Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy segítsek a nevelésben,...

Hogy segítsek a nevelésben, mert úgy érzem lassan a kapcsolatunkat teszi tönkre a feszültség?

Figyelt kérdés
Egy 8 és fél éves kislányról van szó. A párom előző kapcsolatából van. (mi a párommal kicsivel több mint 1 éve vagyunk együtt) A lényeg, hogy az anyuka nem foglalkozik a gyerekkel a párom meg elismeri, hogy fogalma sincs a gyerek nevelésről és a kislány születése óta rettentő mód el van kényeztetve. Nem mos kezet wc után, mindenért sír, hisztizik, mindent követel, a lakásban csúszik-mászik az ágy/szekrény alatt mint egy 2 éves, a boltban szökdécsel, cigánykerekezik, ha lemegyünk a játszótérre akkor nem csinál semmit, nem hajlandó megenni csak Mc Donalds-os kajákat, mindent a földhöz vág, kiborít ha nem tetszik neki, ha valami nem úgy van ahogy ő akarja, akkor utál mindenkit, fenyegetőzik, hogy ezt meg azt eltöri, elszakítja. Szép szóval sem és emelt hangon sem jutok eredményre.
2011. febr. 17. 10:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az anyuka nem neveli egyáltalán, mindent ráhagy, az apuka pedig az se tudja hol kellene elkezdeni a dolgot. Nagyon nehéz helyzetben vagy, mert a kislány már feléri azt ésszel, hogy ha szülei megengednek bármit, akkor miért pont rád hallgasson? Pontosan ezért haragon kívül egyedül semmit nem fogsz elérni nála. Üljetek le a pároddal és egyezzetek meg a nevelési elvekben. Muszáj együtt működnötök. 8 éves kislány esetében már széles a tárháza a büntetési lehetőségeknek. (Még csak véletlenül se a verésre és egyéb sanyargatásra gondolok!) De dicsérni, jutalmazni se feledjétek, ha megmutatkoznak a fejlődés jelei.

Sok sikert!

2011. febr. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ok, az lesz. Eddig nem akartam nagyon belefolyni (mindenki azt mondta, hogy nem az én dolgom a gyerek nevelése) de legutóbb már tényleg kiakadtam. Én dolgoztam és a párom volt egyedül otthon a kislánnyal. A "szokásos" hiszti meg minden. Úgy volt, hogy elmennek játszóházba. Késöbb lett megint mindenért sírás, kiabálás, és a párom mondta neki, hogy jó, akkor amiért így viselkedsz nem fogunk játszóházba menni. Na akkor elszabadult a pokol. Utána már a kislány sem akart menni, de ugyanúgy rosszalkodott. Ekkor (és itt vágta ki nekem a biztosítékot) a párom mondta neki, hogy ha utána megyünk Mc Donalds-ba akkor akarsz menni játszóházba? Tehát azért mert hisztizett, duplán jutalmazta. Az volt az indoka, hogy ha már otthon nem foglalkoznak vele akkor itt ne az legyen.
2011. febr. 17. 10:32
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Na így lehet elrontani egy gyerek nevelését!

Nekem 7éves a lányom,közel sem csinál ilyen dolgokat mint a párodé.Ez kb.4-5éves szint,és full elkényeztetés.Büntetni kell,nincs tv,kedvenc sorozat se,nincsenek programok.De mondjuk ez az anya feladata lenne.Vajon otthon is ezt csinálja?Nagyon rafkósak ennyi idősen,tudatosan csinálják ezeket a hisztiket.Bünti,és ha javulást lát az ember,akkor dicséret hogy ugye tudsz te okosan is viselkedni stb...pár év és a telefonért ,a kocsiért,műciciért meg majd a hiszti..durva,de boritékolom!

2011. febr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!