Figyelemzavaros gyermek esetén, egy jó pszichológus mit javasol? Gyógyszert? Terápiát?
Úgy néz ki figyelemzavaros a 7.5 éves fiam.pénteken fogják megmondani a vizsgálatok és teszt eredményét.
A pszichológus behívatott minket,de nem tudjuk hogy mi a jó a figyelemzavaros gyereknek. Gyógyszert nem szívesen szedetnénk vele,ha nem muszáj.Mit lehet elfogadni,milyen terápiát?
Mit javasol ilyenkor egy jó pszichológus?
Szia!
Elsősorban a szülő,pedagógus ismeretei a figyelemzavarról nagyon részletesek ,átfogóak legyenek,tudja milyen viselkedési tünetekkel jár a figyelemzavar,ezeket tolerálni muszály valamilyen szinten,mert a gyermek nem tehet róluk és ha a környezet rosszul reagálja le őket,állandó bűntetéssel,fenyegetéssel,akkor a gyerek előbb-utóbb nem fog együttműködni,minden motivációja elvész.
Tehát a pedagógus hozzáértő,elfogadó,türelmes legyen.
Lehetőleg kis osztálylétszámú iskolába járjon a figyelemzavaros gyermek.
Van az a szint ami esetleg már gyógyszeres segítséget is igényel,pláne ha a pedagógus nem képes elfogadni így a gyereket,mert nagyon zavaró és nem tudja megfelelőképpen kezelni,irányítani őt,ha nagyon súlyos a figyelemzavar,akkor esetleg a gyógyszert ki lehet próbálni,hogy javul e a helyzet tőle az iskolában.
Ha 7,5 éves ,akkor elég későn derűlt ki a figyelemzavar,mozgásterápiák annál hatásosabbak,minél fiatalabb életkorban elkezdik őket,én nagyon javasolnám a TSMT-t ...picit későn lesz elkezdve ,de remélhetőleg segíteni fog.
A jó pszichológusnak nincs egyen receptje, hanem a gyerek, a család állapotát és az egyéb körülményeket figyelembe véve próbál segíteni.
A figyelemzavar lehet enyhe, de lehet nagyon súlyos is. A gyerek személyisége is a jámbor jóindulatútól az indulatos akarnokig változhat.
A család, az iskola lehet, hogy a tűrőképessége határán van, fenyegethet a család szétesése, de lehet, hogy egy nagyon jó, teherbíró kapcsolatban élnek a szülők.
Van helyzet, amikor egyértelműen a gyógyszeres terápia az elsőként választandó megoldás, mert a gyerek és a család szenvedését rövid úton csökkenteni kell.
Más esetben ez műhiba számba menne, és érdemes nevelési tanácsokkal, viselkedés módosító tréningekkel próbálkozni.
Ez utóbbiak szerintem gyógyszerszedés mellett is hasznosak, mert segítenek a gyereknek az önkontroll kialakításában.
a tsmt-t vagy egyéb szenzoros terápiát én is javaslok, bár nem vagyok pszichológus.
amúgy a gyógyszert tudtommal pszichiáter írja, nem pszichológus. egyébként azért nem tud rajta nagyon segíteni, mivel a figyelemzavar nem lelki betegség, hanem idegrendszeri. max. a járulékos gondokat lehet kezelni vele, mondjuk, mivel a gyerek sikertelen az életben, agresszív lehet vagy bedepizhet stb. ezeken tudhat segíteni némi kognitív terápia vagy egyéb, de az alapgondot nem fogja megszüntetni.
" mivel a figyelemzavar nem lelki betegség, hanem idegrendszeri. max. a járulékos gondokat lehet kezelni vele, mondjuk, mivel a gyerek sikertelen az életben, agresszív lehet vagy bedepizhet stb. ezeken tudhat segíteni némi kognitív terápia vagy egyéb, de az alapgondot nem fogja megszüntetni."
Ah...ha ezt a mi pszichológusunk is tudta volna a nevelési tanácsadóban,folyton lelkileg akarta megfejteni a problémát,sokszor olyan feltételezései voltak a családunkról,hogy például az újszülöttkori örökbefogadás miatt nem tud viselkedni a 3,5 éves gyerek,mert ő tudat alatt tudja,hogy nem az "igazi" anyukájával van,meg,hogy szeretem e én egyáltalán a gyermekemet...ilyesmivel magyarázta a problémát,azt mondta nem kell ide fejlesztés,csak jó hangos kiabálás a gyerekkel,hogy féljen tőlem.
Bezzeg a TSMT terapeuta aki vizsgálta a kisfiamat azonnal mondta,hogy ez idegrendszeri dolog ,nem a neveléstől,vagy annak hiányától van ,egyértelműen láttszik,hogy nem megfeleően érett az idegrendszere!!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!