Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Megkésett beszédfejlődés?...

Megkésett beszédfejlődés? Aggódjunk vagy csak várjunk tovább?

Figyelt kérdés

A fiunk 2,5 éves lesz hamarosan és nem akar beszélni. Remekül elmutogat mindent, ha valamit akar, akár másfél órán keresztül magyaráz, de nem mond semmit. Szavakat néha mond, de ha kérjük, hogy mondjon valamit vagy próbáljuk rávenni (Nem értem mit szeretnél?), akkor csak nevetve rázza a fejét. Kérdezősködik: Ez mi?; Az mi?; Mi? Ha mi tesszük ugyanezt, csak nevet és rázza a fejét. Néha elfelejti, hogy "nem akar" beszélni és akaratlanul is kicsúszik a száján egy-egy teljesen jól érthető szó, de aztán megint semmi. Eddig csak a gyerekorvosnál voltunk, aki szerint még várjunk, mert lesz ebből beszéd csak lassan, de már nagyon félünk. Korai fejlesztőbe már többször akartunk menni, de útálja az összes "hivatalos intézményt" (orvosi rendelő, hivatalok, játszóházak) és olyan zokogásban tör ki, hogy esélyünk se volt, hogy valamit megtudjanak tőle/róla. A mozgásával minden rendben van. 4 hónapos kora óta felül egyedül, 7 hónaposan kezdett el mászni, 8 hónaposan állt fel először és 1 éves kora óta jár tökéletesen, gyakorlatilag soha nem próbálkozott (kapaszkodva járás, esés-kelés), csak egyszer felállás után elindult. Fut, ugrál páros lábon, megy hátrafele, bukfencezik, imád lépcsőzni és újabban az egy lábon ugrálást tanulja...

Egyszerűen már nem tudom mire gondoljak.


2012. júl. 27. 13:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
szia!az én lányomat most műtötték 1 hónapja.most 3,5 éves.nekemis mindenhol azt mondták,hogy nyugodjak meg majd elkezd beszélni a gyerek.eljött az ovi ideje,és akkor vette észre a logopédus,hogy le van tapadva a nyelve.és ugyebár ezt születéskor észre kellett volna venni,és akkor csak egy kis csípéssel el lehetett volna rendezni.de mire észrevették,annyira levolt tapadva a gyerek nyelve(beis volt tokosodva)hogy csak altatásba lehetett megcsinálni,különben elvérzik.most,hogy megvolt a műtét,már gyönyörűen beszél.
2012. júl. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A fiamnak születése után kifejezetten ezt nézte a doki, akkor minden rendben volt vele.

A te lányod addig mondott szavakat vagy azt sem?

2012. júl. 27. 14:21
 3/15 anonim ***** válasza:

ezt a korai fejlesztős dolgot nem értem :)

tudod mi van ott? egy nagy szoba tele játékkal, és jó fej nénik leülnek vele játszani.

szerintem nincs az a gyerek aki ott sír.


te tudod meddig akarsz várni, mondjuk én szeptemberre kérnék időpontot a helyedbe (akkor nyit a korai), illetve én 2 évesen elvittem az enyémet, én nem bírtam volna még fél évet várni, jól is tettem, most 2,5 éves, hosszú mondatokban beszél, ragoz, mondókázik, most a héten 3 dalt tanult meg :)

ez 3 hónap beszédbeindító terápia után

2012. júl. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

1es vagyok!

igen mondott szavakat addig is,de csak én értettem

2012. júl. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy mi van a korai fejlesztőben, mert bemenni be tudtunk, de 4 próbálkozásból csak annyi derült, ki hogy a fiunk fél órán keresztül ül a földön és zokog, még a játékok sem érdekelték. A játszóházakat sem szereti, pedig már a sóbarlangtól kezdve mindenhová elmentünk.
2012. júl. 27. 14:41
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Biztos ami biztos, rákérdezek a dokitól megint a nyelvére. Szörnyű, de lassan már örülnék, ha "csak" ennyi lenne a gond.

2012. júl. 27. 14:45
 7/15 anonim ***** válasza:
1es vagyok.hát igen,énis úgy voltam vele,hogy végre tudom mi a gond.remélem minden rendben lesz a fiaddal.bár hallottam olyt is,hogy valaki meg egyik napról a másikra elkezdett beszélni!
2012. júl. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Túl van ez is problémázva, mint sok minden más:(

Mindkét fiam 3 évesen kezdett beszélni és az égvilágon semmi bajuk.Persze sokan csodálkoztak, hogy még nem beszélnek, de Te bízz a gyerekedben,hidd el beszélni fog, a lényeg, hogy megértse amit mondanak neki.

2012. júl. 28. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Azt szeretném kérdezni, hogy előfordul-e olyan eset, amikor beszéltetek előtte erről a dologról?

Ezt azért kérdezem, mert ha ilyen előfordult, akkor ne tegyétek!

Ez csak egy jó tanács!

Én csodálkozom rajta, hogy a gyerekekkel kapcsolatos mindenféle ,,lemaradást" előttük beszélik meg és még a fejlesztőkben is ezt teszik, ahol elvileg érteniük kéne a gyermekekhez. Sajnos figyelmen kívül hagyják azt, hogy a gyerek igenis sok mindent ért és a Te gyermeked is már abban a korban van!

Én vittem fejlesztőbe a fiamat és ott is mondtak Rá mindent, csak jót nem nagyon és valóban aszerint viselkedett.

Az volt a probléma, hogy pont 3 évesen nem lett szobatiszta és nem válaszolt ha kérdezték.

Azért azt hozzá tenném, hogy mivel Ő januári, ezért még csak most megy oviba.

Most 3,5 éves és 2 hónapja szobatiszta, sőt szól és szalad ha kell vécéznie, nehogy bemenjen az alsóba.

Éjszaka 90 %-ban száraz a pelus és csak akkor megy be a pisi, ha éjjel iszik, mert Ő nagyon mélyen alszik.

Már válaszol ha kérdezik és egyre jobban elhagyja a kis ,,megrögzött szokásait".

Szóval arra is kell gondolni, hogyha kisfiad hallotta a vele kapcsolatos ,,problémákat" akkor esetleg attól fél, hogy akarnak tőle valamit, amit Ő nagyon nem.

A félelmek egyébként majdhogynem természetesek ebben a korban. Kisfiam eddig úgy nézett ki mint egy rocker, mert félt az ollótól és a nyírótól.

Tegnap simán sikerült lenyírni a haját és csak akkor balhézott, amikor már mindenhol nagyon hajas volt szegény.

Csak ki kellett várni:)

2012. júl. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%
Hagyd szóhoz jutni, akkor majd fog beszélni!
2012. júl. 29. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!