Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Bevált nálatok a makarenkói...

Bevált nálatok a makarenkói pofon?

Figyelt kérdés
Egy jó időben adott pofon csodákra képes. Mondja ugye a mondás. Nálatok ez mikor volt esedékes és a csínytevés mi volt amiért elcsattant az a bizonyos nyakleves?
2011. febr. 23. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Én sose pofoztam meg őket (3 gyerekem van) és az égvilágon semmi probléma sincs velük, se itthon, se az iskolában.

Ha pofozkodnod kell, akkor ott te csesztél el valamit ...

2011. febr. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Én kaptam, de nagyon megérdemeltem, így anyaként már tudom.
2011. febr. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Én hiperaktív kisgyerek anyukája vagyok,esetükben teljesen hatástalan a pofon ,csak lelki sebeket okozok és saját tehetetlenségemet vezetem le,ha megütöm.

Néha nagy ritlán kapott a kis kezére,vagy a fenekére egyet,utánna teljesen lelki beteg vagyok,hogy hogy lehettem ilyen,mikor jól tudom,hogy képtelen saját magát kontrollálni,inkább figyelemeltereléssel érek el néha csodát,ha dührohama van,vagy ellenkezik.

2011. febr. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Lehet,hogy beválik a pofon de az értlemes beszéd is beválna. csak ugye az hosszasabb,időigényesebb,többet kell foglalkozni a gyerekkel.A pofon sokkal egyszerűbb,de hosszútávon is jó megoldás vajon? Ráadásul arcra ütni még sokkal megalázóbb mint fenékre vagy kézre.Ha indulatból adják,az rossz mert a szülő a felnőtt és kordában kell tartania a dührohamait,ha előre tervezett a pofon az meg még rosszabb.

Tudom,hogy ezért lepontozás fog járni mert itt a legtöbb szülő szerint ez hozzátartozik a neveléshez. Meg persze az is sokat számít ki mit hozott otthonról,én soha életemben nem kaptam pofont se verést mégis normális ember lett belőlem,pedig nem voltam egy nyugodt gyerek.

2011. febr. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
És még annyit hozzáteszek,mielőtt valaki kiforgatja a szavaimat,hogy korlátokat természetesen szabni kell a gyereknek,de szeirntem ezt nem veréssel lehet elérni. Valójában egyetértek azzal is,hogyha pofozkodnod kell azt ne kend a gyerek rosszaságára. Szerintem mindenki verekedjen a saját súlycsoportjával ha viszket a tenyere
2011. febr. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
Én ugyan nem adtam még pofont 3 éves eleven lányomnak, de néha a határán vagyok. Igazából akkor látnám "értelmét", ha ez kizökkenti az éppen aktuális durvulásából. Sokszor olyan hangosan vihogva esztelenkedik, hogy meg se hallja, ahogy szólongatom, hogy figyeljen rám, beszéljük meg a dolgokat. Ilyenkor lehet, hogy elkelne egy pofon, hogy kizökkentsem ebből az állapotból.
2011. febr. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gyerekfüggő. Én annak idején nagyon megérdemeltem, és akkor haragudtam ugyan érte, semmi bajt nem okozott.

Az én gyerekemnél nem ér semmit. (max hogy én nem leszek már ideges...de szégyenkezésbe fordul át a dühöm). Vannak gyerekek, akiknek hiába magyarázol el valamit szépen értelmesen és kismilliószor, akkor is megcsinálja a disznóságot. De sajnos nem biztos, hogy a pofon hat nála. Az én fiam képes utána könnyekkel a szemében még visszaordítani, hogy "nem fájt". Nem is csinálom. Nálka semmi értelme. Helyette igyekszem a végsőkig lefoglalni és kifárasztani, és így kevesebb nálunk a vérlázító rosszalkodás.

2011. febr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a gyerek felgyújtotta a kamionunkat, úgy, hogy ő is benn ült. Rakodtunk és mikor visszaértünk, lángolt a kocsi belseje. Ajtónyitás, gyereket kirántottam, kabát a tűzre, kiszálltam és kapott egyet.

Persze ez nem akadályozta meg abban, hogy kicsivel később a poroltóval le ne fújja a személyautónkat és piros festékkel befesse a szomszéd cég targoncáját, csak mert olyan "csúnya" volt az eredeti narancssárga színe.

Tette mindezt 6 évesen.

2011. febr. 25. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Lázár Gergely válasza:
Anyám annak idején kapott makarenkóit. Rögtön tudta, hogy mit szabad és mit nem. Harminc éve, ha az iskolában a tanár megütött, akkor otthon kaptad a párját. Az én általános iskolámban az alsós osztályfőnököm egy gyermeknek kiosztott egy sallert (állítólag). Erre a gyereket kivették az iskolából. Pedig az a saller csak egy makarenkói volt.
2017. aug. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!