Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 23 hónapos fiam egy percet...

23 hónapos fiam egy percet sincs egyedül el, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Ha leülünk mesélni,két perc,ő akar lapozni,majd feláll,otthagy.Gyurmázni úgy szokott,hogy csapkodja a széket,hogy anya csüccs.Egedül soha nem alszik el.Úg főzök,hogy felmászik a pultra,megengedi a mosogatócsapot,kiönti a fűszereket,nem érti a nem szabadot.Ha a sok fegyelmezés miatt besokall,eltűnik,én somfordálok utánna,az tuti hogy falat firkál,vagy a ruháit dobálja a szekrényből és egyebek.Rengeteg játéka van,mégis a wc kefe izgatja hogy azzal rajzoljon a kőre.Mindenhova felmászik,kiönti a lisztet,szaggatja a tapétát...Egyik csínytevéből a másikba keveredik.Ez életkori sajátosság,vagy neveljem meg,de hogyan?Lehet hiperaktív?Egész nap takaritok,pakolok,egy főzés megfog mert körülményes vele.Már arra is gondoltam bölcsibe adom,mert lehet unatkozik.De mindig is ilyen volt,csak most már nem 4kézláb mászva csibész.Barátnőm azt mondta egy fiunak ilyennek kell lennie.Megfogok őszülni.
2011. febr. 17. 11:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Próbálj biztosítani neki valami testmozgásos elfoglaltságot (szobahinta, hintaló, lábbal hajtós motor, kis kicikli), esetleg püfölős játékokat, többet menj vele játszótérre.

A miénk is ilyen volt, de idővel kinövik :-)

2011. febr. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Dilettáns döggomba ***** válasza:
A fürdőajtót zárd be, a szekrények ajtajára tegyél gyerekzárat, a ceruzákat tedd magasra, a játékai kétharmadát tedd egy zsákba, és dugd el. Pont a túl sok játék miatt nem érdekli egyik sem. Majd ha megunja azt a keveset, cseréled az eldugottal. Egyébként hogy jut fel a pultra egy ekkora gyerek?? Gondolom, kicsiként se hagytad magára egy percre sem, és most szívsz. :/
2011. febr. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Hintalova van,szétszedte a karfáját.A motorral ezerrel száguld a folyosón a nappaliba,3lépcsőn közbeiktatásával(szinteltolásos).Szóval életveszélyes.Játszira nem járunk,kertes házunk van játszótérrel.Ott is felmászik a kisház(2m magas)felső szintjére,én meg a létrán futok utánna.Nem egyszerű,de ennyire?Közösségbe nem is merem vinni,mert ha nem tetszik valami,csap,rúg ,harap,fejjel megy a terasz ajtónak,hátravágja magát.7 éves lányom mindig a rövidebbet húzza.Olyan mint egy farkaskölyök akit nem ember nevelt.Szeretgetni nem lehet,tisztába tenni pláne nem,csak ha lefogom,vag kajával odacsalom.
2011. febr. 17. 11:59
 4/28 A kérdező kommentje:
Kisszéket,kisasztalt visz magával,azóta száműztem azokat,ujabban kukát borit ki,azt forditja fejjel lefelé,de pelusos zacsira is rááll(ugyhogy benne a pelus) szóval mindig megtalálja a módját.Simán vállig lendíti a kis lábát,úgy felmászik..
2011. febr. 17. 12:03
 5/28 A kérdező kommentje:
Ja,és a pultra a fogókon mászik fel(párat leis tört a súlyával)úgy mintha mászófal lennePisilni se mehetek,ilyenkor viszem magammal,de a wc papirt szaggatja,törülközőt huzogat le a radiátorról.De miért keresi minden pillanatban a rosszat?!?
2011. febr. 17. 12:05
 6/28 Dilettáns döggomba ***** válasza:
Húha, hát nem vagy könnyű helyzetben! :O Az ismerőseim körében is van több fiúgyermek, és bár ők is "rosszalkodnak", de nem ennyit. :D Lehet, hogy tényleg hiperaktív. Mennyit alszik egy nap, és mikor?
2011. febr. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Nekem is 23 hós a lányom és vele is nagyon nehéz mostanában. Nekem is elegem van az állandó fegyelmezésből, ami az utóbbi időben már kiabálássá durvult, sőt volt olyan hogy rácsaptam a kezére. Tegnap dacból majdnem megette a kutyaszart mert rászóltam, hogy nem szabad a másik kislányt ellökni. Nagyon gáz, én is 2 kg-ot fogytam az utóbbi időben. Mindig magamban keresem a hibát, meg apa is:(
2011. febr. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Az én fiam dettó ezt csinálja.Annyival megfűszerezve ha apa dolgozik a gépen valamit bemászik a lába alatt és kinyomja a gépet.Igy mindene elveszik.Mi azt csináljuk hogy büntetés van ilyenkor van egy darabszőnyeg beviszem a szobájába (egy játék sincs bennt minden kinnt van a nappaliban)ráültetem a szőnyegre elmondom miért marad ott és becsukom rá az ajtót.Ő elkezd sírni hangosan(5percet van bennt nem engedem ki előbb.Mikor lejárt az öt perc bemegyek megszeret és aznap nem csinál rosszat ezt már nagyon ritkán csináljuk mert 2 hétig csak ez ment !Lekopogom javult a helyzet!Még csak 21 hónapos.


majd most mehet a lepontozás h. drasztikus vagyok és ge*i de az ember besokall egy idő után.Különben is 15hetes kismama vagyok tehát ez már nem mehet tovább.

2011. febr. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Nem pontozlak le.

Én fiam is néha számüzetésbe kerül a szobájába,ilyenkor tépi le a dekorcsíkot a falról,dobálja ki a zoknikat a fiókból.Át is rendeztem a ruháit ez miatt.Felmászik az ágyáról az ablakpárkányra,és vagy a redőnyt rángatja a zsinórral(ami hetente kiakad, kikell ilyenkor a tokot csavaroznom a falból és feltekerni vissza zsinórt,ami szívás,ezért ujabban csomót kötök rá,igy nem tudja rángatni,) vagy hasasokat ugrál a párkányról az ágyra,ami el-elmozdul,alatta a nagyszőnyeg összegyűrödik,és a szobaajtót ez végett ki se tudom nyitni hog kiengedjen ha lejár a bünti.Lelakja 10 perc alatt a szobát.De addig fel tudom takaritani az előző hülyeségét amit csinált...

1szer alszik ebéd után ,másfél órát.Legközelebb este 9-féltiz,és reggel 7-8ig alszik.Volt hogy felkelt,felkapcsolta a villanyt és arra mentem be hogy játszik ,ez éjjel 2 körül szokott előfordulni.

2011. febr. 17. 12:35
 10/28 A kérdező kommentje:
Akkor mi a gyógyír, majd kinövi?
2011. febr. 17. 12:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!