Asperger-szindróma. Az orvosok 1 év után, megerösíteték, hogy kisfiam autista. De minnél többet olvasok róla annal bizonytalanabb vagy. Ettöl mégenyhébb fajtája nincs?
Kérdező:
a nagyon szigorú, szabály szerinti életet próbáltad már? Vagy a kártyás megoldást? Nem tudom milyen szinten van a gyerkőc, ezek most tényleg csak ilyen hirtelen kérdések.
Nekem a nagyon szigorú szabályok szerinti nevelések általában sikerültek. Volt, amikor én hágtam át egy szabályt (ostoba módon), ami tök egyszerű volt, a gyerek mégis kiborult egész napra tőle.
(Mikor terhes lettem, akkor kijelentettem, hogy innentől kezdve nem lépcsőzök, de egyszer mégis megtettem a gyerek előtt és ez okozta a zavart nála)
Ne haragudj.
A kártyás módszert úgy kell elképzelni, hogy kártyára fel vannak rajzolva a cselekedetek: evés, ovi, alvás, fogmosás, minden. Vannak autik, akikkel csak így lehet biztosan kommunikálni, mert így ki tudják fejezni magukat.
Nekik nagyon fontos a pontosság, biztonság érzetet ad neki. Ha rászoktattad, hogy 7-kor keltek, akkor ne változzon. Ha a reggeli 99%-ban 8-kor van, akkor a maradék 1% megzavarja és ideges lesz tőle, behisztizik.
Apróságok, szokások tömkelege, amit ha betartasz, akkor nem okozol náluk törést, ami miatt idegesek lesznek.
Nem tudom, jól fogalmaztam?
Ezért írtam, hogy rengeteg típusa van, nem lehet beskatulyázni őket. :)
Lehet, hogy a te kicsid épp a zseni kategóriába esik. :D
Tudtad, hogy nagy valószínűség szerint Einstein is auti volt?
Na úgy látom, megjöttek a főokosok, akik látatlanban sokkal jobban diagnosztizálnak a szakembereknél. Annyira értenek hozzá, hogy azt pl nem tudják, hogy autizmusra nincsen gyógyszer, egy autista gyereket senki sem fog begyógyszerezni.
Kedves kérdező, ilyen még sok lesz, erre készülj fel. Magyarországon nagyon erősen működik a strucc-politika.
A napirendi kártyákra visszatérve, az én 7,5 éves aspi kisfiam is a kis zseni típus, hozzá nem értő egyáltalán nem látja rajta, hogy auti. Sokáig hezitáltam, hogy bevezessük-e a napirendi kártyákat, hiszen ő is nagyon ügyes, anélkül is csinálja a dolgát, elfogadja a változtatásokat. Végül jött egy lehetőség, hogy egy új rendszert kaptunk tesztelésre, és most már nagyon örülök, hogy belevágtunk.
Az első naptól kezdve látványosan megnyugodott, imádja használni, sokkal könnyebb vele egy programra elmenni.
Azt tanácsolom, fontold meg, de ha nagyon kezdő vagy a témában, akkor mindenféleképpen olyan szakemberrel állítsátok össze, aki ismeri a gyereket is.
Nekem is a sorstárs szülők segítették a legtöbbet, és a pszichológus néni, akihez viselkedés-terápiára jár.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!