Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Anyukák, akiknek kiderült a...

Anyukák, akiknek kiderült a gyerekükről, hogy autista, vissza tudtok emlékezni, hogy csecsemőkorban volt-e már valamiféle jele?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam 16 hónapos, és van egy-két jellemző tünet. Persze lehet, hogy csak túlaggódom, de érdekelne, hogy miben volt más a ti kisgyereketek? Volt autizmusra utaló jel?
2011. máj. 27. 15:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, még annyit hozzátennék, hogy másfél éves volt a hangérzékeny fiam, amikor elmentem gyerekpszichológushoz (teljesen úgy viselkedett, mint a Tiéd). Hát, a probléma vázolása és kibeszélése után átirányított engem egy felnőtt pszichológushoz :)))) Azt hiszem ezt mindent elárul :D

Nem mentem el, jót mosolyogtam magamon.


Ha gondolod, érdemes Raschburg Jenő könyveiben erről olvasni. Sokat foglalkozik ezzel a témával. Vicces, ahogy arról ír, hogy az ilyen karakterű gyerekek 50 éve mintagyereknek számítottak, míg ma a "félénk" szó egyfajta negatív megbélyegzést rejt magába. Akiket ma talpraesett, vagány gyerekeknek hívnak, azokat régen agreszívnak, bunkónak nevezték...

Nekem jutott mindkettőből, egyikkel sem könnyebb vagy nehezebb mint a másikkal.

2011. jún. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ennyiből amit írtál igazán nem derül ki, hogy autista lenne. Értem, én is anyuka vagyok különösen első gyermeknél igen tudunk izgulni és rémképeket látni. Főleg ha egykorú gyerekeket bármi téren fejlettebbnek látunk, vagy csak másnak, talpraesettebbnek, vagányabbnak, barátkozósabbnak. Viszont rengetegféle igazságszerint ahány gyermek annyi féle tipus van, fogadd el, ha a tied szerényebb.

A zajérzékenység én még nem hallottam, hogy tünete az autizmusnak. De van aki érzékeny a zajra és ennyi semmi baj. A mi kisfiunk is az.Már 6 éves, és ha hirtelen zaj történik, kiált egy nagyot ijedtében, és rögtön átmegy aztán nevetésbe, mintha vicces lett volna. Aki nem ismeri azt hiszi, hogy aranyos, hogy megörült a zajnak. Én viszont tudom, az első hangos kiáltás félelméből jött. Még egy nyilvános wc-ben is szinte fél, a lehúzástól, főleg ha az automata, mert nem tudja mikor jön a zaj. De szépen kezeli már, szólok neki mindig, ha tudom valahol, hogy zaj lesz.

Szereti a zenét egyébként, nagyon hallja, érti, érzi.


[link]

2011. jún. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók,

nagyon szépen köszönöm a hozzászólásaitokat!

Remélem még olvassátok, eddig nem tudtam írni mert elutaztunk.

Nagyon jól esett, amiket írtatok és megnyugtattatok.

Igen, valószínű csak érzékenyebb a kisfiam, de rájöttem, hogy nem szabad beképzelnem mindenfélét és ebben is megerősítettetek. Majd úgyis alakul minden.

Köszönöm még1x! Illetve a könyvnek is utána fogok nézni.

2011. jún. 8. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!