Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 23 hónapos fiam egy percet...

23 hónapos fiam egy percet sincs egyedül el, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Ha leülünk mesélni,két perc,ő akar lapozni,majd feláll,otthagy.Gyurmázni úgy szokott,hogy csapkodja a széket,hogy anya csüccs.Egedül soha nem alszik el.Úg főzök,hogy felmászik a pultra,megengedi a mosogatócsapot,kiönti a fűszereket,nem érti a nem szabadot.Ha a sok fegyelmezés miatt besokall,eltűnik,én somfordálok utánna,az tuti hogy falat firkál,vagy a ruháit dobálja a szekrényből és egyebek.Rengeteg játéka van,mégis a wc kefe izgatja hogy azzal rajzoljon a kőre.Mindenhova felmászik,kiönti a lisztet,szaggatja a tapétát...Egyik csínytevéből a másikba keveredik.Ez életkori sajátosság,vagy neveljem meg,de hogyan?Lehet hiperaktív?Egész nap takaritok,pakolok,egy főzés megfog mert körülményes vele.Már arra is gondoltam bölcsibe adom,mert lehet unatkozik.De mindig is ilyen volt,csak most már nem 4kézláb mászva csibész.Barátnőm azt mondta egy fiunak ilyennek kell lennie.Megfogok őszülni.
2011. febr. 17. 11:20
1 2 3
 21/28 TKI Ibolya ***** válasza:

Nem vagyok tökéletes anyuka és nincsenek tökéletes gyerekeim,de van tapasztalatom és józan eszem.És nem akkor nyafogok amikor már áll a bál hanem előre gondolkodom!Viszont tisztelet tudó gyerekeim vannak és szeretik őket a barátaik,óvónénik és tanárnénik. Remélem majd a te gyerekedet is szeretni fogják a nevelők és a gyerekek is és végre majd valaki megneveli a bölcsiben.

Sok szerencsét és sok sikert a gyerekeidhez!

2011. febr. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Most jól megmondtad:-)))))))))))

Ahogy olvasom,sok anyuka hasonló problémával küzd ilyen korú gyerekekkel,életrevaló,nem elveszett gyerekekkel-ahogy ők is írják.

Nem mindenki örököl olyan génállományt anyukájától,mint a tieid.Nem mindenkinek ül a gyereke a sarokban és játszik a kis világában,és fogad szót elsőre.

Vannak olyan gyerekek,mint a mieink(többség),akik átlagon felüli kiváncsiságúak,ki vannak éhezve az uj megismerésére,és mindent megpróbálnak,hogy ne állják utjukat.

Nem elégszenek meg egy NEM-el,mert muszály nekik kipróbálni,megfogni,összeönteni,felmászni stb...:-)))))

Ez a többség tökös,talpraesett vagány gyerek kategória.

Persze hogy szereti az ovónéni,tnéni a tieidet!Egyszerű,mert nincs vele gond.Parancsszóra teljesit,mukk nélkül,megszokta,otthon is ezt kell.

Csak sajna a való életben a gézengúz,belevaló,csibész,öntudatos gyerekek érvényesülnek,belőlük lesz a "vezető",míg a másik csapatból a középosztály munkásbeli,aki a vezető utasításait végheszviszi...

Az egy másik dolog hogy mire felnő megőszülök.:-)))))

Minden jót kívánok én is Neked!!!

2011. febr. 21. 14:00
 23/28 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, együttérzéssel és átérzéssel olvastam a soraid, amíg ki nem kezdted az egyik válaszolót. Én sem vagyok híve az "majd kinövi, ússzuk meg valahogy" filozófiának, ami a nevelési kérdéseket illeti. A fiad azért is ennyire zabolátlan, mert érzi, hogy támogatod a csibészségét "így tud érvényesülni" mondod. Attól függ, milyen életforma felé irányítod. Tudom, hogy vannak nehezebb gyerekek, de a normál együttélés szabályait mindenkinek be kell tartania. Szerintem is segít majd a bölcsi.
2011. febr. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

Aki végigolvassa a kommenteket,érti ki kit "kezdett ki"!

További szép napot mindenkinek,és kitartás hasonló problémával küzdő anyukák számára!

2011. febr. 22. 08:55
 25/28 TKI Ibolya ***** válasza:
50%

Kedves kérdező! Nem tudom ha ennyire elégedett vagy a gyermekeddel akkor minek panaszkodsz? Ha ő a normális és az átlag szerinted akkor miért nem vagy megelégedve vele?

Az én gyerekeim sem ülnek szótlanul a sarokban mint ahogy írtad.Mindkét gyermekem vezető egyéniség nagy szájú érdeklődő.Oly annyira hogy a lányom már 5 évesen motorozott lovagolt stb.A fiam igazi bele való gyerek ,fára mászik, motorozik, focizik a haverokkal,akkora gödröt ás a barátokkal a homokozóba hogy ki sem látszódnak belőle stb.DE attól hogy valaki még érdeklődő és kíváncsi lehet jól nevelt nem zárja ki egyik a másikat.Én nem akarok neked jól megmondani semmi mert úgy sem érne semmit!Te vagy az az anyuka a játszótérről aki mindenkit utál akinek nem olyan problémás a gyereke és ha valaki segítene esetleg rávilágítana a hibáidra azt azonnal kikezded.

Ezek után már csak annyit az egészről,hogy én egyetlen szóval sem szapultam a te gyermekeidet ismeretlenül, te viszont mást sem teszel az enyémekkel csak azért mert nem bírod a kritikát és irigy vagy! Köszönöm annak aki megvédett.Nem a gyerekkel van a baj hanem veled mert az utolsó hozzá szólásod szerint ez még neked tetszik is ahogy a gyermeked viselkedik.

Más gyermekét soha sem szidom főleg nem ismeretlenül.És az hogy milyen egy gyermek igen is nevelés kérdése és csak nagyon kis százalék a genetika.De ha jól emlékszem neked is van egy tündéri kislányod akivel nincs gond!Akkor őt is utálod csak azért mert vele nincs gond?

2011. febr. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 TKI Ibolya ***** válasza:
50%
Kérdezőnek!Ha nem bírod a kritikát minek írsz erre az oldalra és minek kérdezed mások véleményét?
2011. febr. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 TKI Ibolya ***** válasza:
50%

Szerintem sem attól tökös, talpra esett egy gyermek, hogy falat firkál,ruhákat dobál a szekrényből,tapétát szaggat és kiönti a lisztet.Sajnálatos hogy ilyen a kis fiad de azért lássuk be nem ez az átlag viselkedés.És az együtt élés szabályait a jó viselkedést neki is meg kell tanulni és az a szülők feladata,hogy ezt meg is tanítsák vele!Meg kell találni azt a módot vagy fegyelmezést ami nála beválhat vagy lehet szakembertől is tanácsot kérni.

Több millió olyan család van ahol ez sikerült kár mást bántani kedves kérdező!

2011. febr. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat,utóbbiak remélem megkönnyebbültek hogy jól megmondták.

A kérdésemre megkaptam a választ,hogy testvérek között is lehet ilyen nagy különbség azonos neveltetésből is,és más anyuka is "szenved" ettől!

Részemről lezártam a témát,de nyugodtan írjatok,szidjatok:-))))

ha ezzel ugy érzitek,engedjétek ki a fáradt gőzt!

Szép napot!

2011. febr. 22. 15:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!