Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 23 hónapos fiam egy percet...

23 hónapos fiam egy percet sincs egyedül el, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Ha leülünk mesélni,két perc,ő akar lapozni,majd feláll,otthagy.Gyurmázni úgy szokott,hogy csapkodja a széket,hogy anya csüccs.Egedül soha nem alszik el.Úg főzök,hogy felmászik a pultra,megengedi a mosogatócsapot,kiönti a fűszereket,nem érti a nem szabadot.Ha a sok fegyelmezés miatt besokall,eltűnik,én somfordálok utánna,az tuti hogy falat firkál,vagy a ruháit dobálja a szekrényből és egyebek.Rengeteg játéka van,mégis a wc kefe izgatja hogy azzal rajzoljon a kőre.Mindenhova felmászik,kiönti a lisztet,szaggatja a tapétát...Egyik csínytevéből a másikba keveredik.Ez életkori sajátosság,vagy neveljem meg,de hogyan?Lehet hiperaktív?Egész nap takaritok,pakolok,egy főzés megfog mert körülményes vele.Már arra is gondoltam bölcsibe adom,mert lehet unatkozik.De mindig is ilyen volt,csak most már nem 4kézláb mászva csibész.Barátnőm azt mondta egy fiunak ilyennek kell lennie.Megfogok őszülni.
2011. febr. 17. 11:20
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Majd kinövi-tapasztalat

A fiam volt ilyen, de a -szintén 23 hónapos láyno-se kispáylás.


Örüljetek neki, hogy nem elveszett gyereketek van.


Nem minde gyerek egyforma és fomabedobózik órákon keszetül

2011. febr. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

előz

Egyébként szerintem méár valamennyire unatkozik otthon, kellen neki gyerektársaésg.

2011. febr. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Köszi,legalább olvasom hogy nem esetleg vmi "baja"lehet(hiperakt.v vmi)ez egyfelől megnyugtató.

A formabedobóról jut eszembe,azzal nem is játszott.Egszer meghalgatta hogy zenél(FP sütifaló)aztán második körben belelucskolta a kulacsából a baracklevet.Érdekes lehetett hog ömlik ki a formákból a ragacsos lötyi..azóta se működik.Pedig jó sokba került.

2011. febr. 17. 12:53
 14/28 A kérdező kommentje:
Rakjam bölcsibe?Már mondtam a férjemnek h akkor nem én viszem-hozom...nem akjarom a panaszkodást hallgatni a nevelőktől.Egyrészt mert ciki,másrészt meg hog nem tudok vele mmit csinálni h ne legyen ilyen.Megbuktam mint anya ezen a téren...pedig a kislányom(7éves) meg egy tündér.
2011. febr. 17. 12:56
 15/28 anonim ***** válasza:

Mintha az Én 23 hónapos Fiam jellemezted volna.

Nem olvastam el mindent,igazából bízom benne,hogy elnövi,mert mást úgysem tudok tenni.

Annyi a kacat,raktam is el,de a sajátja nem kell neki semmi pénzért,akár ki is szórhatnám mind.Mindig a rosszaságokon töri a fejét.

2011. febr. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Az én nagyobbik fiam is égetnivaló, az volt 2 évesen is, most 3 és fél éves és csak romlott a helyzet.Én nem hiszek benne, hogy kinövi, max. 30 éves korára, de addig elmeotthonba kerülök!
2011. febr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
A gyerköc nagyon élénk gyerekközöség és sok moszgás kéne neki, ez nem hiperaktivitás. Ez a kor nehéz az ilyenkorú gyerekek szétszedik a lakást ettől nincs baja.
2011. febr. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 TKI Ibolya ***** válasza:
54%
Hát szerintem nem fogja kinőni.Szerintem és tényleg ne haragudjatok meg de tapasztalatom szerint azok a gyerekek ilyenek akiknek minden meg volt engedve régebben és minden úgy volt ahogy ők akarták.Például a barátnőm folyamatosan ugrált már az egy éves gyereknek is.Ha leült a székbe a gyerek tuti oda akart ülni de ha átült a kanapéra a gyerek onnan is elküldte.Ha a gyerek nem evett szaladt utána a kajával még nyáron a medencében is megetette.Most meg csodálkozik, hogy miért nem ül az asztalhoz a gyerek és miért visít ha a vendég nem hajlandó arrébb ülni a gyerek kedvéért.Ezek csak apró példák de talán nem kellett volna már egy éve sem rá hagyni mindent.Az én lányom is pakolt volna már 8-10 hónaposan is de nem engedtem és semmit nem kellett elpakolni előle mert megértette,hogy nem szabad."Életkori sajátosság vagy neveljem meg?"A nevelést nem akkor kell elkezdeni amikor már nagy a baj.Az 1 éves gyerek is mindent megért már és tud kérni ha szeretne valamit.Bölcsibe adásról meg csak annyit hogy szenvedjenek vele a dadusok?Egész nap takarítasz,pakolsz miért nem vele foglalkozol.Attól hogy kertes házban laktok még lehet menni játszótérre, sétálni szaladni,gyerekek közé hogy azt is lássa más hogyan viselkedik.Én még a mínuszokban is kiszoktam vinni a gyerekeimet a friss levegőre,játszótérre.A játékaikat elszoktam pakolni és időnként elő veszünk valamit amivel már régen játszottak és nagy az öröm mintha új lenne.
2011. febr. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Az enyém is dettó ilyen, nem is részletezem.

Bölcsibe adtam, heti 2 napot jár. Nagyon jót tesz mindkettőnknek. Neki üdítő változatosság az itthoni "unalmas" hétköznapok után, gyerektársaságban van, másféle játékok vannak, másféle ételek, más ingerek érik. Szokja a szabályokat, hogy nem mindig ő van a középpontban, nem lehet féktelenül tombolni-rombolni. Edződik az immunrendszere, így mire dolgozni megyek talán túl leszünk a nehezén, nem kell majd olyan gyakran kiesni a munkából. Az elején úgyis tényleg az van, hogy 2 nap bölcsi-1 hét betegség.

Én pedig ilyenkor kieresztem a fáradtgőzt, nyugiban megfőzök, eltakarítom a romokat, rendbe szedem a házat, a kertet, ügyintézek. Amúgy is rájöttem, hogy hiába, nem vagyok óvónéni, nem tudok egész nap olyan élményeket biztosítani neki, mint amiket egy bölcsiben lehet. Hiszen ott a gondozóknak csak ez a dolguk, nem kell egy nagy háztartás is vezetni párhuzamosan.

Annyira készülj fel ha bölcsibe adnád, hogy a beszokás jó eséllyel nem lesz sétagalopp, mert az ilyen típusú gyerekek nehezen adják fel az "állásaikat" :). Hát igen, tényleg nem egy tutyi-mutyi társaság :)

A gondozók miatt ne aggódj, ha jók akkor tudni fogják kezelni a kisfiadat, ha nem, az úgyis kiderül pár hét után és akkor keresel másik bölcsit. Ezt tapasztalatból írom, nálunk is váltás volt és az újak 100%-ban tudják kezelni a "kezelhetetlent". Meg amúgy is teljesen máshogy viselkednek ám ott a gyerekek, mint otthon :)

Mi egyébként 23 hónaposan kezdtük.

2011. febr. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Köszi,meg fogjuk próbálni a bölcsit.Bár itt vidéken nincs csak fizetős,a fél havi fizumért,de közeli kerületben van,azt mondták 6-8hó várakozási idő,de irassam be oviba is..

Az uccsó előtti tipikus "példás"anyuka,akinek a legszebb,legokosabbak a gyerekei,és mindent jól csinálnak..biztos csípik őt a játszótéri anyukák..ahogy ossza az észt a tökéletes gyerekeivel a tökéletes gyereknevelésről :-))))))))))))))))))

2011. febr. 21. 12:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!