Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Anyukák, akiknek kiderült a...

Anyukák, akiknek kiderült a gyerekükről, hogy autista, vissza tudtok emlékezni, hogy csecsemőkorban volt-e már valamiféle jele?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam 16 hónapos, és van egy-két jellemző tünet. Persze lehet, hogy csak túlaggódom, de érdekelne, hogy miben volt más a ti kisgyereketek? Volt autizmusra utaló jel?
2011. máj. 27. 15:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Órákig elbíbelődött magában, és elzavart addig minket onnan, ahol ő játszott. Ez volt a legelső, ami feltűnő volt. Most már persze utólag az, hogy nem volt hajlandó szopni, azt is annak a számlájára írom.
2011. máj. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

KÖszönöm, hogy írtál.

Az én kisfiamra nem ez jellemző, hanem ő nem játszik más gyerekekkel, inkább elmenekül előlük, illetve nagyon érzékeny minden hangosabb zajra.

Talán ez a két legfeltűnőbb, vannak apróbb dolgok is, persze lehet, hogy nem kéne foglalkoznom vele, csak aggódom kicsit.

Várom még a válaszaitokat!

2011. máj. 28. 10:08
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Nem a kérdésre válaszolok, de ebben a korban még nem nagyon tudnak egymással játszani a gyerekek. Ha nincs hozzászokva más gyerekek társaságához, akkor ez is magyarázhatja a viselkedését.

Meg lehet, hogy érzékenyebb gyerek, mint az átlag, próbáld meg kevesebb ingernek kitenni (kevesebb zajnak).

2011. máj. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hát igen, valószínű csak érzékenyebb, anyukámat kérdeztem, azt mondta én is nagyon érzékeny voltam. Ha más is homokozott a homokozóban, akkor én már be sem akartam menni, illetve kijöttem, amint valaki betette a lábát :)

Remélem ő is kinövi..

Meg a zajokra való érzékenységét is.. :(


Azért írjatok még, várom a válaszaitokat!

2011. máj. 29. 21:58
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 2 éves, Ő is ugyanilyen. Aggódom is, mert Ő is másfél évesen kezdte ezt, és azóta is tart. Ma délután megyünk két éves státuszra , megkérdezem a védőnőt Ő mit gondol.
2011. máj. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2011. máj. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves

11:59-es, majd leírod mit mond a védőnő?


12:59-es, olvastam ezt a kérdést és a válaszokat is. Viszont az én kérdésem arra irányult, hogy csecsemőkorban volt -e valami jele az autizmusnak, így visszagondolva.

2011. máj. 30. 14:03
 8/13 anonim ***** válasza:

11.59-es vagyok, megírom majd Neked.

üdv

2011. máj. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia !

Voltunk a védőnőnél, Ő azt mondta, várjuk meg hogy ha bölcsibe kerül, mi lesz . Hozzáteszem, az én kislányom kb 3 hete meg is üti a babákat, egyébként ugyanolyan mint a Tied.

Még azt mondta , ha nagyon aggódok, akkor a nevelési tanácsadóban van pszichológus, beszéljek vele.

Megkérdezhetem merre laktok?

Írhatsz privit is !

2011. máj. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok szakember ebben az ügyben, de eüs és gyerekekkel foglalkozom + van 2 saját is.

Amiket leírtál nem utalnak autizmusra. Ennyi idősen nem szoktak a gyerekek egymással játszani, van aki picit barátságosabb, van aki elutasítóbb, de ez mind normális. A gyerkőcöd úgy tűnik hangérzékeny (az egyik fiam nekem is az, így ebben van személyes tapasztalatom is), ez már eleve nehezíti a saját korosztályával való barátkozást, hisz ekkor rengeteg a hirtelen hangos reakció vagy érzelem-, akaratnyilvánítás, amit a hangérzékeny gyerekek eleve utálnak. Ahogy nagyobb lesz, a 2 dolog külön fog válni, szépen elkezd majd játszani másokkal, de ez igazán majd csak 3 évesen indul be. A hangérzékenység sajnos viszont később még csúcsosodhat, de addigra majd jobban el fogod fogadni a gyerkőcöd ezen tulajdonságát és innentől kezdve nem fog már akkora gondot okozni egyikőtöknek sem.

Szóval amiket leírtál az "átlagtól", a "normálistól" nem térnek el, csak a Te elvárásaidtól :) Fogadd el őt ilyennek és sokkal boldogabbak lesztek mindketten, jobban szót is fogtok érteni egymással. Amíg ez nem történik meg, addig nemigen fog ez változni vagy javulni.

Ne haragudj, ha esetleg bántó volt amit írtam, csupa jószándékból tettem. Ha akarsz erről (és nem az autizmusról) beszélgetni, akkor írj!

2011. jún. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!