mond, de ha kérjük, hogy mondjon valamit vagy próbáljuk rávenni (Nem értem mit szeretnél?), akkor csak nevetve rázza a fejét. Kérdezősködik: Ez mi?; Az mi?; Mi? Ha mi tesszük ugyanezt, csak nevet és rázza a fejét. Néha elfelejti, hogy "nem akar" beszélni és akaratlanul is kicsúszik a száján egy-egy teljesen jól érthető szó, de aztán megint semmi. Eddig csak a gyerekorvosnál voltunk, aki szerint még várjunk, mert lesz ebből beszéd csak lassan, de már nagyon félünk. Korai fejlesztőbe már többször akartunk menni, de útálja az összes "hivatalos intézményt" (orvosi rendelő, hivatalok, játszóházak) és olyan zokogásban tör ki, hogy esélyünk se volt, hogy valamit megtudjanak tőle/róla. A mozgásával minden rendben van. 4 hónapos kora óta felül egyedül, 7 hónaposan kezdett el mászni, 8 hónaposan állt fel először és 1 éves kora óta jár tökéletesen, gyakorlatilag soha nem próbálkozott (kapaszkodva járás, esés-kelés), csak egyszer felállás után elindult. Fut, ugrál páros lábon, megy hátrafele, bukfencezik, imád lépcsőzni és újabban az egy lábon ugrálást tanulja...

Egyszerűen már nem tudom mire gondoljak.


2012. júl. 27. 13:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Kedves 9. válaszoló!


Hogy érted, hogy nem válaszolt a kérdésekre? Úgy tett ,mintha meg sem hallaná? Másabb volt, mint a kortársai egyébként? Velük kommunikált? És milyen megrögzött szokásai voltak? És ezek csak úgy elmúltak?

Az én kisfiam 3 éves, és ugyanezek a dolgok vannak nála is, mint amiket leírtál.


Megköszönöm, ha válaszolsz!

2012. júl. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kisfiam is 3 évesen kezdett szavakat mondani aztán szép lassan beindult a beszéde. Én elvittem gyógypedagógushoz onnan meg tovább küldhetnek titeket különböző fejlesztő terápiákra. 3 éves koráig várhatsz aztán vidd el gyógypedagógushoz vagy családsegítőbe ott is segítenek abban hova vigyed a te körzetedhez közeli helyekre. További szép napot!

2012. aug. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Megkésett beszédfejlődést 3 éves kor után állapítanak meg. Én részemről hamarabb is elvinném...de valóban a 3 év a korhatár...
2012. aug. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Igen, mi is megpróbáltuk már elvinni korai fejlesztőbe, de mindig sírásba fulladt a próbálkozás, semmit nem tudtunk meg azon kívül, hogy a fiunk útál idegen helyen lenni és játszani. A végén már ott is azt mondták, hogy csak várjunk, mert így ők sem tudnak vele mit kezdeni...

2012. aug. 3. 08:29
 15/15 anonim ***** válasza:

A nyelvfékjét ellenőriztesd a gyereknek!

Jó esetben egy csippentés az egész 3 korban is.

2012. aug. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!