Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért rajzol ilyen dolgokat a...

Miért rajzol ilyen dolgokat a kislányom?

Figyelt kérdés
A 7 éves kislányom mostanában nagyon furcsa dolgokat rajzol. Meztelen, meg megkötözött embereket, vagy állatokat, mindenféle megdöbbentő, és undorító dolgot! Nem tudom, hogy hogy lehetnek egy ilyen kis gyereknek ilyen gondolatai. Nem látom hogy gond lenne itthon, vagy az iskolában, néha kimerült vagyok, és ingerlékeny ennyi az egész; de soha nem bántanám a gyermekemet. Azt a férfit akitől teherbe estem, nem ismeri, a páromat már 2 éve ismeri, és látszólag minden zökkenő mentes.
2009. jún. 3. 14:05
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Hát ott valami nagyobb gond van......

Nem szeretnélek megilyeszteni,sem rosszra gondolni,de nem történhetett valami a lányoddal???

Esetleg nem nézett valami nem neki valót a tv ben??

Próbáld töle óvatosan kérdezni,hogy ki kicsoda a képen,és mie´rt rajzolta pont így??

2009. jún. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagyon nem jól hangzik, hogy ilyen dolgokat rajzolgat a kislányod.Beszélgess vele, és ha nem tudsz semmit kideríteni, akkor vidd el gyerekpszichológushoz.Ő biztos tud segíteni, mi történhet akis fejében.
2009. jún. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim válasza:
100%

hú.. ez érdekes.. és ijesztő.

nem néz egy kicsit sok tv-t? horror filmeket? vagy egyszer nem látott egy ilyen műsort? akármi előidézhette... oviban is kérdezz utána, hogy az óvónénik nem vettek-e észre rajta valami furcsát, esetleg nem lett-e agresszív, vagy ilyesmi..

ülj le vele beszélgetni, kérdezgesd mit ábrázolnak a rajzok. talán megtudod mi okozza.. csak légy vele türelmes.

és minél előbb vidd el szakemberhez, ha nem javul a helyzet, mert valaminek történnie kellett, amit egyedül nem tud feldolgozni, és nem szabad hagyni, hogy ő maga viselje el ezt a feszültséget.. :S

2009. jún. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Szia, elég ijesztő amit írsz, szerintem érdemes lenne megmutatni egy szakembernek a rajzokat, lehet hogy pl valami nem neki való csúnya filmet látott amit így probál feldolgozni? Remélem tévedek, de rosszabb esetben lehet hogy valaki zaklatta...szerintem nem szabad ezeket a rajzokat figyelmen kivül hagyni. Kérdezted már tőle nyugodt körülmények között hogy miért rajzol ilyeneket?
2009. jún. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, előző voltam,szóval meg szeretném kérdezni, hogy szoktad e ráhagyni a mostani párodra a kicsit? Most nincs semmiféle hátsó gondolatom, csak egy kérdés.
2009. jún. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
30%

Először is létezik a grafológiának, gyermek grafológiai ágazata, na most egy ilyen embernek kéne megmutatnod a rajzokat, nem pszichológusnak, bár egy pszichológushoz se ártana elvinni.

A másik hogy azt már most megmondhatom hogy nem zaklatták, a gyermekek nem ennyire egyértelműen rajzolnák le a problémát amit átéltek hanem sokkal rejtettebb módon. Pl az a gyermek akit egy férfi szexuálisan zaklatott előszeretettel rajzol kígyókat, ha családon belül történt akkor rossz állapotban lévő házat vagy fát stb... Mint mondtam ez egy külön irányzat, elég bonyolult és én nem vagyok a szakértője, ezért nem itt kéne keresni komoly problémákra megoldást, hanem az agyadat kell használni és szakemberhez vinni.

(Nem értem, hogy lehet ennyi ostoba szülő.)

2009. jún. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
81%

Kedves utolsó!

Miért ostobázod le a szülöket???

Aki itt válaszolt,vagy a kérdezöt??Mire fel,mert mert kérdezni??

Te hirtelen mit tettél volna a helyében?

2009. jún. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
20%

Kedves utolsó! (remélem mire kiírom akkor is az leszel még, bár akkor már én leszek az, hú de bonyolult egy elmélet :))


A kérdezőt ostobáztam, és vele együtt azokat a szülőket akik tényleges fontos problémájukra egy ilyen (teljesen inkompetens emberek is válaszolnak) oldalon próbálnak választ kapni. Volt már több ilyen is ezen az oldalon, de nem csak erre értettem, hogy sok mostanában az ostoba szülő, sajnos az életben is, az utóbbi időkben sűrűn találkozom cselekvésképtelen, agyhúgyköves, retardál állattal, akik szülőknek hívják/hívatják magukat

Én a helyében, nem a netre írogatnék hanem azt csinálnám amit az előző kommentemben leírtam. (grafológushoz, és pszichológushoz vinném) Nagy hirtelen pedig elég nagy a valószínűség arra, hogy beszélnék a gyermekemmel. Nyilván ahhoz, hogy felfogd, hogy egy váratlan szituációban mit kell csinálni, agy is szükséges, aminek a kedves kérdező a hiányában szenvedhet veled együtt. :)


Megjegyezném olyan mondat összetételeid vannak amik leverik nálam az ékszíjat "Mire fel,mert mert kérdezni??"

2009. jún. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Bevalljak valamit?:)) 17 éves vagyok, és nem szülő.. Én rajzoltam ilyeneket.. De nem bírom elviselni ha leostobáznak, még így, szülőként sem!:P
2009. jún. 3. 19:27
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Szentisten. Ez meg mire volt jó, te?

Viszont ha te valóban ilyeneket rajzolsz, akkor ne nagyon emlegesd szakembernek, mert bedugnak a pszichiátriára, mint "személyiségzavaros". Velem is ezt csinálták, pedig semmi bajom, csak kicsit elvont és érzékeny vagyok.

2009. jún. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!